reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Cześć dziewczyny ja znowu późno wstałam ale w nocy nie mogłam spac długo po 12 w nocy jeszcze zygalam 🤮trochę, jej kiedy to się skonczy jutro jadę na te badania do laboratorium chce mieć je z głowy.
 
reklama
W szpitalu mieli medele. Na jednego cycka. Ale to miało ssanie...w domu kupili mi inny....porażka. Zresztą jak całe moje kp .
Teraz mam nadzieję lepiej mi pójdzie. Znajoma ma na obie piersi. Matko. Moment ściągnięte. Ona była KPI akurat. Zaklepalam sobie u niej w razie co. Żeby jeszcze nie sprzedawała.
Na pewno przy pierwszym dziecku robi się pełno nietrafionych zakupów. Ale szału zakupowego CIEZKO nie dostać. A jeszcze gorzej go okiełznać 😂
W moim odczuciu oczywiście, z ubranek teraz omijam sklep 5-10-15 . Po praniu wszystko poskręcane. Fakt że masę rzeczy mam po pierwszym. Ale coś tam dokupic trzeba będzie. Będzie bliżej porodu to będę się dopytywać o walizke do szpitala. Co wziąć dziecku. Bo w marcu rodziłam to jechałam na pajacach. Miałam kilka bodziakow i polspiochow , śpiochów . Ale i tak pajac namber łan był. A latem? Nie mam pojęcia w co takie maleństwa latem na oddziałach ubierają...
Ooo nie wiem czy znacie takie kompresy multi gyn. Mi przynosiły ogromną ulgę. Stosowałam dopiero w domu. Ale teraz biorę do szpitala. Fakt że byłam ponacinana i szwy mi puściły. Może jak ktoś urodził bez tego to i nie potrzebował.
U mnie wszystko dziecko dostaje w szpitalu, tylko na wyjście trzeba coś mieć. Dla mamy też są koszule :)
 
U mnie wszystko dziecko dostaje w szpitalu, tylko na wyjście trzeba coś mieć. Dla mamy też są koszule :)
Jakoś miałabym opór żeby ubrać dziecko w szpitalne ubranka, szczególnie teraz w pandemii, ale ja mam lekkiego bzika na punkcie ubrań i materiałów. Musiałam się niezle naszukać żeby znaleźć ubranka naprawdę dobre jakościowo i miłe dla skory dziecka.

dziewczyny, ile płaciliście za pierwszy komplet badań? Rok temu tez wyszło sporo, ale wydaje mi się, ze nie aż tyle. Dzisiaj zapłaciłam 580 za krew i mocz.
 
Jakoś miałabym opór żeby ubrać dziecko w szpitalne ubranka, szczególnie teraz w pandemii, ale ja mam lekkiego bzika na punkcie ubrań i materiałów. Musiałam się niezle naszukać żeby znaleźć ubranka naprawdę dobre jakościowo i miłe dla skory dziecka.

dziewczyny, ile płaciliście za pierwszy komplet badań? Rok temu tez wyszło sporo, ale wydaje mi się, ze nie aż tyle. Dzisiaj zapłaciłam 580 za krew i mocz.
Mi wyszło 280 za krew i mocz
 
Dziewczyny jak się ogarnąć przy pierwszym dziecku co jest nam potrzebne a co zbędne?
Mam koleżankę tuż przed porodem i połowy rzeczy nie rozumiem czy są niezbędne :D może mi troszkę wytłumaczycie czy poniższe rzeczy są waszym zdaniem must have :)
-rożek dla niemowlaka- koleżanka nie kupuje, ale mi się wydaje, że łatwiej w tym nosić takiego malucha, bo jest troszkę usztywniony.
-śpiworki dla dziecka, podobno dziecko tak ściśnięte lepiej śpi.
- kokon/gniazdko- żeby dziecko nie uderzyło się w szczebelki czy położone na łóżku nie spadło.
- laktator dla mamy- hmm kiedy zakupić? przecież w sumie nie wiemy czy będziemy miały pokarm czy i kiedy będziemy karmić butelką nawet własnym mlekiem
Ja jak mialam kiedyś to tez rozek lepiej się trzymało dziecko ale później nosiłam juz małego bez a w sierpniu jak urodzimy to chyba rożek za gruby bedzie ?
Spiworki nie miałam ale tez to chyba dobry pomysł
Kokon gniazdko nie miałam ale teraz bym chyba zakupila jak dziecko na kanapie to można w tym kokoniuku położyć właśnie
Laktaor miałam zakupilam go na końcu i ściągałam trochę mleka bo okazało się że dziecko nie dojada i sciagalam żeby sprawdzac ile on zjada
 
Dziewczyny potrzebuje pomocy w rozszyfrowaniu wyniku. Możne któraś się z was zna. Wyszedł mi wynik Toxoplazma IgG ilościowo 0.34 i nie wiem jak to odczytać.
A jak wyszły przeciwciała IgA ? Jam podobny problem..
IgG wyszło 34.3 (dodatni)
IgM 0.590 (wynik wątpliwy)
To właśnie IgM świadczy o tym, czy do zakazenia doszło dawno, czy niedawno. Strach jest zakazić się w ciąży, jak przed to nic się nie dzieje. Lekarz dał mi skierowanie na badanie awidności toksoplazmozy, jesli wyjdzie miano dodatnie wskazujące na świeże zakażenie to Wyśle mnie na badania i obserwacje do szpitala zakaznego.
 
Dziewczyny potrzebuje pomocy w rozszyfrowaniu wyniku. Możne któraś się z was zna. Wyszedł mi wynik Toxoplazma IgG ilościowo 0.34 i nie wiem jak to odczytać.
Ten wynik jest niski i raczej wskazuje, że nie masz przeciwciał (ja np. miałam ten wynik 1281 IU/ml) . Powinnaś na siebie uważać i co jakiś czas zrobić badanie Toxoplazmoza IgM żeby wykluczyć obecne zachorowanie.
 
A jak wyszły przeciwciała IgA ? Jam podobny problem..
IgG wyszło 34.3 (dodatni)
IgM 0.590 (wynik wątpliwy)
To właśnie IgM świadczy o tym, czy do zakazenia doszło dawno, czy niedawno. Strach jest zakazić się w ciąży, jak przed to nic się nie dzieje. Lekarz dał mi skierowanie na badanie awidności toksoplazmozy, jesli wyjdzie miano dodatnie wskazujące na świeże zakażenie to Wyśle mnie na badania i obserwacje do szpitala zakaznego.
* w pierwszym pytaniu chodzi o IgM oczywiście, nie IgA. :) pomylka malutka.
 
reklama
Do góry