reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

A słuchajcie, nie powiedziałam wam w ogóle najlepszego hitu wczorajszej wizyty. Oglądałyśmy z lekarka to usg i udało jej się uchwycic malucha od dołu, popatrzyła i powiedziała że no możemy się spodziewać coś tutaj na chłopca, wryło mnie trochę bo po pierwsze wychodzi przełom 9/10 tygodnia, a po drugie nie dało się nawet ocenić wyrostka plciowego wiec mam wrażenie że takie stwierdzenie to trochę wróżenie z fusów.
Slyszalyscie o takich przypadkach żeby aż tak wcześnie ktoś zasugerował płeć? Ja na razie się z tego śmieje, no ale kto wie... chociaż intuicja mowi zupełnie odwrotnie;D
mi lekarka w pierwszej ciąży płeć powiedziała w 12tc i się sprawdziło, ale czy miała pewność czy strzelała tego nie wiem 😅
 
reklama
mi lekarka w pierwszej ciąży płeć powiedziała w 12tc i się sprawdziło, ale czy miała pewność czy strzelała tego nie wiem [emoji28]
W poprzedniej to dowiedziałam się dopiero chyba kolo 16/17 tygodnia :D ale kolega opowiadał mi historie jak jego znajoma przez całą ciążę słyszała że będzie miała dziewczynkę, każdy lekarz jej to mówił. Odpicowała oczywiście pokój na różowo, ubranka na różowo, wozek z różowymi akcentami a tu urodził się chłopak;D
 
W poprzedniej to dowiedziałam się dopiero chyba kolo 16/17 tygodnia :D ale kolega opowiadał mi historie jak jego znajoma przez całą ciążę słyszała że będzie miała dziewczynkę, każdy lekarz jej to mówił. Odpicowała oczywiście pokój na różowo, ubranka na różowo, wozek z różowymi akcentami a tu urodził się chłopak;D
tez słyszałam o takich przypadkach. Ponoć jednak w ta stronę częściej są pomyłki niż w druga.
 
Dziewczyny mam do Was pytanie , jest to moja pierwsza ciąża i jestem zielona , a wiem , że niektóre z Was są już po 2 wizytach u ginekologa. Ja wczoraj miałam pierwszą wizytę u ginekologa , była robiona cytologia i usg przezpochwowe. Następny termin za 2 tygodnie , wtedy powinnam być w 10 tygodniu ciąży. Czy wtedy ta druga wizytami 10 tc będzie tak samo badana przezpochwowe ? Ja będąc wczoraj u gina nie pomyślałam by zapytać , ale boje się czy to zdrowe by w przeciągu dwóch tygodni zaś robić takie badanie. W sumie nie wiem co będzie robić , i dodam ,że w Grecji zawsze jakoś inaczej jest niż w Polsce. Ja jedynie z wczorajszego badania usłyszałam serduszko , Natomiast na kartce mam tylko podane tygodnie według usg i rozmiar CRL 1,3 cm. Nie mam uderzeń serduszka itp. [emoji17] Tylko FHR + . Macie więcej informacji niż ja. Jedyne przepisane leki to kwas foliowy i tabletki na mdłości o które się wyprosiłam. Może dopiero po badaniach krwi będzie coś więcej [emoji2370]

Ja w PL do 13 tygodnia mialam dopochwowe, lepiej wtedy widac, chyba ze dziewczyna jest szczupla i nie ma tkanki tluszczowej to robia szybciej przez brzuch. Dzis ide w Nl i wiem ze bedzie dopochwowe a od okolo 13-14 tyg tobia przez brzuch.


A słuchajcie, nie powiedziałam wam w ogóle najlepszego hitu wczorajszej wizyty. Oglądałyśmy z lekarka to usg i udało jej się uchwycic malucha od dołu, popatrzyła i powiedziała że no możemy się spodziewać coś tutaj na chłopca, wryło mnie trochę bo po pierwsze wychodzi przełom 9/10 tygodnia, a po drugie nie dało się nawet ocenić wyrostka plciowego wiec mam wrażenie że takie stwierdzenie to trochę wróżenie z fusów.
Slyszalyscie o takich przypadkach żeby aż tak wcześnie ktoś zasugerował płeć? Ja na razie się z tego śmieje, no ale kto wie... chociaż intuicja mowi zupełnie odwrotnie;D

Nie ma opcjinzeby na tym etapie plec zostala okreslona. W 11-13 tygodniu przy dobrym sprzecie i ustawieniu malenstwa mozna okreslic plec na podstawie Nub’a ale to musi lekarz byc ogarniety w tym temacie. Teraz fasolki wygladaja identycznie.

Do mnie miala dzwonic polozna i cos pomylila i bedzie rozmowa w przyszlym tygodniu [emoji2360]

Ale za godzine lece na usg.
 
Ja w PL do 13 tygodnia mialam dopochwowe, lepiej wtedy widac, chyba ze dziewczyna jest szczupla i nie ma tkanki tluszczowej to robia szybciej przez brzuch. Dzis ide w Nl i wiem ze bedzie dopochwowe a od okolo 13-14 tyg tobia przez brzuch.




Nie ma opcjinzeby na tym etapie plec zostala okreslona. W 11-13 tygodniu przy dobrym sprzecie i ustawieniu malenstwa mozna okreslic plec na podstawie Nub’a ale to musi lekarz byc ogarniety w tym temacie. Teraz fasolki wygladaja identycznie.

Do mnie miala dzwonic polozna i cos pomylila i bedzie rozmowa w przyszlym tygodniu [emoji2360]

Ale za godzine lece na usg.
To wszystko wiem, dlatego mowie ze jest to wróżenie z fusów:) nie mniej jednak dla mnie jest jest po prostu zabawne na tym etapie ;)
 
A czy któraś z Was dziewczyny myślała już czy będzie rodzić przez cesarskie cięcie czy naturalnie? Czy póki co się nie zastanawiałyście? :)
 
reklama
Ja swoją pierwsza ciąże rodziłam w Anglii i z opieki byłam bardzo zadowolona. Samo prowadzenie ciąży, mogę powiedzieć ze było ok. Chociaż gdyby była problemowa to nie wiem jakby to wyglądało. Za to rodziłam w 36 tygodniu i pozwolili mi być w szpitalu do wypisu córki. Najbardziej mi się podobało to, ze mogłam cały czas z nią być 24h mogłam ja przytulać, karmić i zmieniać pampersy, mimo zdobyła podłączona do całej aparatury.
Obecnie mieszkam w Bułgarii i tutaj mam za sobą dwa poronienia. Jedno w 26tyg, miesiąc w szpitalu i powiem wam szczerze, że patologia ciąży wyglada tutaj jak najstraszniejszy horror. Drugi poronienie było w 6 tygodniu. Chodzę tutaj jedynie prywatnie do gin i mam do niej pełne zaufanie. Cena nawet dyfastonu bez zniżek ( bo tutaj nie ma czegoś jak refundacja) kosztuje około 41zł.

Obecnie to moja 3 ciąża tutaj i trzymam kciuki aby tym razem wszystko było ok. Ale do soboty czas tak się dłuży zwłaszcza jak czytam wasze posty, ze już usłyszałyście serduszka swoich maluszków.
 
Do góry