reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Mój syn do 3 roku życia jeździł w wózku... więc jeżeli Twoje dziecko jest tak samo marudne, to o wspólnych zakupach bez wózka zapomnij :rofl2: :unsure: Ale on był pod tym względem strasznym leniuszkiem.
Jest sporo takich wózków podwójnych.. ale cena też odpowiednia. Może po prostu dostawka do wózka? :)
Ja miałam wcześniej Quinny i to był błąd mojego życia. Wózek wydawał mi się śliczny, ale zero funkcjonalności. Kosz praktycznie żaden, gondola maleńka, spacerówka kubełkowa...
Później miałam mutsy 4rider i bardzo lubiłam ten wózek. Miał swoje wady, ale i tak był dla mnie świetny. Tylko pamiętam, że gondola nie była jakoś bardzo duża ale syn urodził się w kwietniu więc nie było potrzeby.
No i mam te obawy, że to trzecie dziecko będzie bardzo duże. Drugi syn ważył 4,5 kg :crazy::eek: ten kruszek teraz już 230 g podczas ostatniej wizyty a to nie był nawet 18 tydzień skończony. Czy to jest jakaś prawidłowośc, że każde kolejne dziecko jest większe? Mama mnie tak straszy...


Joanulka cały czas czułam, że dziewczynka. Na pierwszych prenatalnych powiedzieli, że raczej dziewczynka ale nie ma pewności bo za wcześnie. Kalendarz chiński mówi, że dziewczynka (wcześniej mówił 2x chłopiec i byli chłopcy) :rofl2: zachcianki na słodkie, brzydka cera... myślę sobie BĘDZIE DZIEWCZYNA!
A w szpitalu powiedzieli mi, że raczej chłopak. I choć sprzęt mieli kiepski i nic nie było widać, to już tak jakoś stwierdziłam, że nie można mieć wszystkiego i pewnie będzie chłopak..

Tego Ci życzę !! Pięknej zdrowe córki.
Śmiałam się do męża, ze jak będziemy mieli córkę to będę kochać jak swoje [emoji23]
Także, jakby się trafił zdrowy piękny syn to tez będziesz kochać jak swoje [emoji85]

Przeczucia mam na dziewczynkę. W sumie w kółko każdy tak nam mówi. Ale dziś miałam taki autentyczny sen że byłam na badaniu i okazał się chłopczyk. Uczucia mieszane są bardzo. To moja pierwsza ciąża i nie mam porównania niestety :)

Mnie się również często śniło dzieciątko i dziennie bo z buzia dziewczynki a ja ze to na pewno chłopczyk [emoji23]

Tylko te 77cm to taka standardowa długość gondoli. Spotkałam się z jedną która miała 82 cm ale to był wózek na dużych kołach w retro stylu.

Może jakby zależało mi na dziewczynce to też bym szalała żeby się jak najszybciej dowiedzieć ale chyba wolałabym drugiego syna :) Zobaczymy co będzie.

Ja mam na oku wózek i ma 83cm i wydawało mi się ze w granicach 85cm to jest standard 🧐 ale kompletnie nie jestem w temacie, takie mam wnioski z poprzednich ciąż.
 
reklama
Gdybym znała płeć na 100% pewnie zaczęła bym juz zakupy, a tak mam troche w uniwersalnych kolorach i bieli ale to nie to samo.
 
Tego Ci życzę !! Pięknej zdrowe córki.
Śmiałam się do męża, ze jak będziemy mieli córkę to będę kochać jak swoje [emoji23]
Także, jakby się trafił zdrowy piękny syn to tez będziesz kochać jak swoje [emoji85]



Mnie się również często śniło dzieciątko i dziennie bo z buzia dziewczynki a ja ze to na pewno chłopczyk [emoji23]



Ja mam na oku wózek i ma 83cm i wydawało mi się ze w granicach 85cm to jest standard 🧐 ale kompletnie nie jestem w temacie, takie mam wnioski z poprzednich ciąż.
Jaki to wózek ma tyle?
 
A to na pewno wymiary w środku czy z zewnątrz? Fajnie jakby faktycznie taka duża była. Ale cena wózka niestety wysoka :(

Bardzo wysoka ale nic innego minusie nie podoba. Kuzynka moja ma cybex i bardzo sobie chwali. Nie musiała kupować kilku innych wózków z wiekiem dziecka tylko cały czas ten jeden bo funkcjonalny bardzo.
Myśle ze nawet po 2/3 latach odsprzedam za dobra cenę jak będzie w dobrym stanie.
 
Bardzo wysoka ale nic innego minusie nie podoba. Kuzynka moja ma cybex i bardzo sobie chwali. Nie musiała kupować kilku innych wózków z wiekiem dziecka tylko cały czas ten jeden bo funkcjonalny bardzo.
Myśle ze nawet po 2/3 latach odsprzedam za dobra cenę jak będzie w dobrym stanie.
To na pewno, tylko gorzej jak ktoś tak lubi zmieniać wózki jak ja, szybko mi się nudzą i aż mnie nosi żeby przetestować jakiś inny :D
 
Bardzo wysoka ale nic innego minusie nie podoba. Kuzynka moja ma cybex i bardzo sobie chwali. Nie musiała kupować kilku innych wózków z wiekiem dziecka tylko cały czas ten jeden bo funkcjonalny bardzo.
Myśle ze nawet po 2/3 latach odsprzedam za dobra cenę jak będzie w dobrym stanie.

Cybex i X lander mają mega pozytywne opinie szczególnie dla wysokich osób
 
Cybex i X lander mają mega pozytywne opinie szczególnie dla wysokich osób
Tylko, że x-landery są trochę ciężkie. Wizualnie podoba mi się X-cite. Nawet oglądaliśmy go z małżem jak szukaliśmy pierwszego wózka ale mojemu nie podoba się stelaż a mnie własnie bardzo, wygląda fajnie lekko i inaczej.

Dziewczyny jest osobny wątek o wózkach, więc można tam się wypowiedzieć i przynajmniej opinia nie zaginie :)
 
reklama
Mnie bardziej przeraza znieczulenie w kregoslup i wlasnie brak czucia w nogach niz sam porod poki co. Dziwne ze nie zadzialalo! [emoji23] Twarda babka z Ciebie[emoji16]
Haha, dzięki. Ale raczej nie bardzo. Jak mnie zapytali, czy chce coś przeciwbolowego to powiedziałam, że biorę wszystko [emoji23]
Tzn ja jestem zdania, że nikt mi nie da medalu za to, że urodzę bez środków przeciwbólowych i jeśli można sobie pomoc to śmiało powinno się [emoji4] bo za to, że miałam skurcze od 18 co 3 min, a urodziłam o 2 i to jeszcze z pomocą ssawki, bo zaczęłam mdleć, bo nikt mi nie wierzył, że nie dam rady, nikt mi nie pogratulował. (ale generalnie to ja mialam poród 5tyg wcześniej i nie byłam na niego totalnie psychicznie przygotowana, więc to też moja głowa mi za dużo nie pomagała, więc dziewczyny w pierwszej ciąży niech się nie przerażają moim postem [emoji23]) Teraz wiem, że zzo nie działa u mnie, więc będę się nastawiać na poród w wodzie i przede wszystkim nie pozwolę się polozyc. Jeśli nie w wodzie to zaufam tym razem pozycji wertykalnej i grawitacji [emoji16]
Dziewczyny macie bole brzucha po jedzeniu? Ja mam tak wzdety i tak bolesny ze jak naciskam w okolicach zeber to nie moge. I tylko w pozycji pionowej. Bo jak sie poloze to nie boli, jak wstaje znowu i tak wkolko:(
Jezu, cały czas. Co bym nie zjadła to zaraz wzdęcia i bóle żołądka. [emoji2360]
Hej dziewczyny, mi założyli pessar. Jeszcze jestem w szpitalu, ale jutro obiecali wypuścić do domu. Mój synek waży 160g :) i na razie jest wszystko w porządku tylko boli..
Hej, mogłabym zapytać jak i kiedy zaczęła Ci się szyjka skracać? Ja, że względu na poprzednia ciąże i problemy z szyjka, teraz mam też duże ryzyko niewydolność. I jestem każdym bólem przerażona, bo ostatnim razem nie miałam ani skurczy ani nic. Po prostu bolał mnie brzuch cały dzień.
Wiec siedzę jak na szpilkach cały czas, mimo tego, że biorę spora dawkę progesteronu, to i tak gdzieś w głowie mi majaczy to, że szyjka możne mi się w każdym momencie znowu skrócić z całej do 1,7.
A powiedzcie, myślicie że to za wcześnie jeszcze na zakupy?
Pewnie, że nie. Jestem zdania, że lepiej koszta rozłożyć na te 9 msc niż wywalić się z kasy na raz. Ja akurat zakupów nie robie, bo syn ma 1,5 roku, więc praktycznie wszystko po nim mamy. Ale gdyby nie to to śmiało powoli zaczynałabym. [emoji4]
Bardziej niż w zabobony wierzę w swoje mozliwosci finansowe [emoji23]
 
Do góry