reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Powiem ci szczerze ze nie mam pojecia, ale napewno nie jest to refundowane z ubezpieczenia. Noi tutaj nie podadza ci plci z tego badania taki psikus hihi



Ja tez jeszcze nie bylam. Mam 23.12.

Ja tego testu pappa to nawet nie chce na oczy widziec. W drugiej ciazy wyszlo ze nt powiekszone i straszyli chorym dzieckiem. Na szczescie synek urodzil sie sdrowiutki.
No a teraz zalezy mi na dokładnym badaniu bo 1.01 koncza 36 lat wiec i ryzyko wzrasta.
O Pappa wlasnie tez slyszalam takie opinie. Bliska kolezanka po wyniku pappa miała amniopunkcje i już się pogodziła, że bedzie robić aborcje a w amnio wyszło, że dziecko zdrowe. Ja nie jestem teoretycznie w grupie ryzyka z racji wieku,w rodzinie też chorób nie ma genetycznych ale chyba dla spokoju zrobię ten NIFTY. Pogadam jeszcze z lekarze tego 30.12 i zobaczymy. On jest z tych "za nauką" a nie "sumieniem", więc na pewno coś doradzi.
 
reklama
O Pappa wlasnie tez slyszalam takie opinie. Bliska kolezanka po wyniku pappa miała amniopunkcje i już się pogodziła, że bedzie robić aborcje a w amnio wyszło, że dziecko zdrowe. Ja nie jestem teoretycznie w grupie ryzyka z racji wieku,w rodzinie też chorób nie ma genetycznych ale chyba dla spokoju zrobię ten NIFTY. Pogadam jeszcze z lekarze tego 30.12 i zobaczymy. On jest z tych "za nauką" a nie "sumieniem", więc na pewno coś doradzi.

No ja mam tu wybor i mam powiadomic polozna na pierwszej rozmowie czy chce Nipt czy pappa z usg.
 
Hej, ja sie czuje ostatnio jak przejechana walcem drogowym 😂 ciagle się pokładam, spać padam o 21 i stale dokuczaja mi mdłości :D najgorzej, jak jestem na czczo, a dziś musiałam zrobić badania krwi na czczo (bo z glukoza) i po umyciu zebow pierwszy raz w tej ciąży pogadalam sobie poważnie z porcelanowym uchem :D w poprzedniej ciąży też miałam takie epizody i non stop mdłości. Jakie są Wasze przeczucia co do płci? Macie takie w ogóle?
 
Ja będę mieć na pewno pappa z prenatalnymi lekarz wypisał mi skierowanie więc skorzystam z darmowego natomiast zobaczymy co wyjdzie oby wszystko ok 🙂 w styczniu mają opublikować ustawę TK więc sama nie wiem czy w ogóle będzie w stanie same zdecydować
 
Ja będę mieć na pewno pappa z prenatalnymi lekarz wypisał mi skierowanie więc skorzystam z darmowego natomiast zobaczymy co wyjdzie oby wszystko ok [emoji846] w styczniu mają opublikować ustawę TK więc sama nie wiem czy w ogóle będzie w stanie same zdecydować

Wiesz mi to raczej zalezy zeby wiedziec na co sie przygotowac i lomoc dziecku a nie zeby od razu usuwac. W Holandii jest taki paradoks ze aborcja jest legalna ale... jak zrobisz Nipt to ci nie podadza plci zebys nie dokonal aborcji bo ci plec nie pasuje.
 
Hej, ja sie czuje ostatnio jak przejechana walcem drogowym 😂 ciagle się pokładam, spać padam o 21 i stale dokuczaja mi mdłości :D najgorzej, jak jestem na czczo, a dziś musiałam zrobić badania krwi na czczo (bo z glukoza) i po umyciu zebow pierwszy raz w tej ciąży pogadalam sobie poważnie z porcelanowym uchem :D w poprzedniej ciąży też miałam takie epizody i non stop mdłości. Jakie są Wasze przeczucia co do płci? Macie takie w ogóle?
Mam przeczucie ze dziewczynka chodź z chłopcem było by łatwiej bo już jednego mam 😉
 
Cześć dziewczyny chcialabym tez dołączyć. W styczniu mialam zostac mama drugi raz ale niestety serduszko nie bilo w 9 tygodniu dostałam skierowanie do szpitala ciężko mi było myślałam że się nie pozbieram ale jakoś dałam rade teraz znowu jestem w ciazy i mam nadzieje ze bedzie inaczej jeszcze się nie cieszę nie potrafię boje się że może być tak jak w czerwcu.
Termin mam na 03.08. U lekarza juz byłam i narazie jest pęcherzyk następna wizytę mam 30.12 mam nadzieje ze bedzie teraz wszystko dobrze.
 
Czy może ktoras z Was słyszała o swedzeniu skóry na początku ciąży? ;) mam alergie ale na pyłki drzew na wiosnę.
Jezeli masz sucha skore, to może to byc swedzenie wywołane wlasnie przez suchość tutaj sprawdzi się balsam. Ale ja tu pisalam wczoraj wlasnie o alergiach, mnie zaczelo swedziec po jedzeniu i wydedukowałam ze alergenem były orzeszki. No ale nie kazda musi od razu się mierzyć z alergia, warto mieć to na uwadze :)
A jakie będziecie robić badania prenatalne? Na pewno to USG genetyczne, ale jakieś dodatkowe testy też? Ja będę chciała na pewno coś jeszcze zrobić, ale totalnie się na tym nie znam i nie wiem czy test Pappa, czy NIFTY czy SANCO czy co jeszcze tam jest... Jakie macie doświadczenia?
Ja nie robie żadnych dodatkowych testów... czasem z tych testów wychodzą totalne bzdury, a ja nie potrafiłabym się zadręczać przez prawie cala ciążę ze coś będzie nie tak. Moja znajoma powiedziała że ona to by się wolala przygotować, ja bym nie dala rady się 'przygotować'. Pamiętam jak w pierwszej ciazy lekarz mnie straszył ze dziecko za małe, ze pewnie coś jest nie tak - Gosia urodziła się z waga 3800g... dlatego ja myślę, że co ma być to będzie, co by się nie działo, dziecko będzie zawsze kochane i najważniejsze na świecie.
 
Jezeli masz sucha skore, to może to byc swedzenie wywołane wlasnie przez suchość tutaj sprawdzi się balsam. Ale ja tu pisalam wczoraj wlasnie o alergiach, mnie zaczelo swedziec po jedzeniu i wydedukowałam ze alergenem były orzeszki. No ale nie kazda musi od razu się mierzyć z alergia, warto mieć to na uwadze :)Ja nie robie żadnych dodatkowych testów... czasem z tych testów wychodzą totalne bzdury, a ja nie potrafiłabym się zadręczać przez prawie cala ciążę ze coś będzie nie tak. Moja znajoma powiedziała że ona to by się wolala przygotować, ja bym nie dala rady się 'przygotować'. Pamiętam jak w pierwszej ciazy lekarz mnie straszył ze dziecko za małe, ze pewnie coś jest nie tak - Gosia urodziła się z waga 3800g... dlatego ja myślę, że co ma być to będzie, co by się nie działo, dziecko będzie zawsze kochane i najważniejsze na świecie.

Usg miedzy 11-13 tyg to juz jest usg genetyczne i test pappa. To chyba standard w Pl. Chyba ze sie nie zgodzisz. Zawsze na tym usg jest sparwdzane nt, kosc nosowa zeby wykluczyc wady plodu, test pappa to tylko statystyki wiec ja tego nie zrobie bo z wiekiem ryzyko wychodzi wieksze. Dlatego wole nipt bo bedzie czarno na bialym
 
reklama
Usg miedzy 11-13 tyg to juz jest usg genetyczne i test pappa. To chyba standard w Pl. Chyba ze sie nie zgodzisz. Zawsze na tym usg jest sparwdzane nt, kosc nosowa zeby wykluczyc wady plodu, test pappa to tylko statystyki wiec ja tego nie zrobie bo z wiekiem ryzyko wychodzi wieksze. Dlatego wole nipt bo bedzie czarno na bialym
Ja myślałam, że USG genetyczne jest bez testu pappa. W sumie muszę zapytać mojego lekarza. Chciałabym USG genetyczne + NIFTY.
 
Do góry