reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
nie ma tam na pewno żadnego dobrego lekarza? Wydaje mi się, ze chodzenie do dwóch lekarzy pomijając wieksze ryzko w obecnej pandemii jest po prostu męczące.
Jeżeli chodzi o dobrych lekarzy to są do nich koszmarne kolejki. A mam dobra prywatna lekarkę która jest w stanie znaleźć termin na już, często późnym wieczorem i jest w kontakcie telefonicznym.
 
A czy któraś z was chodziła tylko do lekarza prywatnie? Ile was całą ciąże wyniosło prowadzenie ze wszystkimi badaniami itp? Jestem zapisana w przychodni na NFZ ale to jest przychodnia 60 km od mojego miejsca bo jestem tam tylko aby mama mogła mi załatwić receptę jak potrzebuje, wiec osobiście tam nie chodzę. Mogę sobie pozwolić na prywatne prowadzenie ciąży, ale chciałabym wiedzieć na jaką +/- kwotę się przygotować
Ciężko będzie określić koszt. WAWA na bank ma większe stawki niż miasta pokroju Piła czy Włocławek .
Załóż 200-250 zł 10-11 wizyt (ja w 9 mcy miałam co 2 tyg ) za ktg nie płaciłam. Miałam chyba z 6x robione u nich. Jeździłam tylko tam plus 2x w szpitalu krótko przed porodem. Do tego badania i leki są płatne w 100 proc (moja nie miała podpisanej umowy z NFZ = duphaston/luteina 100 proc.). Miałam wizję na 2 fronty chodzić. Ale w lipcu test, a wizyta na NFZ w koniec października...dałam spokój.
Z tym, ze ja miałam co miesiąc wizyty. Kuzynka prywatnie co 5-6 tyg . I moja ma uprawnienia do prenatalnych. Taki bonusik.
 
Mam pytanko o lekarzy. Chciałabym lekarza prowadzącego mieć prywatnie, jednocześnie mam medicover wiec żal nie skorzystać z badań jakie mam w pakiecie. Jak to pogodzić? 2 lekarzy?
Ja też mam taką sytuację. Juz na teleporadzie ginekolog z luxmed powiedzial mi, zebym korzystala z pakietu, robila badania i przychodziła na usg, nawet jeśli będę prowadzić ciążę prywatnie. Myślę, że dla nich taka sytuacja to codzienność. Będę więc miała dwóch lekarzy, zawsze to dwa rozne spojrzenia.
 
Hej 😀
Dziewczyny nie wkaldajcie wszystkich lekarzy na NFZ do jednego worka.
Ja w poprzedniej ciąży chodziłam prywatnie. Bardzo służbowy, ale bardzo dobry specjalista. Teraz chodzę do "przecudnej" Pani doktor, która przyjmuje na NFZ oraz prywatnie. Jest kobietą do rany przyłóż nie zależnie jak przyjmuje. Więc dużo zależy od lekarza. Nieraz o ten co prywatnie przyjmuje może coś sknocić 😀
 
Dobry ...
Święta,święta i po ... czas wrócić do rzeczywistości [emoji849] ...koniec z obrzarstwem.

Wiecie co, jestem mamą nastolatka i generalnie człowiek już chyba nie bardzo pamięta jak to wszystko było [emoji1787][emoji848]

Wczoraj mnie olśnilo ,że coś na rozstępy trzeba zakupić [emoji87] ...

Musze poczytać o tych prenatalnych [emoji848] .

Jeżeli chodzi o lekarza to mój Dr z kliniki w klinice ciąży nie prowadzi, plus taki że działa w Medicover a ja mam pakiet więc ciążę będę prowadzić w Medicover . Choć kolejną wizytę 4.01 mam jeszcze w Klinice.
 
Ciężko będzie określić koszt. WAWA na bank ma większe stawki niż miasta pokroju Piła czy Włocławek .
Załóż 200-250 zł 10-11 wizyt (ja w 9 mcy miałam co 2 tyg ) za ktg nie płaciłam. Miałam chyba z 6x robione u nich. Jeździłam tylko tam plus 2x w szpitalu krótko przed porodem. Do tego badania i leki są płatne w 100 proc (moja nie miała podpisanej umowy z NFZ = duphaston/luteina 100 proc.). Miałam wizję na 2 fronty chodzić. Ale w lipcu test, a wizyta na NFZ w koniec października...dałam spokój.
Z tym, ze ja miałam co miesiąc wizyty. Kuzynka prywatnie co 5-6 tyg . I moja ma uprawnienia do prenatalnych. Taki bonusik.
Tak jak mówisz. Ja leczylam się w klinice niepłodności za kazde wejście do gabinetu 200 zl , wszytskie badania płatne ... malo tego do tej pory biorę tonę leków płatnych 100% ... Generalnie na leki na 2 tyg wydaje ok 1000 zl [emoji87] nie wliczam w to witamin czy innych suplementów [emoji6] namiastkę prywaty mam no ale czego się nie robi dla dzidziulka ;)
 
reklama
Witam Was po Świętach 😀
Ja będę chodziła na prywatne wizyty. Zakładam, ze ok 3-4 tysiące może mnie to kosztować. No chyba ze zdecyduję się na jakieś dodatkowe testy to więcej.
No ale wiadomo, co teraz najważniejsze 😍
 
Do góry