reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
U mnie jeśli chodzi o objawy (7+4tc) to przede wszystkim tkliwość piersi, już od owulacji do dziś dnia. No i mdłości, na szczęście jak dopadają mnie z rana to wystarczy że coś zjem i jest ok. Ale coraz częściej pojawiają się jakoś w połowie dnia i rano mam spokój. Męczą mnie też wzdęcia, pod koniec dnia to jakaś masakra 😱😅 szybciej się też męczę i często lapie mnie zmęczenie i ochota na drzemkę. Na szczęście noce przesypiam..
 
Ja według aplikacji weszłam w 9 tydzień , według usg z wtorku to 7tc +3 dni , także 8 tydzień według lekarza. Ja od 6 tygodnia straszny ból żołądka , mdłości 24 na dobę. Miałam już 3 razy załamania psychiczne i płakałam mężowi , że nie dam rady. Wszystko przez to, że mdłości silne mam 24 na dobę , nic nie mogę jeść , tylko jabłko , tosta i mentosy. Wstręt do zapachów . O dziwo , od wczoraj lepiej się czuje i dziękuje za to temu z góry. Wczoraj zjadłam swój pierwszy normalny obiad , nie dużo , ale poprawiło mi to humor. Dziś nadal lepiej się czuje , są jakby mdłości ,ale takie zagłuszone. Mogę wstać z łóżka i coś zdobić , w końcu wyjść na spacer. Wczoraj wyszłam na krótki spacer po X czasie , musiałam robić stacje / odpoczynek bo jakby sił nie mam i mi lekko słabo. Ponadto u mnie utrzymuje się taki kwaśny smak w ustach , ale niweluje go owocowymi gumami dla dzieci. Obecnie mam lekkie bóle w dole brzucha i czasem jajnik. Moja kolejna wizyta jest za dwa tygodnie. Szczerze chciałabym , by taki stan się utrzymał niż miało by wrócić to apogeum co przechodziłam. Zdrówka dla Was mamuśki 🙌🏻 Przesyłam ciepłe pozdrowienia
 
Acard to lek przeciwzakrzepowy z tego co wiem. Mówiła, że gdybym miała problem z ciśnieniem dalej to mam się zgłosić wtedy będzie musiała przepisać jakieś bezpieczne leki na obniżenie ciśnienia, ale narazie mam w porządku, prawidłowe.
Mi jeszcze mówiła, że acard jakby chroni przed wystąpieniem stanu przedrzucawkowego później.
 
Bo mi ginekolog mierzył ostatnio ciśnienie i miałam 135/80 i też wspomniał, że trochę podwyższone, ale nic nie mówił o żadnych lekach póki co. Nic nie biorę oprócz kwasu foliowego, odstawiłam nawet na razie pakiet witamin dla ciężarnych, bo mam wrażenie, że trochę podrażnią mi żołądek i bardziej mnie mdli i zaraz 🤢🤢 więc trochę bez sensu... A jak biorę sam Folik to jakoś zostaje w organizmie
Też zaczęłam brać sam Folik i trochę mniej męczą mnie mdłości. Na myśl o tych tabletkach dla mam robi mi się niedobrze 🤢
 
Hej, ja mam podobnie też nie są to typowe mdłości, nie wymiotuje wcale ale rano mam sucho w buzi a po południu i wieczorem jakby więcej śliny mi się wydzielało takie dziwne objawy mam. I od wczoraj spadek formy nie mam siły i tylko bym leżała spać mi się chce na okrągło a przy dwójce dzieci o drzemce nie mam co marzyć czasami położę się po południu jak mąż wróci z pracy i przejmie opiekę ale i tak zasnąć nie mogę. I w nocy kiepsko śpię wstaję na siku i już potem ciężko mi zasnąć i znaleźć odpowiednią pozycję. Mam nadzieję, że to przeminie.
No to bardzo podobnie, czuję sie jakoś dziwnie, dobre okreslenie takie tłumione mdłości. Oprócz tego spadek formy i ciągłe leżenie jak tyllo się uda.
Moze jeszcze 2-3 tygodnie i bedzie lepiej w II trymestrze.
 
Według kalendarzyka też mam termin na sierpień. Trochę się boję ;)
Ja już po wizycie, wszystko ok, zarodek widać, ♥️ już też biło 😉 termin z usg na 28.08😉 martwiłam się bo mialam trochę plamien w zeszłym tyg, ale okazuje się że wszystko ok 😜Zobacz załącznik 1223796
ja idę 12 stycznia na pierwszą wizytę, według mojego kalendarzyka poród na 27 sierpnia, zobaczymy co lekarz powie. Dzisiaj były pierwsze nudności i nieprzyjemne w łazience :) najgorzej to to że sama nie wiem na co mam ochotę, niby jestem głodna ale tego czy tamtego jeść nie mogę, robi mi się niedobrze. To moje drugie dziecko będzie. 8 lat różnicy :) Super że wszystko u Ciebie w porządku . Oby tak dalej .
 
Ja według aplikacji weszłam w 9 tydzień , według usg z wtorku to 7tc +3 dni , także 8 tydzień według lekarza. Ja od 6 tygodnia straszny ból żołądka , mdłości 24 na dobę. Miałam już 3 razy załamania psychiczne i płakałam mężowi , że nie dam rady. Wszystko przez to, że mdłości silne mam 24 na dobę , nic nie mogę jeść , tylko jabłko , tosta i mentosy. Wstręt do zapachów . O dziwo , od wczoraj lepiej się czuje i dziękuje za to temu z góry. Wczoraj zjadłam swój pierwszy normalny obiad , nie dużo , ale poprawiło mi to humor. Dziś nadal lepiej się czuje , są jakby mdłości ,ale takie zagłuszone. Mogę wstać z łóżka i coś zdobić , w końcu wyjść na spacer. Wczoraj wyszłam na krótki spacer po X czasie , musiałam robić stacje / odpoczynek bo jakby sił nie mam i mi lekko słabo. Ponadto u mnie utrzymuje się taki kwaśny smak w ustach , ale niweluje go owocowymi gumami dla dzieci. Obecnie mam lekkie bóle w dole brzucha i czasem jajnik. Moja kolejna wizyta jest za dwa tygodnie. Szczerze chciałabym , by taki stan się utrzymał niż miało by wrócić to apogeum co przechodziłam. Zdrówka dla Was mamuśki 🙌🏻 Przesyłam ciepłe pozdrowienia
Bardzo się cieszę, że Ci lepiej😆
Rozumiem dobrze , bo też psychicznie oststnio bylo słabo i myślałam że nie dam rady.
Ale za to wczoraj czulam się dużo, dużo lepiej. Dziś tak w miarę ok.
Zaraz spróbuję na jakiś spacer się wybrać...
Miłego dnia dziewczyny 😀
 
Ja według aplikacji weszłam w 9 tydzień , według usg z wtorku to 7tc +3 dni , także 8 tydzień według lekarza. Ja od 6 tygodnia straszny ból żołądka , mdłości 24 na dobę. Miałam już 3 razy załamania psychiczne i płakałam mężowi , że nie dam rady. Wszystko przez to, że mdłości silne mam 24 na dobę , nic nie mogę jeść , tylko jabłko , tosta i mentosy. Wstręt do zapachów . O dziwo , od wczoraj lepiej się czuje i dziękuje za to temu z góry. Wczoraj zjadłam swój pierwszy normalny obiad , nie dużo , ale poprawiło mi to humor. Dziś nadal lepiej się czuje , są jakby mdłości ,ale takie zagłuszone. Mogę wstać z łóżka i coś zdobić , w końcu wyjść na spacer. Wczoraj wyszłam na krótki spacer po X czasie , musiałam robić stacje / odpoczynek bo jakby sił nie mam i mi lekko słabo. Ponadto u mnie utrzymuje się taki kwaśny smak w ustach , ale niweluje go owocowymi gumami dla dzieci. Obecnie mam lekkie bóle w dole brzucha i czasem jajnik. Moja kolejna wizyta jest za dwa tygodnie. Szczerze chciałabym , by taki stan się utrzymał niż miało by wrócić to apogeum co przechodziłam. Zdrówka dla Was mamuśki 🙌🏻 Przesyłam ciepłe pozdrowienia
Super, że trochę Ci lepiej :) oby tak dalej!
 
reklama
Ja według aplikacji weszłam w 9 tydzień , według usg z wtorku to 7tc +3 dni , także 8 tydzień według lekarza. Ja od 6 tygodnia straszny ból żołądka , mdłości 24 na dobę. Miałam już 3 razy załamania psychiczne i płakałam mężowi , że nie dam rady. Wszystko przez to, że mdłości silne mam 24 na dobę , nic nie mogę jeść , tylko jabłko , tosta i mentosy. Wstręt do zapachów . O dziwo , od wczoraj lepiej się czuje i dziękuje za to temu z góry. Wczoraj zjadłam swój pierwszy normalny obiad , nie dużo , ale poprawiło mi to humor. Dziś nadal lepiej się czuje , są jakby mdłości ,ale takie zagłuszone. Mogę wstać z łóżka i coś zdobić , w końcu wyjść na spacer.
No to mamy to samo :/ Kompletnie jestem nie do życia, płacze mojemu z bezsilności i jem tosty, jabłka i winogron 😂 Napawasz mnie optymizmem, że może i u mnie niedługo się to poprawi
 
Do góry