reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
U mnie 7+4 :) 2 tyg temu widziałam bijące serduszko i mała fasolkę. We wtorek 12.01 mam kolejna wizytę a jak skończę 10 tydzień to robię testy genetyczne żeby już spokojnie cieszyć się ciążą. Będę miała cesarskie cięcie (już trzecie).
tak się martwiłas tymi krwawieniami a tu szybko poszło!
Jakie leki brałaś na stymulację? Ja w udanym cyklu letrozol i gonadotropiny+hCG :D
W ttm cyklu był pełen zestaw. Lametty(letrazol) przez 5 dni, potem 3 dni Menopur. A potem dwa dni Bemfola. I Otrivelle na pęknięcie. Kilka dni przed pozytywnym testem plamilam więc spodziewałam się okresu a nie ciąży :D
 
Dziewczyny jak idziecie do labo, schemat na bezkolejkowość jest jeden: wchodzisz i pytasz, czy ktoś z Państwa TEŻ jest poza kolejnością? I wchodzisz z następną osobą w kolejce albo ustawiasz się w kolejce uprzywilejowanych. Na skierowaniu od ginekologa jest zestaw badań dla ciężarnych i w labo o tym wiedzą. Ciąża nie musi być widoczna. To Wasze nienaruszalne prawo.

Druga rzecz, szpitale i przychodnie mają tydzień, na znalezieniu terminu dla ciężarnej. I wierzcie mi, znajdują i są na to przygotowani. Mówię o tych na NFZ.

Ja też nie przechodziłam toxo, a biorąc pod uwagę dzieciństwo, dałabym sobie rękę obciąć, że tak. I dziś nie miałabym ręki 😂

Jeśli chodzi o pappa, wyspecjalizowane ośrodki na NFZ mają w umowie usg i zgoda na pappa to jest warunek zrobienia badań prenatalnych. Kobiety po 35 rż. z racji wieku są tam kierowane.

I teraz ja mam pytanie, chcecie usunąć ciążę po negatywnym teście nifty? W jakim celu je robicie? Z pewnością test wykrywa wady wysoko uszkadzające płód, niewiele da się zrobić po porodzie...

Pytam ponieważ przy wykryciu poważnych wad i tak trzeba wykonać amnio, bo tylko ono uznawane jest za diagnostykę niepodważalną. Bez względu na to czy wcześniej było tylko usg i pappa czy też nifty.
Trudne pytanie, zależy pewnie od wykrytej wady. Ja robię test żeby się nie stresować do porodu, tak jak z drugim synkiem. Do końca nie wiedzieliśmy czy będzie zdrowy i przeszłam piekło, a młody jest bardzo nerwowym dzieckiem. Ja mieszkam w kraju gdzie terminacja ciąży jest legalna do 21 tygodnia bez podania powodu nawet, nie trzeba amnio. Ale oczywiście jak każda z nas modlę się o zdrowe dzieciątko ❤️ Nawet nie chce stanąć przed takim wyborem i mam nadzieje ze wszystko będzie ok!
 
Dziewczyny jak idziecie do labo, schemat na bezkolejkowość jest jeden: wchodzisz i pytasz, czy ktoś z Państwa TEŻ jest poza kolejnością? I wchodzisz z następną osobą w kolejce albo ustawiasz się w kolejce uprzywilejowanych. Na skierowaniu od ginekologa jest zestaw badań dla ciężarnych i w labo o tym wiedzą. Ciąża nie musi być widoczna. To Wasze nienaruszalne prawo.

Druga rzecz, szpitale i przychodnie mają tydzień, na znalezieniu terminu dla ciężarnej. I wierzcie mi, znajdują i są na to przygotowani. Mówię o tych na NFZ.

Ja też nie przechodziłam toxo, a biorąc pod uwagę dzieciństwo, dałabym sobie rękę obciąć, że tak. I dziś nie miałabym ręki 😂

Jeśli chodzi o pappa, wyspecjalizowane ośrodki na NFZ mają w umowie usg i zgoda na pappa to jest warunek zrobienia badań prenatalnych. Kobiety po 35 rż. z racji wieku są tam kierowane.

I teraz ja mam pytanie, chcecie usunąć ciążę po negatywnym teście nifty? W jakim celu je robicie? Z pewnością test wykrywa wady wysoko uszkadzające płód, niewiele da się zrobić po porodzie...

Pytam ponieważ przy wykryciu poważnych wad i tak trzeba wykonać amnio, bo tylko ono uznawane jest za diagnostykę niepodważalną. Bez względu na to czy wcześniej było tylko usg i pappa czy też nifty.

Dokładnie tak jak piszesz. Najpierw Nifty, jeśli będzie zły wynik, to wtedy amnio i jeśli potwierdzi wadę to będziemy rozważali usunięcie.
Obyśmy nie musieli stawać przed taką decyzją.
 
reklama
Kochane :( wczoraj wieczorem o 22 zaczęłam krwawić... Krew leciała jak podczas miesiączki. Przestraszyłam się i nie wiedziałam co robić. O 1 w nocy pojechałam na ostry dyżur i Pani ginekolog mnie zbadała. Serduszko biło... po dokładnych badaniach nie wiadomo skąd tyle krwi. Przepisała mi duphaston na 10dni.
Teraz już nie leci, ostatnio o 3 w nocy...
Czego to może być powód? Nie męczę się zbytnio, pracuje z domu. Od 2 dni przyjmuje globulki dopochwowe na infekcje, ale one nie mogą podobno czegoś takiego wywołać.
Innym podejrzanym jest imbir, bo od 3 dni piję wodę z dodatkiem świeżego imbiru ... Czytałam w necie, że w 1 trymestrze nie jest zalecany lub max woda z 1 plastra... A ja przekraczam ten limit sporo.
Również u mnie pojawiło się krwawienie. Byłam na usg, na szczęście wszystko jest Ok. Lekarz powiedział, ze może to być spowodowane pęknięciem małego krwiaka, którego nie było widać na usg oraz ze czasem kobiety tak maja. Jeśli krew nie jest żywo czerwona to mam się nie martwić, choć oczywiście mam zjawiać się w takiej sytuacji na usg.
 
Do góry