reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Hej😀 Ja póki co nie przytyłam, ważyłam się w dniu wykonania testu ciążowego i waga nadal taka sama. Choć wynik mnie zaskoczył bo zazwyczaj ważyłam 2kg więcej, ale może już wcześniej gdzieś zgubiłam te kg a po prostu się jakiś czas nie ważyłam. Wieczorami też mam brzuch większy, w spodniach mogę chodzić choć jak zakładam rajstopy to już mi przeszkadzają 😐
 
reklama
Nie wiem jak Grecja. W Polsce miałam przezpochwowe do prenatalnych. One były już przez brzuch. Ale na fotel siadalam za każdą wizyta. Za to w Anglii bylam prywatnie w 8 tc to przez brzuch wszystko. Co kraj to obyczaj. Ale uważam że tak wszyscy biadolą na opiekę w Polsce ale jeśli chodzi o opiekę w ciąży , czy L4 to polska wygrywa z innymi państwami w przedbiegach . Wiadomo , pomyłki omyłki i błędy lekarskie były są i będą. Ale wiem też że pierwszej ciąży w Anglii bym nie utrzymała.
 
Hej😀 Ja póki co nie przytyłam, ważyłam się w dniu wykonania testu ciążowego i waga nadal taka sama. Choć wynik mnie zaskoczył bo zazwyczaj ważyłam 2kg więcej, ale może już wcześniej gdzieś zgubiłam te kg a po prostu się jakiś czas nie ważyłam. Wieczorami też mam brzuch większy, w spodniach mogę chodzić choć jak zakładam rajstopy to już mi przeszkadzają 😐
Ja codziennie ważę mniej, ale nie jest to duuużo mniej. Jakieś -2kg od początku ciąży. A apetyt mam ogromny i jem dużo.
 
Dziewczyny mam do Was pytanie , jest to moja pierwsza ciąża i jestem zielona , a wiem , że niektóre z Was są już po 2 wizytach u ginekologa. Ja wczoraj miałam pierwszą wizytę u ginekologa , była robiona cytologia i usg przezpochwowe. Następny termin za 2 tygodnie , wtedy powinnam być w 10 tygodniu ciąży. Czy wtedy ta druga wizytami 10 tc będzie tak samo badana przezpochwowe ? Ja będąc wczoraj u gina nie pomyślałam by zapytać , ale boje się czy to zdrowe by w przeciągu dwóch tygodni zaś robić takie badanie. W sumie nie wiem co będzie robić , i dodam ,że w Grecji zawsze jakoś inaczej jest niż w Polsce. Ja jedynie z wczorajszego badania usłyszałam serduszko , Natomiast na kartce mam tylko podane tygodnie według usg i rozmiar CRL 1,3 cm. Nie mam uderzeń serduszka itp. 😔 Tylko FHR + . Macie więcej informacji niż ja. Jedyne przepisane leki to kwas foliowy i tabletki na mdłości o które się wyprosiłam. Może dopiero po badaniach krwi będzie coś więcej 🤷🏻‍♀️
Ja z kolei od pierwszej wizyty w 5t6d mam robione usg przez brzuch
 
A słuchajcie, nie powiedziałam wam w ogóle najlepszego hitu wczorajszej wizyty. Oglądałyśmy z lekarka to usg i udało jej się uchwycic malucha od dołu, popatrzyła i powiedziała że no możemy się spodziewać coś tutaj na chłopca, wryło mnie trochę bo po pierwsze wychodzi przełom 9/10 tygodnia, a po drugie nie dało się nawet ocenić wyrostka plciowego wiec mam wrażenie że takie stwierdzenie to trochę wróżenie z fusów.
Slyszalyscie o takich przypadkach żeby aż tak wcześnie ktoś zasugerował płeć? Ja na razie się z tego śmieje, no ale kto wie... chociaż intuicja mowi zupełnie odwrotnie;D
 
Nie wiem jak Grecja. W Polsce miałam przezpochwowe do prenatalnych. One były już przez brzuch. Ale na fotel siadalam za każdą wizyta. Za to w Anglii bylam prywatnie w 8 tc to przez brzuch wszystko. Co kraj to obyczaj. Ale uważam że tak wszyscy biadolą na opiekę w Polsce ale jeśli chodzi o opiekę w ciąży , czy L4 to polska wygrywa z innymi państwami w przedbiegach . Wiadomo , pomyłki omyłki i błędy lekarskie były są i będą. Ale wiem też że pierwszej ciąży w Anglii bym nie utrzymała.
Ja nie prowadziłam ciaży w Polsce, wiec nie mam porownania, ale jestem zadowolona obecnie w kraju gdzie mieszkam. Z przychodni np. do mnie dzwonili, czy byłam u lekarza, czy zrobiłam badania krwi i moczu, czy przyjmuje witaminy, kiedy mam zrobic usg i inne testy tez poinformowali, pytali czy moje cisnienie w porzadku i jak sie czuje, pogratulowali :) W Polsce tego nie ma :/ i np. badania krwi czy moczu takie podstawowe mam za darmo, nawet badanie na hiv za free
 
Nie wiem jak Grecja. W Polsce miałam przezpochwowe do prenatalnych. One były już przez brzuch. Ale na fotel siadalam za każdą wizyta. Za to w Anglii bylam prywatnie w 8 tc to przez brzuch wszystko. Co kraj to obyczaj. Ale uważam że tak wszyscy biadolą na opiekę w Polsce ale jeśli chodzi o opiekę w ciąży , czy L4 to polska wygrywa z innymi państwami w przedbiegach . Wiadomo , pomyłki omyłki i błędy lekarskie były są i będą. Ale wiem też że pierwszej ciąży w Anglii bym nie utrzymała.
Mieszkam w Grecji od 2008 roku i zawsze mówię znajomym , że narzekają na polską opiekę zdrowotną , a moim zdaniem jest lepsza niż u mnie na wyspie.
 
reklama
A słuchajcie, nie powiedziałam wam w ogóle najlepszego hitu wczorajszej wizyty. Oglądałyśmy z lekarka to usg i udało jej się uchwycic malucha od dołu, popatrzyła i powiedziała że no możemy się spodziewać coś tutaj na chłopca, wryło mnie trochę bo po pierwsze wychodzi przełom 9/10 tygodnia, a po drugie nie dało się nawet ocenić wyrostka plciowego wiec mam wrażenie że takie stwierdzenie to trochę wróżenie z fusów.
Slyszalyscie o takich przypadkach żeby aż tak wcześnie ktoś zasugerował płeć? Ja na razie się z tego śmieje, no ale kto wie... chociaż intuicja mowi zupełnie odwrotnie;D
Zdecydowanie za wcześnie i moim zdaniem lekarz nie powinien nic mówic jeszcze
 
Do góry