reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Miałam robione i nie mam przeciwciał bo nie miałam kontaktu także musze uważać, ale mój kot nie jest wychodzący więc raczej mała szansa żeby z nikąd pojawiła się toksoplazmoza. Dostała bana na surowe mięso i myślę, że będzie ok.
Ja swojemu kotu nigdy nie dawałam surowego mięsa, zawsze je swoje puszki kocie ewentualnie czasami skapnie mu się trochę kurczaka jak my jemy np. 😁
 
reklama
Nie możemy patrzeć na normy na wyniku. Bo np tsh jest do 4.200 ale nie ma tam że dla starających się najlepsze jest do 2,5.
Tak samo glukoza. Norma to do 92. A wg labu do 99. I nigdzie nie ma napisane że dla ciężarnych inne.
Glukoza nie ma innej normy dla ciężarnej i nie ciężarnej. A TSH tak i normy są takie jak napisałaś do 2,5 dla kobiet w ciąży i powinno to być zaznaczone na wyniku. Wiem bo pracuje w lab. Ale żeby to było na wyniku osoba rejestrująca musi zaznaczyć że kobieta jest ciężarna wtedy normy się zmienią jeśli tego nie zrobi norma będzie ogólna dla kobiet. Dlatego idąc na pierwsze badania należy poinformować, że jest się w ciąży kiedy tej ciąży gołym okiem jeszcze nie widać. Czasami miłe Panie same pytają jeśli zauważą to po pakiecie badań.
 
Pewnie, ja sama wychowałammsie na wsi, wśród wszelkiego inwentarza, jedzac owoce prosto z krzaka/drzewa, truskawki jeszcze z piachem, pijac wode ze studni i jestem zdrowa jak rydz 😊
Tak jak ja. Aż dziwne , że toxoplszmozy nie miałam, bo to brałam za pewniaka że mam za sobą🤦 na co moja Pani dr widocznie zdrowe koty , a owoce i warzywa nie były aż takie brudne jak nam się wydawało😂
 
Glukoza nie ma innej normy dla ciężarnej i nie ciężarnej. A TSH tak i normy są takie jak napisałaś do 2,5 dla kobiet w ciąży i powinno to być zaznaczone na wyniku. Wiem bo pracuje w lab. Ale żeby to było na wyniku osoba rejestrująca musi zaznaczyć że kobieta jest ciężarna wtedy normy się zmienią jeśli tego nie zrobi norma będzie ogólna dla kobiet. Dlatego idąc na pierwsze badania należy poinformować, że jest się w ciąży kiedy tej ciąży gołym okiem jeszcze nie widać. Czasami miłe Panie same pytają jeśli zauważą to po pakiecie badań.
Czyli chcesz powiedzieć że norma glukozy do 99 dla ciężarnych jest też używana??
 
reklama
Do góry