reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Witam Was Dziewczyny bardzo serdecznie i za wszystkie trzymam kciuki [emoji3526]
Mój termin z USG to 26.08.
W moim mieście mimo, że jest oddział ginekologiczno-położniczo-noworodkowy, wizyty u lekarzy na NFZ są bez problemu i można dostać się z dnia na dzień, to ordynator oddziału nie prowadzi ciąż, a USG i KTG można zrobić tylko prywatnie, bo na fundusz nie ma nigdzie takiej możliwości. Prywatnie USG i KTG można zrobić bezproblemowo w Luxmedzie (nie grupa Luxmed, bo to dwie różne placówki), ale wykonują je lekarze, którzy pracują w szpitalach w mieście wojewódzkim. Mam szpital niemalże pod nosem, a jak chcę zrobić badania, to nie mam u kogo z miejscowych lekarzy, także zaczynam się zastanawiać jaki jest sens prowadzenia ciąży w mieście, w którym mieszkam...
W "moim" Luxmedzie można prowadzić ciążę i robić USG u jednego lekarza, albo u dwóch różnych, nie ma z tym żadnego problemu :)
Są tu może jakieś Kobietki z Lublina bądź okolic? :)

P.S. przez przypadek trafiłam dziś w pytaniu na śniadanie na materiał o właściwościach majeranku. Podobno pomaga niemalże na wszystko. Jest bardzo polecany na zgagę i mdłości w ciąży oraz na zmiany trądzikowe (mi od samego początku bardzo dokuczają).
Ja z Lublina :)
 
reklama
U mnie norma glukozy 74-106, mi wyszło 95 ostatnio, wcześniej 92... zobaczymy, co dalej. My nie mamy żadnych zwierzaków, ja marzę o psie, ale to obecnie nierealne. Wszyscy Nasi znajomi maja koty i bardzo Nas namawiali, ale akurat para która ma i kota i dziecko, stanowczo odradza taka kombinacje ;) ja już zrobiłam toxo i nie mam przeciwciał, z badań za to wyszło, że przeszłam cytomegalie i z tego lekarz był zadowolony
Dobrze, że wspomniałaś właśnie o tej cytomegalii, bo kojarzę, że siostra robiła to badanie w ciąży, ale nie ma go w zaleceniach badań. Muszę zapytać o to lekarza w poniedziałek. A może któraś z Was miała też zalecenie zrobić to badanie?
 
Dobrze, że wspomniałaś właśnie o tej cytomegalii, bo kojarzę, że siostra robiła to badanie w ciąży, ale nie ma go w zaleceniach badań. Muszę zapytać o to lekarza w poniedziałek. A może któraś z Was miała też zalecenie zrobić to badanie?
Ja wykonywałam te badanie [emoji846] było wśród masy innych badań po 1 wizycie [emoji846]
 
U mnie dokladnie tak samo, czerwona krew. Lekarz zapewnil mnie, ze krwanienie nie pochodzi z macicy i nie zagraza dziecku. Niestety blona sluzowa jest troche podrazniona i kazdy mikro uraz moze powodowac lekkie krwawienie.
Dzięki dziewczyny, trochę mnie podniosłyście na duchu. U mnie też nic w macicy nie znalazła, więc pewnie maleństwo jest bezpieczne.
 
może faktycznie jedź na IP albo do lekarza, jeśli z dzidzią jest ok to bardzo prawdopodobny jest ten krwiak. Trzymam kciuki

Supr rośnijcie zdrowo :)

w 7 tc nie było serduszka jeszcze. Mam wizytę 14 . musimy być dobrej myśli . Może owu się przesunęło i nie ma co liczyć na tygodnie z OM .


dziś własnie robiłam 1 toxo
mamy pieska - mieszany kundelek ze schroniska :) to nasz 3 piesek ze schroniska :)

z Tą glukozą jest tak w ciąży niestety są inne normy . kazde przekroczenie o 1 pkt powinno byc obserwowane. ( od ginekolog, endokrynolog i diabetolog to słyszałam )
a nawet do wymiany prawka musi byc 90 :) bo inaczej bez zaświadczenia od specjalisty się nie obejdzie
U mnie z OM to 9 tydzień a z USG 7+1. Cykle bardzo nie regularne. Też mam wizytę 14, ale nie wiem jak do niej dotrwam.
 
Ja też się właśnie dzisiaj umówiłam, na 3. 02, też macie przyjść na badanie krwi tydzień przed badaniem usg? Ja taka dostałam informację od pani z recepcji, żebym przyszła pobrać krew do nich między 22 a 28.01
Ja dzisiaj się umawiałam i dostałam informację, że badanie krwi w ciągu 24h od usg zrobić, ale dopiero doktor na badaniu usg wszystko objaśni 😓
 
Ja dzisiaj się umawiałam i dostałam informację, że badanie krwi w ciągu 24h od usg zrobić, ale dopiero doktor na badaniu usg wszystko objaśni 😓
test PAPPA? Jeśli tak to nie polecam. Nie jest drogie, ale to statystyka. Nie jedna kobieta najadła się strachu przez wynik, zazwyczaj niepotrzebnie, bo dzieci rodziły się zdrowe. Tym razem odpuszczam, jeśli już coś robić to zdecydowanie polecam droższe, ale bardziej wiarygodne testy.
 
reklama
Ja dzisiaj się umawiałam i dostałam informację, że badanie krwi w ciągu 24h od usg zrobić, ale dopiero doktor na badaniu usg wszystko objaśni 😓
U mnie już po badaniu usg będę miała pełen opis badania co i jak. Bo właśnie wynik badania krwi też już będzie miał lekarz wtedy do wglądu. Czytałam też o tym na internecie i mama ginekolog też tak pisze u siebie na blogu, więc już jestem spokojna 😊 Ogl polecam wam blog mamy ginekolog jeżeli jeszcze nie znacie 👍
 
Do góry