reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Chodziłam w ciąży do dwóch ginekologów i ten pierwszy wręcz domagał się, żebym wzięła zwolnienie. Drugi za to kazał odpoczywać, pytał czy mogę iść na L4, jak w pracy, takie takie. Nie spotkałam się z tym, żeby ginekolog nie chciał wypisać zwolnienia, moje koleżanki też czasami szybko uciekały.
Ja niestety się spotkałam, nie osobiście, bo nie miałam takiej okazji, ale moja przyjaciółka już tak. Miała zwolnienie od swojego gina prowadzącego, ale kiedy jej się kończyło zwolnienie on był na urlopie. Poszła do pierwszego lepszego, który miał wolny termin i kiszka. Nie dostała zwolnienia, bo stwierdził, że nie widzi przeciwwskazań do wykonywania jej pracy. Więc tak to wyszło...
Dlatego uważam, że wszystko zależy od lekarza i jego podejścia.
Ponadto wklejam jeszcze raz bardzo dobry artykuł: https://mamaginekolog.pl/zwolnienia-lekarskie-w-ciazy , który wyjaśnia co i jak z tymi zwolnieniami.
 
reklama
@Anestia tez kiedys pracowalam na stacji benzynowej 😂 koszmar.. najgorszy rok mojego zycia i to wtedy zaczynalam studia 😅 wiec pamietam ten zapieprz i to tez po nocach. Dobrze ze poszlas na zwolnienie.
Chyba te 90 dni nie weszlo dziewczyny. Normalnie dostaniesz wynagrodzenie
 
Dzień dobry. Może Wy mi coś doradzicie bo ja już w nerwach cała 😶
W nocy jak wstałam do WC na siku to nawet nie przy podcieraniu co w toalecie zauważyłam jakieś plamki . Ale stwierdziłam że nic mi się nie dzieje,więc idę leżec a jak coś to budzę męża i szpital. Rano już w stresie szłam do toalety i sytuacja jak widać się powtórzyła . Po oddaniu moczu wypadło parę kropel nie wiem czego , ani to czerwone ani brązowe ani rozowe. Rude ? Dziwny kolor,w każdym bądź razie nie było w tym żadnego śluzu,czyste krople w takim dziwnym kolorze. 😪 Co robić ? Bałam się takich plamien,ale to pojawia się tylko w toalecie 😑
 
@Anestia tez kiedys pracowalam na stacji benzynowej [emoji23] koszmar.. najgorszy rok mojego zycia i to wtedy zaczynalam studia [emoji28] wiec pamietam ten zapieprz i to tez po nocach. Dobrze ze poszlas na zwolnienie.
Chyba te 90 dni nie weszlo dziewczyny. Normalnie dostaniesz wynagrodzenie
Cieszę się, że mnie rozumiesz [emoji23] ja też właśnie kurcze jeszcze studia na głowie :/ Najgorsze jest to, że w mojej okolicy gdzie mieszkam przy granicy z Niemcami praca właściwie tylko jest na stacjach benzynowych [emoji53]
 
Taki mam zamiar tylko gorzej jak się okaże że niema ciąży to urlopu mieć już tyle nie będę
To tylko trzy dni bo juz 7 obejmie cie zwolnienie....a nawet nie wiem czy trzy bo jak to jest z niedziela i swietem z tego co wiem to sie nie wlicza do urlopu jak masz umowe o prace i sobota tez nie to normalny dzien wolny od pracy....ale jak u ciebie na produkcji..... Mi oddaja wolne w tygodniu jak pracuje w weekend a jak mam urlop to tylko od pon do piatku weekend wolny i znowu od pon do piatku
 
Ja już po wizycie. Widziałam bijące serduszko [emoji3059] i dostałam skierowanie na badania oraz mikroskopijnych rozmiarów zdjęcie [emoji23]
1578044237057~2.jpeg
 
Jezus Maria jestem przerażona, że tak się mogło stać, podziwiam Cie - to niesamowite ze potrafisz już o tym mówić ☹️🥺 silna babka z Ciebie [emoji847]
Czy lekarz tez kazał Ci czekać i mieć nadzieje ?
Wszystko da się przeżyć 😉 nie lekarz absolutnie nie kazał mi czekać tylko dał skierowanie do szpitala, tam drugi lekarz potwierdził to samo i miałam zabieg.
 
reklama
Do góry