reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Hej Dziewczyny :)
Ujawniam się w związku z wątkiem zamkniętym.
Termin z OM 01/09/2020 - nie ma wątku wrześniowego a czytam Was od samego początku :) Pozytywny test 21.12.2020 i od tamtej pory regularnie Was poczytuje :)
Pierwsze USG wykonane w 5t4d. Mam z tej wizyty płytę ze zdjęciami i nagraniem fasolki. Jest pęcherzyk a w nim ciałko żółte i serduszko 😍.
Kolejna wizyta 22.01 i trochę się martwie. Jest to moja pierwsza ciąża i jestem pełna obaw a zarazem bardzo szczęśliwa 😁😅
Witaj w gronie 😉Gratulacje , a obawy to rzecz naturalna w naszym stanie. Ja panikowałam , że nie mam objawów , a później płacze mężowi , że nie dam rady przez silne mdłości przez 24 na dobę. Także chyba w tym stanie stres i obawy to coś naturalnego. 😬
 
reklama
Dziewczyny wybieracie się na konsultacje do fizjoterapeuty uroginekologicznego? Bądź może, któraś z Was była będąc w poprzedniej ciąży?
Ja chodziłam w ciąży i zaraz po ze względu na bliznę. Teraz też zamierzam się skonsultować i wdrożyć ćwiczenia na dno miednicy, a po porodzie będę chodzić na mobilizację blizny.
 
Byłam na szkoleniu Ani Lewandowskiej na temat aktywności w ciąży i ostrzegała przez nią odnośnie ćwiczeń, które można wykonywać. Nie pamiętam dokładnie o jakie konkretnie chodziło natomiast była bardzo zniesmaczona. Sadzę, że przede wszystkim należy wszelkie pytania kierować do lekarza prowadzącego.
Prawda jest taka, że każdy ma swoją działkę w której się specjalizuje. Mamaginekolog nie jest specjalista od ćwiczeń, Ania Lewandowska jak dla mnie super kobieta, ale w tej kwestii chyba bardziej zaufałabym trenerowi personalnemu z szeregiem szkoleń który zajmuje się tylko ta działka, albo fizjoterapeucie, chociaż bardzo lubię jej podejście do tematu. Ćwiczenia to kwestia indywidualna każdej z nas, są kobiety które podnoszą duże ciężary w ciąży bo robiły to cale zycie chociażby zawodowo. Natomiast wiedza medyczna na jest wiedzą ogólną, która na każdej uczelni wykładana jest w ten sam sposób wiec to czy ktoś ma specjalizacje czy jest w jej trakcie, ale ma prawo wykonywania zawodu i jest czynny zawodowo jakby nie wpływa na to co zostało przekazane w trakcie studiów czy na szkoleniach specjalizacyjnych. Osobiście uważam że nie należy nikogo oceniać, bo różne sytuacje w życiu się zdarzają i czasem trzeba sobie postawić priorytety, papierek można zdobyć zawsze, a na niektóre rzeczy w aspekcie zdrowia czy rodziny może być już za późno.
 
Ja też dopiero wizytę mam 26 stycznia. 5 tyg po ostatniej wizycie ...
Ja mam wizyty co 2 tygodnie I za każdym razem mam też usg, ciąże prowadzę prywatnie ale wizyty i usg mam w pakiecie z pzu za darmo, następna wizyta 19.01 a potem 26.01 jakieś specjalne usg z testem PAP coś tam. Ale w zeszłym tygodniu już taki mały człowieczek był widoczny, prawie się poryczałam że wzruszenia. 😁
 
Byłam po ciąży. Mam spore rozejście niestety. Nie zdążyłam za dużo zadziałać i jestem w ciąży znowu. Ogólnie polecam taka wizytę każdej , jeśli tylko ma czas i fundusze.
Kiedy powinno się iść na taką wizytę?

Tak w ogóle to chciałam się przywitać :) Mam 2 lekarzy prowadzących i termin na 31/07 według jednego i 01/08 według 2, więc jestem na pograniczu i jestem też w lipcowych mamach :)

Jednak często tematy tutaj wydają się być mi bliższe, bo tam większość dziewczyny już dawno po prenetalnych, a ja będę jedną z ostatnich więc jeśli mogę przycupnąć i u Was byłoby super :)

Pozdrawiam!
 
Prawda jest taka, że każdy ma swoją działkę w której się specjalizuje. Mamaginekolog nie jest specjalista od ćwiczeń, Ania Lewandowska jak dla mnie super kobieta, ale w tej kwestii chyba bardziej zaufałabym trenerowi personalnemu z szeregiem szkoleń który zajmuje się tylko ta działka, albo fizjoterapeucie, chociaż bardzo lubię jej podejście do tematu. Ćwiczenia to kwestia indywidualna każdej z nas, są kobiety które podnoszą duże ciężary w ciąży bo robiły to cale zycie chociażby zawodowo. Natomiast wiedza medyczna na jest wiedzą ogólną, która na każdej uczelni wykładana jest w ten sam sposób wiec to czy ktoś ma specjalizacje czy jest w jej trakcie, ale ma prawo wykonywania zawodu i jest czynny zawodowo jakby nie wpływa na to co zostało przekazane w trakcie studiów czy na szkoleniach specjalizacyjnych. Osobiście uważam że nie należy nikogo oceniać, bo różne sytuacje w życiu się zdarzają i czasem trzeba sobie postawić priorytety, papierek można zdobyć zawsze, a na niektóre rzeczy w aspekcie zdrowia czy rodziny może być już za późno.
Ja nie kwestionuję tego czy ktoś bez specjalizacji jest gorszym bądź lepszym lekarzem. Jednak w pewnych kwestiach lepiej skonsultować swoje wybory np. pod względem doboru ćwiczeń. Masz racje mama ginekolog nie jest specjalistą od ćwiczeń ale wypowiada się na ich temat. Reasumując czasem warto sprawdzić u kilku źródeł ;)
 
Kiedy powinno się iść na taką wizytę?

Tak w ogóle to chciałam się przywitać :) Mam 2 lekarzy prowadzących i termin na 31/07 według jednego i 01/08 według 2, więc jestem na pograniczu i jestem też w lipcowych mamach :)

Jednak często tematy tutaj wydają się być mi bliższe, bo tam większość dziewczyny już dawno po prenetalnych, a ja będę jedną z ostatnich więc jeśli mogę przycupnąć i u Was byłoby super :)

Pozdrawiam!
Podobno po ukończonym pierwszym trymestrze.
 
Ja nie kwestionuję tego czy ktoś bez specjalizacji jest gorszym bądź lepszym lekarzem. Jednak w pewnych kwestiach lepiej skonsultować swoje wybory np. pod względem doboru ćwiczeń. Masz racje mama ginekolog nie jest specjalistą od ćwiczeń ale wypowiada się na ich temat. Reasumując czasem warto sprawdzić u kilku źródeł ;)
A ja nie neguję tego co napisałaś, a nawet więcej popieram wszelakie konsultacje i zasięganie opinii u różnych źródeł, natomiast cytując Twój post odniosłam się też do poprzednich wiadomości z wątku :) na chillku[emoji56]
 
reklama
To ja znowu odbiegnę od tematu, czy któras z Was ma w planach zrobić coś tylko i wyłącznie dla siebie w najbliższych dniach, tak żeby trochę oderwać się od codzienności czy złych myśli? Ja siedzialam od listopada w domu i właśnie postanowiłam że w ciągu tygodnia zrobie sobie odgruzowanie, u fryzjera nie pamiętam kiedy bylam[emoji85]
 
Do góry