reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Przy okazji podpowiedzcie jaki suplement przyjmujecie na tym etapie ciąży? Wizytę mam za półtorej tygodnia, do tej pory brałam Miovelię ale może coś możecie polecić? ☺️
 
reklama
Ja na początku miałam taki wielki brzuch- ale to przez zaparcia i wzdęcia...
Pij dużo wody i pociesze Cie, że w 7tc jest o niebo lepiej.
Ja z kolei nie wiem co to mdłości (odpukać). Dosłownie 2-3 dni czułam sie słabiej rano, ale jak tylko zjadłam śniadanie to od razu mi było lepiej. Moim problemem jest wilczy apetyt. Po śniadaniu po 1h jestem tak głodna.... A śniadanie mąż robi mi zawsze spore. No w każdym razie radzę sobie teraz sokami marchewkowymi jak czuję głód między posiłkami. Na szczęście waga 1kg mniejsza. Oby jak najdłużej :D
Ale masz fajnie :) ja od kiedy pamiętam robie kochanemu śniadanie obiad kolacje. Pewnie będziesz mieć chłopca a ja dziewczynkę :D niby tak jest ale nie wiem haha
 
Dziewczyny ❤️ dziś o 11 miałam kolejną wizytę.
2 grudnia miałam pierwszą, na której ginekolog widział tylko zmiany w macicy wskazujące na ciążę i torbiel przydatków 4x5 cm.
Dziś na usg już słychać bijące serduszko i wszystko byłoby w porządku- gdyby nie to, że po 2 tygodniach torbiel urosła ponad 2 cm.
Dostałam zwolnienie do 8 stycznia z późniejszym przedłużeniem. Wtedy lekarz podejmie decyzję, czy kierować mnie na operacje, czy czekamy aż maluszek zacznie rosnąć i torbiel się wchłonie. Bo obecnie torbiel jest wielkości macicy, ale lekarz twierdzi, że doświadczenie go nauczyło, że jak dzidziuś rośnie, to torbiel się wchłania.
Do tego czasu mam odpoczywać i się niczym nie przejmować.
Dostałam zakres badań jakie mam zrobić na kolejną wizytę i wtedy lekarz założy mi kartę ciazy.
Jestem w 6 tygodniu i 2 dniu 😊 data porodu z OM to 8 sierpnia, natomiast z USG 11 sierpnia 😊
Trzymajcie się mamusie ciepło, bo musimy teraz bardzo wszystkie o siebie dbać, w końcu nie jesteśmy już odpowiedzialne same za siebie, ale i za nasze maluszki, które nosimy pod sercem ❤️
 
Przy okazji podpowiedzcie jaki suplement przyjmujecie na tym etapie ciąży? Wizytę mam za półtorej tygodnia, do tej pory brałam Miovelię ale może coś możecie polecić? ☺️
Ja biorę na razie duphaVit pregna ale najlepięć trzymać się diety a suplementy brać o tak sobie bo wchlanialnosc tabletek to czasami tylko 20%. Kwasy DHA są w tranie lepiej przyswajalne. Do tego jajka mają prawie wszystkie witaminy, watrobka dużo zelaza. Kiszone buraczki szklanka dziennie czy szpinak tez dużo żelaza. Mogę podesłać przepis na kiszone buraczki od tesciowej smakuje trochę jak woda po ogorkach ale ja lubię 😊
 
Dziewczyny w końcu i ja mogę się z Wami przywitać [emoji56] Czekałam na drugi wynik bety żeby się tu odezwać, od wtorku drżałam w niepewności mimo, że test pięknie pokazał drugą kreskę [emoji85] Najprawdopodobniej 5tc, termin wg aplikacji na 21.08.
Też mam w sobie jeszcze myśli i obawy, żeby wszystko dalej było dobrze ale to chyba zupełnie normalne. Na wyniki drugiej bety czekałam od wczoraj wieczorem (zwykle dostęp do wyników mam już wieczorem po badaniu) do dzisiaj, do 13:00... [emoji85] Myślałam, że kogoś rozniosę, nie wiem ile razy odświeżałam tą stronę od wczoraj [emoji23] Ale jest piękny przyrost, pierwsza wizyta 29.12. wtorek po świętach [emoji3590][emoji3590][emoji3590] Wszystkim Wam ogromnie gratuluję !! I pozdrowionka dla dziewczyn ze Staraczek 2020 [emoji7]
Bete miałaś dzień później, ale mamy wyniki na prawie tym samym poziome, może podobny termin będziemy miały [emoji3059] a 5tc wyliczasz z okresu czy wiesz kiedy miałaś owulacje, bo ja miałam bardzo opóźniona i zakładam 4tc
 
Ja do końca tygodnia wezmę jeszcze ovarin, bo akurat mi się kończy, a potem kupie witaminy dla ciężarnej. Ginekolog polecała prenatal uno, ale rozejrze się, co jest dostępne jeszcze
Przy okazji podpowiedzcie jaki suplement przyjmujecie na tym etapie ciąży? Wizytę mam za półtorej tygodnia, do tej pory brałam Miovelię ale może coś możecie polecić? [emoji3526]
 
Dziewczyny, byłam dziś na drugim badaniu b-hcg i wynik 2261mlU/ml !! 4 dni temu było 150... :O
Zrobiłam także progesteron i mam 27,31ng/ml, z tego co się dowiedziałam to dobry wynik :):)
Pierwsza wizyta u ginekologa dopiero 5 stycznia (to będzie początek 7tc na podstawie miesiączki i serduszko powinno być)... nie mogę się doczekać, czy wam też dni mijają baaardzo wolno? Przed ciążą czas pędził strasznie, a teraz tak mi zwolnił, że nie wiem co mam ze sobą robić :)
 
reklama
Dziewczyny ❤️ dziś o 11 miałam kolejną wizytę.
2 grudnia miałam pierwszą, na której ginekolog widział tylko zmiany w macicy wskazujące na ciążę i torbiel przydatków 4x5 cm.
Dziś na usg już słychać bijące serduszko i wszystko byłoby w porządku- gdyby nie to, że po 2 tygodniach torbiel urosła ponad 2 cm.
Dostałam zwolnienie do 8 stycznia z późniejszym przedłużeniem. Wtedy lekarz podejmie decyzję, czy kierować mnie na operacje, czy czekamy aż maluszek zacznie rosnąć i torbiel się wchłonie. Bo obecnie torbiel jest wielkości macicy, ale lekarz twierdzi, że doświadczenie go nauczyło, że jak dzidziuś rośnie, to torbiel się wchłania.
Do tego czasu mam odpoczywać i się niczym nie przejmować.
Dostałam zakres badań jakie mam zrobić na kolejną wizytę i wtedy lekarz założy mi kartę ciazy.
Jestem w 6 tygodniu i 2 dniu 😊 data porodu z OM to 8 sierpnia, natomiast z USG 11 sierpnia 😊
Trzymajcie się mamusie ciepło, bo musimy teraz bardzo wszystkie o siebie dbać, w końcu nie jesteśmy już odpowiedzialne same za siebie, ale i za nasze maluszki, które nosimy pod sercem ❤️
Czy mogłabyś wrzucić listę badań do zrobienia?
 
Do góry