reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

test PAPPA? Jeśli tak to nie polecam. Nie jest drogie, ale to statystyka. Nie jedna kobieta najadła się strachu przez wynik, zazwyczaj niepotrzebnie, bo dzieci rodziły się zdrowe. Tym razem odpuszczam, jeśli już coś robić to zdecydowanie polecam droższe, ale bardziej wiarygodne testy.
Ja mam w pakiecie medicover za darmo ten test. Ginekolog zaleciła zrobić, ale waham się przez te błędne wyniki właśnie...
 
reklama
Dziewczyny mi lekarka kazała.zroboc tylko toxo bo robiłam i wiem że nie mam przeciwciał. Ale.cytomegalie i rozyczke też trzeba ale.przeszlam więc ja już nie muszę.
 
O widzisz to idziemy równo. U ciebie jak jest? U mnie 6+3. Wczoraj na USG widziałam tylko coś Ala pierścionek 😂 no i pulsujący punkcik :)
U mnie 7+4 :) 2 tyg temu widziałam bijące serduszko i mała fasolkę. We wtorek 12.01 mam kolejna wizytę a jak skończę 10 tydzień to robię testy genetyczne żeby już spokojnie cieszyć się ciążą. Będę miała cesarskie cięcie (już trzecie).
tak się martwiłas tymi krwawieniami a tu szybko poszło!
Jakie leki brałaś na stymulację? Ja w udanym cyklu letrozol i gonadotropiny+hCG :D
 
Kurcze odebrałam wyniki i znowu się trochę martwię.
Leukocyty! 2 - 5 wpw zakres 0 - 3 w.p.w.
Erytrocyty całkowite! 0 - 2 wpw zakres 0 - 2 w.p.w.
bakterie dość liczne
nic mi nie dolega.
 
Ja też nie miałam żadnych objawów typu pieczenie, ból, czy gorączka, a jednak bakterie w moczu były, zrobiłam posiew i dostałam antybiotyk, także warto zrobić posiew, żeby być pewnym czy wszystko jest dobrze, bo te infekcje są bardzo częste w ciąży
 
Dziewczyny jak idziecie do labo, schemat na bezkolejkowość jest jeden: wchodzisz i pytasz, czy ktoś z Państwa TEŻ jest poza kolejnością? I wchodzisz z następną osobą w kolejce albo ustawiasz się w kolejce uprzywilejowanych. Na skierowaniu od ginekologa jest zestaw badań dla ciężarnych i w labo o tym wiedzą. Ciąża nie musi być widoczna. To Wasze nienaruszalne prawo.

Druga rzecz, szpitale i przychodnie mają tydzień, na znalezieniu terminu dla ciężarnej. I wierzcie mi, znajdują i są na to przygotowani. Mówię o tych na NFZ.

Ja też nie przechodziłam toxo, a biorąc pod uwagę dzieciństwo, dałabym sobie rękę obciąć, że tak. I dziś nie miałabym ręki 😂

Jeśli chodzi o pappa, wyspecjalizowane ośrodki na NFZ mają w umowie usg i zgoda na pappa to jest warunek zrobienia badań prenatalnych. Kobiety po 35 rż. z racji wieku są tam kierowane.

I teraz ja mam pytanie, chcecie usunąć ciążę po negatywnym teście nifty? W jakim celu je robicie? Z pewnością test wykrywa wady wysoko uszkadzające płód, niewiele da się zrobić po porodzie...

Pytam ponieważ przy wykryciu poważnych wad i tak trzeba wykonać amnio, bo tylko ono uznawane jest za diagnostykę niepodważalną. Bez względu na to czy wcześniej było tylko usg i pappa czy też nifty.
 
Ja też nie miałam żadnych objawów typu pieczenie, ból, czy gorączka, a jednak bakterie w moczu były, zrobiłam posiew i dostałam antybiotyk, także warto zrobić posiew, żeby być pewnym czy wszystko jest dobrze, bo te infekcje są bardzo częste w ciąży
Dziękuje :) zrobie w środę przed wizytą
 
reklama
Do góry