reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

W sumie fajnie wiedzieć kto mieszka w brzuszku ale nie wiem czy nie fajniejsza jest niespodzianka przy porodzie :) Kurcze trochę kusi ale póki co jestem twarda :D byle samo ostentacyjnie się nie pokazywało na usg 🤩 Ostatnio dwa razy pod rząd nóżki miało skrzyżowane.

Ja nie wytrzymałabym tak długo czekać [emoji85]
Może gdybym już miała parke to tak bardzie nie zależałoby mi, ale już mam 2 córki i syn tutaj był bardzo upragniony [emoji170]

Podziwiam wytrzymałości i decyzji [emoji5] ja nie mogę się doczekać 16 marca z wielką nadzieja że dowiemy się czy chłopiec czy dziewczynka 🥰 pozdrawiam.

Jakie masz preferencje i co czujesz, jaka płeć maluszka?
Ja czułam od początku ze będzie syn, ponieważ ta ciąża jest zupełnie inna niż dwie poprzednie.

Ahoj! Ja żyję w takiej niepewności, że umówiłam dodatkową wizytę na 11.03 :) wiem, że płeć nie ma znaczenia. Mam dwóch chłopców i trzeciego też będę kochać nad życie.. no ale gdzieś tam podświadomie chciałam mieć też córkę kiedyś.

Od wczoraj oglądam wózki.. i powiem Wam, że to nie taka prosta sprawa rodzić w sierpniu. Niby wszystko fajnie bo i ciepło i druga połowa wakacji... ale niebawem pojawi się jesień i zima i trzeba będzie w kombinezonie takie dziecko zmieścić w gondoli a z tymi gondolami to różnie. Niektóre choć piękne są mikroskopijne :/

To prawda, koleżanka kupiła teraz wózek bo rodzi w maju, gondola ma 77cm [emoji15] ja się pytam na ile to wystarczy jak dzidzia się urodzi długa???

Jakies przeczucia kto tam w brzuszku siedzi?
 
reklama
No niestety lepiej szukać gondoli która ma blisko 80 cm długości w środku. Mój syn jest z połowy lipca i nasza gondola miała chyba 78 cm i spokojnie pojeździł 7 miesięcy chociaż jeszcze z miesiąc dałby radę ale sprzedałam wózek :)
Też mam problem, bo nie wiem czy wybrać jakiś dla 2 ki dzieci czy tylko pojedynczy. Syn póki co jeździ w wózku ale na nogach na krótkich dystansach też daję radę i lubi chodzić, nie wiem co będzie za pół roku. Jednak na jakieś zakupy wygodniej mieć oboje w wózku czy na jakiś wyjazdach.

Mój syn do 3 roku życia jeździł w wózku... więc jeżeli Twoje dziecko jest tak samo marudne, to o wspólnych zakupach bez wózka zapomnij :rofl2: :unsure: Ale on był pod tym względem strasznym leniuszkiem.
Jest sporo takich wózków podwójnych.. ale cena też odpowiednia. Może po prostu dostawka do wózka? :)
Ja miałam wcześniej Quinny i to był błąd mojego życia. Wózek wydawał mi się śliczny, ale zero funkcjonalności. Kosz praktycznie żaden, gondola maleńka, spacerówka kubełkowa...
Później miałam mutsy 4rider i bardzo lubiłam ten wózek. Miał swoje wady, ale i tak był dla mnie świetny. Tylko pamiętam, że gondola nie była jakoś bardzo duża ale syn urodził się w kwietniu więc nie było potrzeby.
No i mam te obawy, że to trzecie dziecko będzie bardzo duże. Drugi syn ważył 4,5 kg :crazy::eek: ten kruszek teraz już 230 g podczas ostatniej wizyty a to nie był nawet 18 tydzień skończony. Czy to jest jakaś prawidłowośc, że każde kolejne dziecko jest większe? Mama mnie tak straszy...


Joanulka cały czas czułam, że dziewczynka. Na pierwszych prenatalnych powiedzieli, że raczej dziewczynka ale nie ma pewności bo za wcześnie. Kalendarz chiński mówi, że dziewczynka (wcześniej mówił 2x chłopiec i byli chłopcy) :rofl2: zachcianki na słodkie, brzydka cera... myślę sobie BĘDZIE DZIEWCZYNA!
A w szpitalu powiedzieli mi, że raczej chłopak. I choć sprzęt mieli kiepski i nic nie było widać, to już tak jakoś stwierdziłam, że nie można mieć wszystkiego i pewnie będzie chłopak..
 
Widziałam, że do wózków są takie przypinki do starszych dzieci, pcha się wtedy maleństwo i starszaka, ktory tez siedzi. Ale jak to sie nazywa...? 🙊🙉 Może jest to jakieś rozwiązanie na spacery.
 
Ja nie wytrzymałabym tak długo czekać [emoji85]
Może gdybym już miała parke to tak bardzie nie zależałoby mi, ale już mam 2 córki i syn tutaj był bardzo upragniony [emoji170]



Jakie masz preferencje i co czujesz, jaka płeć maluszka?
Ja czułam od początku ze będzie syn, ponieważ ta ciąża jest zupełnie inna niż dwie poprzednie.



To prawda, koleżanka kupiła teraz wózek bo rodzi w maju, gondola ma 77cm [emoji15] ja się pytam na ile to wystarczy jak dzidzia się urodzi długa???

Jakies przeczucia kto tam w brzuszku siedzi?
Przeczucia mam na dziewczynkę. W sumie w kółko każdy tak nam mówi. Ale dziś miałam taki autentyczny sen że byłam na badaniu i okazał się chłopczyk. Uczucia mieszane są bardzo. To moja pierwsza ciąża i nie mam porównania niestety :)
 
Ja nie wytrzymałabym tak długo czekać [emoji85]
Może gdybym już miała parke to tak bardzie nie zależałoby mi, ale już mam 2 córki i syn tutaj był bardzo upragniony [emoji170]



Jakie masz preferencje i co czujesz, jaka płeć maluszka?
Ja czułam od początku ze będzie syn, ponieważ ta ciąża jest zupełnie inna niż dwie poprzednie.



To prawda, koleżanka kupiła teraz wózek bo rodzi w maju, gondola ma 77cm [emoji15] ja się pytam na ile to wystarczy jak dzidzia się urodzi długa???

Jakies przeczucia kto tam w brzuszku siedzi?
Tylko te 77cm to taka standardowa długość gondoli. Spotkałam się z jedną która miała 82 cm ale to był wózek na dużych kołach w retro stylu.

Może jakby zależało mi na dziewczynce to też bym szalała żeby się jak najszybciej dowiedzieć ale chyba wolałabym drugiego syna :) Zobaczymy co będzie.
 
Mój syn do 3 roku życia jeździł w wózku... więc jeżeli Twoje dziecko jest tak samo marudne, to o wspólnych zakupach bez wózka zapomnij :rofl2: :unsure: Ale on był pod tym względem strasznym leniuszkiem.
Jest sporo takich wózków podwójnych.. ale cena też odpowiednia. Może po prostu dostawka do wózka? :)
Ja miałam wcześniej Quinny i to był błąd mojego życia. Wózek wydawał mi się śliczny, ale zero funkcjonalności. Kosz praktycznie żaden, gondola maleńka, spacerówka kubełkowa...
Później miałam mutsy 4rider i bardzo lubiłam ten wózek. Miał swoje wady, ale i tak był dla mnie świetny. Tylko pamiętam, że gondola nie była jakoś bardzo duża ale syn urodził się w kwietniu więc nie było potrzeby.
No i mam te obawy, że to trzecie dziecko będzie bardzo duże. Drugi syn ważył 4,5 kg :crazy::eek: ten kruszek teraz już 230 g podczas ostatniej wizyty a to nie był nawet 18 tydzień skończony. Czy to jest jakaś prawidłowośc, że każde kolejne dziecko jest większe? Mama mnie tak straszy...


Joanulka cały czas czułam, że dziewczynka. Na pierwszych prenatalnych powiedzieli, że raczej dziewczynka ale nie ma pewności bo za wcześnie. Kalendarz chiński mówi, że dziewczynka (wcześniej mówił 2x chłopiec i byli chłopcy) :rofl2: zachcianki na słodkie, brzydka cera... myślę sobie BĘDZIE DZIEWCZYNA!
A w szpitalu powiedzieli mi, że raczej chłopak. I choć sprzęt mieli kiepski i nic nie było widać, to już tak jakoś stwierdziłam, że nie można mieć wszystkiego i pewnie będzie chłopak..
Dostawka też przeszła mi przez myśl ale wydają mi się mało stabilne przynajmniej te z oparciem. Wolałabym żeby jednak oboje dzieci miały możliwość spania w wózku w razie potrzeby. Przeglądałam już tyle tych wózków dla 2ki ale jakoś żaden mi się nie podoba, albo mają krótki oparcie w spacerówce albo 3 koła a wole 4.
 
Przeczucia mam na dziewczynkę. W sumie w kółko każdy tak nam mówi. Ale dziś miałam taki autentyczny sen że byłam na badaniu i okazał się chłopczyk. Uczucia mieszane są bardzo. To moja pierwsza ciąża i nie mam porównania niestety :)
Mi się śniło, że gin pokazała mi na monitorze jajka 😂 i na wizycie w 14tyg popowiedziała, że na 70% chlopak bo coś wystaje i mi pokazuje, to mi się śmiać chciało. Ale teraz nóżki były skrzyzowane i pewności brak 😉

24 marca mam polówkowe, może dzidzia będzie łaskawsza 😃 już nie moge sie doczekac 😍
 
reklama
A powiedzcie, myślicie że to za wcześnie jeszcze na zakupy?
Akurat ja jeszcze nie kupiłam nic ale tylko dlatego, że mam wszystko po synku i jakoś chyba dlatego nie czuję tego boomu zakupowego a bardzo żałuję bo to super przyjemna sprawa :) W pierwszej ciąży zaczęłam szybko, jakoś koło 8 tc a jak poznałam płeć w 12+3 to już popłynęłam 😂 Wózek kupiłam jakoś w 4 miesiącu :D Teraz nie popełniłabym tego błędu bo niepotrzebnie leciała gwarancja.
 
Do góry