reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
A wizyty to koszt 250 zl na chwilę obecną co 4 tygodnie. Później będa częściej. Na chwilę obecną badania które wykonałam to około 500 zł. Ciążę prowadzę prywatnie więc wszystko 100% niestety [emoji846]
 
jeszcze tak na szybko znalezione w internetach :)
 

Załączniki

  • IMG_2790.jpg
    IMG_2790.jpg
    58,7 KB · Wyświetleń: 64
ginekolog mi zaleciła, miałam brać jeszcze jod, ale decyzje co do niego pozostawiła endokrynologowi i on na razie powiedział, żebym nie brała.
Z tego co pamietam to w pierwszej ciąży tez od razu brałam suplementy w ciąży - tylko wtedy takie łączone.
rozumiem. Pytam, bo jak przyleciałam ze Stanów i pokazałam lekarce suplementy, które tam kupiłam to właśnie odradziła mi ich branie (tam byl właśnie kwas dha i jod m.in), teraz mam innego lekarza i jak powiedziałam, że kupiłam prenatal plus osobno dha to mówił, żeby wstrzymać się z dha do drugiego trymestru.
 
jeszcze tak na szybko znalezione w internetach :)
Ok, doczytałam sobie rekomendacje PTG odnośnie suplementacji. No nic, zaufam lekarzowi. Staram się jeść zdrowo wiec wydaje mi się, ze suplementacja nie jest mi potrzebna oprócz zwiększonej ilości kwasu foliowego wiec co bym nie brała będzie w porządku.
 
A wizyty to koszt 250 zl na chwilę obecną co 4 tygodnie. Później będa częściej. Na chwilę obecną badania które wykonałam to około 500 zł. Ciążę prowadzę prywatnie więc wszystko 100% niestety [emoji846]
u mojej Pani doktor tez wizyta 250 zł kosztuje. Przyjmuje w szpitalu NFZ ale nie wiem właśnie czy wystawia zlecenia na NFZ czy prywatnie.
 
Hej dziewczyny ☺️ Nie zaglądałam tu przez ostatnie dni, próbowałam jak najwięcej odpocząć w święta. Od 3 dni męczą mnie już nudności, dosłownie taki kołowrotek w żołądku, raz lepiej raz gorzej i tak w kółko. I ciągła senność... Wizyta dopiero 6 stycznia, więc jeszcze ponad tydzień niecierpliwości 🙈 Ale potem schodzę na L4 więc trochę odeśpię... 😇
W święta powiedzieliśmy rodzicom, było dużo radości i łez, moi wiedzieli, że się staraliśmy więc było to ogromne szczęście... Cieszę się, że powiedzieliśmy, znacznie mi ulżyło, teraz mogę normalnie porozmawiać z mamą a jesteśmy bardzo blisko i to ściemnianie i tak mi nie szło... 🤷‍♀️😃 Jesteśmy dobrej myśli ✊

Czekam na piękne zdjęcia Waszych kropeczek w tym tygodniu ❤️
 
Mi kazała przyjmować tylko femibion 1 i duphaston. Przed ciąża brałam jeszcze b12 i żelazo bo zawsze mam niskie, ale teraz kazała odstawić i poczekać aż zrobimy wyniki i wtedy ewentualnie będę przyjmować
 
Jestem w końcu po wizycie i niestety dalej żadnej pewności nie mam [emoji852] wg OM mam 7tc, ale wiedziałam, że miałam opóźnioną owulacje, ale wychodzi na to, ze 2 tygodnie, a nie tydzien. Na usg widać pęcherzyk ciazowy 10mm, ale jest pusty, nie ma jeszcze pęcherzyka żółtkowego, wg lekarz początek 5tc, na dniach powinien się pojawić pęcherzyk żółtkowy i zarodek. Za tydzień mam mieć znowu usg, akurat na 5.01 mam wizytę u prywatnej doktor. Dzisiaj jadę jeszcze sprawdzić betę, 7 dni temu miałam 1000, wiec teoretycznie już coś powinno być widać...Zobacz załącznik 1220089

Trzymam kciuki.

Tez mam jutro wizytę i strasznie się stresuje :( tydzień temu było 4w6d i jedyne co gin znalazł to jakaś mała plamkę 5 mm która mogłaby być pęcherzykiem albo śladem po krwawieniu :/ jutro się wszystko okaże. Trzymam kciuki za nas obie [emoji3590] Musi być dobrze!

Dziekuje za wsparcie. Ja za ciebie tez trzymam kciuki.
Zrobilam dzis pakiet badan ktore zlecil gin i dodatkwo jeszcze bete i progesteron. Prog super bo prawie 40 a beta ponad 22508 . Juz chyba noe powinno sie robic , zreszta niewiem. Przyrost wgl kalkulatora 48% . Czi tak samo jak ostatnio. Ale pocieszam sie ze caly czas rosnie i mam nadzieje ze bedzie dobrze. Po przeanalizowaniu jednak om mialam 10.11 a nie 8.11 i pozno bylo zagniezdzenie chyba. Nic pozostalo czekac do jutra chociaz mega sie stresuje. Ja w zeszlym tygodniu wgl usg mialam 5+2 i byl pecherzyk z malenkim zarodkiem 1.4mm.
 
reklama
Co na ból głowy? Mam stwierdzone migreny, przed ciąża brałam tabletki specjalne których teraz nie mogę już brac :/ co mogę wziąć by sobie ulżyć? Mam takie bóle, że potrafię płakać wymiotować z tego wszystkiego :( jak sobie pomoc :/
Ja mam tak samo. Ból i wymioty. Ja biorę paracetamol w płynie dla dzieci paracetamol hasco. Ponieważ tabletki wymiotuję. Mokra ściera na głowę i klapki na oczy. Odpoczywać. Pije szejki żeby cokolwiek jeść. Lekarz mówił, że podobno w 2, 3 trymestrze będzie można coś kombinować więcej. Mam nadzieje. 🙂
 
Do góry