reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Dziewczyny jak się ogarnąć przy pierwszym dziecku co jest nam potrzebne a co zbędne?
Mam koleżankę tuż przed porodem i połowy rzeczy nie rozumiem czy są niezbędne :D może mi troszkę wytłumaczycie czy poniższe rzeczy są waszym zdaniem must have :)
-rożek dla niemowlaka- koleżanka nie kupuje, ale mi się wydaje, że łatwiej w tym nosić takiego malucha, bo jest troszkę usztywniony.
-śpiworki dla dziecka, podobno dziecko tak ściśnięte lepiej śpi.
- kokon/gniazdko- żeby dziecko nie uderzyło się w szczebelki czy położone na łóżku nie spadło.
- laktator dla mamy- hmm kiedy zakupić? przecież w sumie nie wiemy czy będziemy miały pokarm czy i kiedy będziemy karmić butelką nawet własnym mlekiem
 
reklama
Dziewczyny jak się ogarnąć przy pierwszym dziecku co jest nam potrzebne a co zbędne?
Mam koleżankę tuż przed porodem i połowy rzeczy nie rozumiem czy są niezbędne :D może mi troszkę wytłumaczycie czy poniższe rzeczy są waszym zdaniem must have :)
-rożek dla niemowlaka- koleżanka nie kupuje, ale mi się wydaje, że łatwiej w tym nosić takiego malucha, bo jest troszkę usztywniony.
-śpiworki dla dziecka, podobno dziecko tak ściśnięte lepiej śpi.
- kokon/gniazdko- żeby dziecko nie uderzyło się w szczebelki czy położone na łóżku nie spadło.
- laktator dla mamy- hmm kiedy zakupić? przecież w sumie nie wiemy czy będziemy miały pokarm czy i kiedy będziemy karmić butelką nawet własnym mlekiem

Rozek kupilam, nie skorzystałam z niego ani razu. Wolałam trzymać maluszka przy sobie niż owijać go jeszcze dodatkowo w rozek, z resztą dla mnie ten rozek był mało wygodny.
Śpiworek, nie wiem czy myślimy o tym samym bp te które ja miałam nie otulały jakoś mocno dziecka, zastępowały po prostu kołderkę i na pierwszy rok były super sprawa, mialam chyba 3 różne.
Kokonu nie miałam, w łóżeczku spala normalnie aż tak mocno się nie wierciła a na kanapie gdzieś w salonie zawsze lezalam kolo niej, lub byla w bujaczku albo wózku
Laktator chyba był najczęściej używanym gadżetem dopóki nie zaniknęła mi laktacja po kilku miesiącach
 
Dziewczyny jak się ogarnąć przy pierwszym dziecku co jest nam potrzebne a co zbędne?
Mam koleżankę tuż przed porodem i połowy rzeczy nie rozumiem czy są niezbędne :D może mi troszkę wytłumaczycie czy poniższe rzeczy są waszym zdaniem must have :)
-rożek dla niemowlaka- koleżanka nie kupuje, ale mi się wydaje, że łatwiej w tym nosić takiego malucha, bo jest troszkę usztywniony.
-śpiworki dla dziecka, podobno dziecko tak ściśnięte lepiej śpi.
- kokon/gniazdko- żeby dziecko nie uderzyło się w szczebelki czy położone na łóżku nie spadło.
- laktator dla mamy- hmm kiedy zakupić? przecież w sumie nie wiemy czy będziemy miały pokarm czy i kiedy będziemy karmić butelką nawet własnym mlekiem
Wg mnie to rożek musi być, ja zawijalam jedno 8 drugie dziecko ciasno od początku, i w tym je nosiłam, spaly też, myślę że jak jest rożek to śpiwór niekoniecznie, ja nie miałam, laktatora nigdy nie kupiłam dzieci ładnie ssaly, myślę że laktatora można kupić jak będzie potrzeba, chyba że któraś mama wie że będzie już na początku z kimś dziecko zostawiła i wtedy odciaga pokarm
 
Ja wejdę dopiero w weekend przed poniedzialkową wizytą. Ale mam nadzieję ze 2 kg w I trymestrze nie przekroczę.
Tez bym tak chciała i na razie chyba się udaje, ale ja obsesyjnie ważę się codziennie [emoji23] został mi taki nawyk z czasow siłowni, tam zawsze się wchodziło na wagę
 
Witam przyszłe mamusie, z wypowiedzi waszych wynika, ze większość z was odpoczywa w domu. Czy macie już zwolnienia lekarskie czy po prostu nie pracujecie lub pracujecie zdalnie? Ja ciagle w pracy i tak się zastanawiam czy przy epidemii powinnam się bać ?
 
Dziewczyny jak się ogarnąć przy pierwszym dziecku co jest nam potrzebne a co zbędne?
Mam koleżankę tuż przed porodem i połowy rzeczy nie rozumiem czy są niezbędne :D może mi troszkę wytłumaczycie czy poniższe rzeczy są waszym zdaniem must have :)
-rożek dla niemowlaka- koleżanka nie kupuje, ale mi się wydaje, że łatwiej w tym nosić takiego malucha, bo jest troszkę usztywniony.
-śpiworki dla dziecka, podobno dziecko tak ściśnięte lepiej śpi.
- kokon/gniazdko- żeby dziecko nie uderzyło się w szczebelki czy położone na łóżku nie spadło.
- laktator dla mamy- hmm kiedy zakupić? przecież w sumie nie wiemy czy będziemy miały pokarm czy i kiedy będziemy karmić butelką nawet własnym mlekiem
Laktator na końcu bo to różnie bywa. Miałam rożki ale w sumie używałam do położenia małego, zresztą będzie ciepło jak urodzimy.
Moim błędem (zaznaczam MOIM) było łóżeczko. Jak włożyłam go do dostawki to w sumie do teraz śpi. Od początku. A łóżeczko , cóż. Czeka. Z gadżetów mniej niezbędnych chicco hug coś tam. W kuchni miałam dziecko na oku a mogłam coś zrobić.
 
Ja jestem na zwolnieniu bo plamilam a wcześniej bylam na zdalnym. Niestety u mnie w pracy przetoczyła sie wielka fala covidu i jak tak dalej pójdzie to przechorują wszyscy-zostaly pojedyncze osoby i ciągle słyszymy o kimś nowym. Chcialabym wrócić do pracy zdalnej ale nie wiem czy to dobry pomysł bo mam dość stresujące stanowisko...a na wolnym jest super tylko len mnie ogarnia straszny...
 
reklama
Do góry