reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Hej. Ja nie mam insta ( taka jestem niedzisiejsza heh)
Mogłabyś napisac w skrocie co mowi o koronie?
Hej hej!! A uspokaja w sprawie braku badań czy korony?
Nie mam insta taka jestem jakas niedzisiejsza hehe
Spoko, ja mam insta od dzisiaj bo już dostaje w domu "kota" haha
W wielkim skrócie mnie akurat interesowały połówkowe więc spokojnie mogą poczekać do 24tyg gdyby lekarz chciał je przełożyć. Gdy ciąża przebiega prawidłowo lekarz może zrezygnować z kontrolnej wizyty, koktakt telefoniczny zachowany, L4 itp idą normalnie. Koronawirus na dzidzie nie przejdzie nawet gdyby doszło do zarażenia. Ogólnie uspokajała i akcja zostań w domu przede wszystkim. Musiałabym obejrzeć jeszcze raz i skupić się na całości bo odpowiada na wiele pytań.
 
reklama
Ja tam się cieszę że my rodzimy w sierpniu i naszym "jedynym problemem" są obecne badania, USG, recepty, zwolnienia... Strasznie współczuję dziewczynom które w najbliższym czasie rodzą, bo większość szpitali zakazuje porodów rodzinnych i odwiedzin po porodzie :/ Moim zdaniem to nieludzkie, jakby ojciec miał być zarażony, to matka prawdopodobnie też i zdrowie psychiczne rodzącej jest równie ważne jak wszelkie ograniczenia. Nie wspominając, że to pozbawia ojca też bardzo ważnego emocjonalnie momentu narodzin dziecka, oraz jego pierwszych dni... Masakra.
 
Spoko, ja mam insta od dzisiaj bo już dostaje w domu "kota" haha
W wielkim skrócie mnie akurat interesowały połówkowe więc spokojnie mogą poczekać do 24tyg gdyby lekarz chciał je przełożyć. Gdy ciąża przebiega prawidłowo lekarz może zrezygnować z kontrolnej wizyty, koktakt telefoniczny zachowany, L4 itp idą normalnie. Koronawirus na dzidzie nie przejdzie nawet gdyby doszło do zarażenia. Ogólnie uspokajała i akcja zostań w domu przede wszystkim. Musiałabym obejrzeć jeszcze raz i skupić się na całości bo odpowiada na wiele pytań.
 
Dziekuje Ci za szybka odpowiedz!!!😙😙😙
No to pozwole sobie Ciebie pomeczyc moimi upierdliwymi pytaniami hehe
Tez polowkowe bede miala raczej odwolane nieststy 😫 nie wiem czy beda terminy na 24 tydzien.
Ale i interesuje mnie temat korony bo pisza na necie ze urodzilo sie chore dziecko na korone. ciekawi mnie czy wlasnie po 20 tyg sa jakies wady przez to u dziecka? Przedwczesne porody czy cos?
Prosze Cie bardzo jak znajdziesz chwile to mi odpisz co na to mamagin bo tu gdzie mieszkam nie stosuja sie do siedzenia w domu i ludzie przyjezdzajacy z zazgranicy sobie chodza gdzie chca. Stresuja mnie tylko☹
 
missalith - dokładnie... Święta prawda. Nie wyobrażam sobie teraz rodzic, bez męża i w stresie czy czasami nie ma tutaj kogoś zarażonego, a o tym zwyczajnie nie wie... Nawet nie myślę nie nakręcam się.

Apropo jeszcze krzywej cukrzycowej mówiła, że w nie wszystkich krajach jest w ogóle badana i niby zalecenia są między 24 a 28 tyg ale spokojnie mogą być wykonane też później.
 
Dziekuje Ci za szybka odpowiedz!!!😙😙😙
No to pozwole sobie Ciebie pomeczyc moimi upierdliwymi pytaniami hehe
Tez polowkowe bede miala raczej odwolane nieststy 😫 nie wiem czy beda terminy na 24 tydzien.
Ale i interesuje mnie temat korony bo pisza na necie ze urodzilo sie chore dziecko na korone. ciekawi mnie czy wlasnie po 20 tyg sa jakies wady przez to u dziecka? Przedwczesne porody czy cos?
Prosze Cie bardzo jak znajdziesz chwile to mi odpisz co na to mamagin bo tu gdzie mieszkam nie stosuja sie do siedzenia w domu i ludzie przyjezdzajacy z zazgranicy sobie chodza gdzie chca. Stresuja mnie tylko☹
Niby mówiła, że to tak jak w innych zakażeniach wirusowych na dziecko przez łożysko nic nie przechodzi i wad nie ma żadnych przez takie zakażenia więc ten przypadek zarażenia dziecka musiał być po porodzie jakoś. Naciskała żeby wybierać odpowiedni szpital do porodu na ten czas (nas teraz nie dotyczy) bo są podzielone szpitale na te dla zdrowych tzn bez objawów zakażenia górnych dróg oddechowych i dla chorych.
 
Niby mówiła, że to tak jak w innych zakażeniach wirusowych na dziecko przez łożysko nic nie przechodzi i wad nie ma żadnych przez takie zakażenia więc ten przypadek zarażenia dziecka musiał być po porodzie jakoś. Naciskała żeby wybierać odpowiedni szpital do porodu na ten czas (nas teraz nie dotyczy) bo są podzielone szpitale na te dla zdrowych tzn bez objawów zakażenia górnych dróg oddechowych i dla chorych.
Dziekuje Ci bardzo!!!!!!
Uspokoilas mnie bo juz zaczelam siwiec od tych newsów internetowych!
Jesteś wielka!!! Zdrówka Wam życzę i pomyślności 😙😙😙😙😙😙
 
Mnie też uspokoiła dzisiaj 🙂 internet nakręca sprawę, TV też huczy już nie potrafię rozróżnić rzeczywistości od kłamstw... Ale zdrowo podeszła do tematu i tak po ludzku więc pozostaje przeczekać i dbać o siebie 💪💪💪
 
Mnie też uspokoiła dzisiaj 🙂 internet nakręca sprawę, TV też huczy już nie potrafię rozróżnić rzeczywistości od kłamstw... Ale zdrowo podeszła do tematu i tak po ludzku więc pozostaje przeczekać i dbać o siebie 💪💪💪
Jakby nie ciąże to bysmy spokojniejsze byly. A tak to jednak zawsze z tylu glowy sa myśli a co jeżeli ja bede miala pecha?
No ale jak to mówią trzeba być dobrej myśli bo podobno psychika bardzo potrafi wpłynąć na zdrowie itd.
A w ktorym tyg jestes??
 
reklama
Czytałam, że to dziecko zaraziło się po porodzie chyba przez kaszlnięcie. Ale czuje się dobrze [emoji4][emoji4].
Ja połówkowe mam jutro, na szczęście nie odwołali mi wizyty. Tylko dziś położna dzwoniła i przeprowadziła ankietę, czy byłam gdzieś w ciągu ostatnich 14 dni, czy przebywałam z kimś zarażonym oraz czy mam jakieś objawy. Jutro przed badaniami mam podpisać tą ankietę i tyle. No i oczywiście mam być sama na badaniach.
Ja mam taki problem, że co 2 tygodnie muszę mieć robione USG, by wykluczać TTTS. Ale w związku z tym wirusem, to nie dość że to niebezpieczne tak w miejsca publiczne chodzić często, to nie wiem jak z lekarzami. Bo do tej pory jeździłam na patologię na to USG.
 
Do góry