reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Jak Ci będą kazali iść na l4 to się nawet nie zastanawiaj!! Bierz 100% płatne l4, chodzone i korzystaj z wolnego [emoji7]
Zrobilam tak w pierwszej ciąży bo miałam kose z moim brygadzista Ale teraz jestem na innym dziale i są fajni ludzie to samo moja brygadzistka i też się zastanawiam kiedy ich poinformować o tym fakcie
 
reklama
Najgorsze jest to niestety poczucie winy, że kogoś zostawia się w pracy. Powiem Wam szczerze, że ja również miałam takie dylematy. Ja bardziej z tym, czy w ogóle teraz to dobry moment na zajście w ciążę. Któregoś dnia będąc u przyjaciółki, popłakałam się aż z tego, że mogę mieć takie wyrzuty, powiedziałam o moich takich wątpliwościach z tym związanych właśnie. I mi powiedziała jedną rzecz: "rozumiem, że masz takie obawy i nie wiesz, jak inni na to spojrzą. Ale pomyśl o sobie, uzgodnij z Mężem, czy czujecie WY, że to jest dobry moment dla WAS, czy chcecie tego, są różne przypadki, nie jest powiedziane, że uda się Wam za pierwszym razem, czy (oby nie) nie będzie jakiś problemów, starania mogą trwać nawet długie miesiące/lata, później możesz nie mieć czasu. Praca jest ważna, ale czy kosztem szczęścia Waszego? ". I jeszcze takie tam inne :)
Wróciłam do domu, rozpłakałam się jeszcze raz, pogadaliśmy sobie z Mężem i stwierdziliśmy, że co ma być to będzie, że mamy siebie. Reszta może gadać, bo będzie gadać.
Też tak uważam, że jeżeli chce się dziecka to nie można tego odkładac, bo nie wiemy co przyniesie nam przyszłość A zawsze w czasie kiedy najmniej byśmy chcieli tego dziecka to ono się pojawia ☺
 
Ja ci nie powiem, bo sama jestem w takiej sytuacji, że ludzi im brakuje do pracy A na moim dziale to co robię jest duża roszada pracownikow bo nie każdy sie do tego nadaje. A wiecie o tym, że jeżeli pracodawca nie może Ci zapewnić pracy takiej jaka powinna być dla kobiety w ciąży to musi Cię wysłać do domu do końca ciąży i płacić Ci 100% dlatego pracodawca każe iść na l4. Jednak nie biorą tego pod uwagę, że lekarz również może stracić możliwość wystawiania zwolnień jeżeli przyjdą skontrolować czy na pewno ciężarną powinna być na l4
Ja generalnie że względu na szkodliwe warunki w pracy mogę iść odrazu i wiem że mój lekarz będzie chciał mnie wysłać.Tak było przy pierwszej ciąży i jak mówiłam że jeszcze nie chce to był zrozpaczony moją decyzją :D co do l4 każda z nas ma płacone 100% średniej zarobków z 12-stu miesięcy.
 
Ja przy pierwszej wizycie poproszę o zwolnienie wlasnie ze względu na czynniki szkodliwe. Chociaz w domu tez mam taki jeden mały czynnik szkodliwy który waży 14 kg i wola 'na raczki chcesz!!!' no ale to już sila wyzsza :D
 
Ja jak wróciłam wczoraj od lekarza to moja córka taka uradowana wyskoczyła do mnie i pyta " mamo mamo to co psywiozlas chlopcyka cy dziewcynke " powiedziałam jej, że jeszcze za wcześnie i dzidzia musi być w brzuszku, to była bardzo zawiedziona i smutno jej było
Ile Twoja coreczka ma? Moja skończyła 2 latka w listopadzie i podejrzewam ze jeszcze taka informacja nie za wiele wniosłaby do jej życia, dlatego ona pewnie dowie się razem ze wszystkimi jak bedzie w miarę bezpiecznie
 
A ja mam pracę siedząca, 8h przed komputerem, stanowisko kierownicze, możnaby pomyśleć lekko, łatwo i przyjemnie 😁 nic bardziej mylnego 😕 projekty, terminy, zespół z ich żalami, fochami i pretensjami rodem z przedszkola... Eh trudna sprawa. Na razie czuje się dobrze ale gdy tylko ciało da sygnał że czas zwolnić tempo nie zawahamy się ani chwili. Dzidzia i ja jesteśmy teraz najważniejsze 😍
 
reklama
Ile Twoja coreczka ma? Moja skończyła 2 latka w listopadzie i podejrzewam ze jeszcze taka informacja nie za wiele wniosłaby do jej życia, dlatego ona pewnie dowie się razem ze wszystkimi jak bedzie w miarę bezpiecznie
Moja 3 stycznia 2021 skończy 4 lata więc narazie ma jeszcze 3. Moja już się pyta kiedy pojadę do szpitala i umówiliśmy się , że to będzie nasza tajemnica :p
 
Do góry