reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Dziewczyny, a czy któraś z Was może szydełkuje? 🙉 ja już się bawiłam w rożne handmade, ale tego jeszcze nie próbowałam. Czy to jest trudna sprawa? 😀
 
reklama
Dziewczyny, a czy któraś z Was może szydełkuje? [emoji86] ja już się bawiłam w rożne handmade, ale tego jeszcze nie próbowałam. Czy to jest trudna sprawa? [emoji3]
Bardzo prosta ale najłatwiej zacząć na początek od większych szydelek i grubszych wloczek. Wtedy można zrobić fajne zabawki albo ozdoby dla dziecka. Malutkie szydelka super do takich serwetkowych lub szalikowych rzeczy ale mnie szybko oczy bolały i się plątało [emoji14]
 
Cześć Dziewczyny. Ja po USG prenatalnym - wyszło 12+5. Ogólnie wszystkie parametry prawidłowe (nerki, serce, kręgosłup, mózg, nóżki, rączki), ale u dziecka był nieco podwyższony puls - 181, a lekarz powiedział że powinno być do 175. Przez to wzrosło ryzyko jeden z wad. Powiedział, że oczywiście może wynikać to z mojego stresu, ale wiecie - myśli, myśli, myśli... Zdecydowałam się na NIFTY, od razu pobrałam.

Teraz 7 dni czekania :( Trzymajcie kciuki. Ach i powiedział, że na 80% dziewczynka.
Dlatego ja mając w zanadrzu darmowe USG (prenatalne) na NFZ poszłam po tygodniu . I tętno było już ok. Po prostu się tak denerwowałam tym USG genetycznym .
 
Bardzo prosta ale najłatwiej zacząć na początek od większych szydelek i grubszych wloczek. Wtedy można zrobić fajne zabawki albo ozdoby dla dziecka. Malutkie szydelka super do takich serwetkowych lub szalikowych rzeczy ale mnie szybko oczy bolały i się plątało [emoji14]
Ja się trochę bawiłam w zaplatanie makramy i na początku czarna magia, ale później się nawet nie myśli, tylko robi. Z szydełkiem zastanawiam się jak da się robić te wszystkie kształty? Jak np. Ktoś zapłata przytulankę, ciężko mi sobie to wyobrazić.
 
Dziewczyny, a czy któraś z Was może szydełkuje? 🙉 ja już się bawiłam w rożne handmade, ale tego jeszcze nie próbowałam. Czy to jest trudna sprawa? 😀
Ja kilka lat temu zajmowałam się hand made , w sumie dużo różnych dziedzin. Szydełko też chwyciłam w rękę. Umiem kilka ściegów , a nawet jeśli umiesz jeden lub dwa , jesteś w stanie zrobić kocyk , szalik czy coś łatwego, robiąc nawet kilka kwadratów i je łącząc to może powstać torebka. Do tej pory nie umiem korzystać z gotowych wzorów , albo sama coś tworze 🙂albo polecam Ci kanał na YouTube babojola ( Jola Mazurek) Dla mnie chyba najlepiej tłumaczy. Ja już robiłam czapki , maskotkę etc. Najlepiej pracuje mi się szydełkiem o nr 3.5. Jeśli nauczysz się łańcuszka i jeden podstawowy ścieg to już coś powstanie.
 
Ja kilka lat temu zajmowałam się hand made , w sumie dużo różnych dziedzin. Szydełko też chwyciłam w rękę. Umiem kilka ściegów , a nawet jeśli umiesz jeden lub dwa , jesteś w stanie zrobić kocyk , szalik czy coś łatwego, robiąc nawet kilka kwadratów i je łącząc to może powstać torebka. Do tej pory nie umiem korzystać z gotowych wzorów , albo sama coś tworze 🙂albo polecam Ci kanał na YouTube babojola ( Jola Mazurek) Dla mnie chyba najlepiej tłumaczy. Ja już robiłam czapki , maskotkę etc. Najlepiej pracuje mi się szydełkiem o nr 3.5. Jeśli nauczysz się łańcuszka i jeden podstawowy ścieg to już coś powstanie.
Super, dziękuję Wam za podpowiedzi ☺ chyba sobie zamówię taki zestaw bo z tym odpoczywaniem dostanę świra, dłuży mi się ten czas, a tak to chociaż może bym zrobiła coś pożytecznego 😍
 
reklama
Do góry