reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

W ogóle wczoraj zaczęłam się stresować świętami u moich rodziców. Nie chcemy nic mówić jeszcze, to będzie ok 5tc, ale nie wiem czy się nie domysla sami [emoji52] - moja mama duzo pali, w ogóle w dzieciństwie bylam przez nią biernym palaczem, ale w tamtych czasach ludzie tego tak nie tępili, ale teraz zrzędzę jej, żeby nie paliła, ale jak wieczorami siedzimy w kuchni, to mój mąż stanowczo wychodzi, ale ja zwykle każe jej otworzyc okno kolo którego siedzi, bo nie chce mi się z nią walczyć. Ale teraz będę musiała kategorycznie mówić nie albo wychodzić z pomieszczenia i boje się, że się domysla czemu [emoji27]
 
reklama
Usg miedzy 11-13 tyg to juz jest usg genetyczne i test pappa. To chyba standard w Pl. Chyba ze sie nie zgodzisz. Zawsze na tym usg jest sparwdzane nt, kosc nosowa zeby wykluczyc wady plodu, test pappa to tylko statystyki wiec ja tego nie zrobie bo z wiekiem ryzyko wychodzi wieksze. Dlatego wole nipt bo bedzie czarno na bialym
Chodziło mi o dodatkowe badania ktore nie są wpisane w standardowy kalendarz, genetyczne tak naprawdę okresla nam ryzyko wystąpienia trzech zespołów związanych z trisomiami i to by było na tyle, aż tyle jak dla mnie. Natomiast wlasnie na dodatkowe rzeczy typu nikt etc, nie zdecydowałabym się. :)
 
Ja myślałam, że USG genetyczne jest bez testu pappa. W sumie muszę zapytać mojego lekarza. Chciałabym USG genetyczne + NIFTY.
5 lat temu było tak przynajmniej u mnie : że skierowaniem genetyczne +pappa NFZ jeśli idziesz prywatnie to tylko usg było i płacilo się coś ok 250 -300zl plus za płytę dodatkowo . Z tego co kojarzę to usg genetyczne-badania prenatalne w Polsce są płatne dodatkowo lub jeśli masz wskazania albo fajnego lekarza który trochę kombinuje to wtedy są na NFZ . Prenatalne są wykonywane na specjalnych aparatach , które nie każdy lekarz posiada
 
Mój lekarz nie przyjmuje 4-8 stycznia dlatego ten 30.12 :)

Dziewczyny a jakie macie podejście do urlopu macierzynskiego/ rodzicielskiego? 52 tygodnie płatne 80% wybieracie, czy Wasi mężowie coś biorą? Jak planujecie?
Ja planuje jak w pierwszej ciąży skorzystać z całości + po wykorzystać zaległy urlop.
 
Ja nie mialam w pierwszej ciazy pappa, nikt mi nawet nie zaproponował.
Też jestem zdania że lepiej być pozytywnie nastawionym plus podstawowe badania , stres później dodatkowo szkodzi a pewnie będzie go jeszcze dużo w trakcie ciąży zresztą są zespoły które żaden test nie ujawni a wychodzą ok 2 rż . Szkoda nerwów jak i tak nic nie poradzimy
 
Też jestem zdania że lepiej być pozytywnie nastawionym plus podstawowe badania , stres później dodatkowo szkodzi a pewnie będzie go jeszcze dużo w trakcie ciąży zresztą są zespoły które żaden test nie ujawni a wychodzą ok 2 rż . Szkoda nerwów jak i tak nic nie poradzimy
Dokladnie, a juz i tak właściwie większość z nas chodzi zdenerwowana, hormony szaleją, czasem byle bzdura potrafi wyprowadzić z równowagi.
 
reklama
Ja nie mialam w pierwszej ciazy pappa, nikt mi nawet nie zaproponował.

W pierwszej ciazy tez nie mialam sle to bylo 12 lat temu. W drugiej 4 lata temu zostalam skierowana na usg genetyczne plus pappa. Placilam 250 zl.
Teraz bede prowadzila ciaze w NL i tu mam wybor nipt lub pappa z usg. A ze pappa to tylko statystki i za suzo nerwow wprowadza zdecyduje sie na nipt. Przy nipt na te kilka chorob jest czarno na bialym. Poprostu nie mam wyjscia i musze cos wybrac
 
Do góry