reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Dziewczyny mam pytanie.
Od połowy cyklu, w którym zaszłam biorę duphaston. Tak zalecił mój ginekolog. Jeśli wyjdzie, ze jestem w ciąży to mam kontynuować branie. Chodzę do lekarza prywatnie. Ale oczywiście on dostępny teraz będzie dopiero po świętach.
Wiec stwierdziłam, ze skorzystam z pakietu LuxMedu, który mam z pracy.
I jestem w kropce, bo poszłam dzisiaj na wizytę, powiedziałam jaka jest sytuacja, ze jestem po poronieniu we wrześniu, ze duphaston mi się kończy i potrzebuje recepty i chciałabym skierowanie na betę. Fajnie by było, żebym tez dostała skierowanie na progesteron może skoro już łykam tego dupka.
Lekarz stwierdził, ze będąc w 3tc to jedynie mogę czekać do 7-8tc na usg. Jak usg wiarygodnie potwierdzi ciąże to założą kartę ciąży i skierowania na badania.
Wymieniliśmy „uprzejmości” dosyć dosłownie i się pożegnaliśmy.
Wyszłam wk*****.
Ale teraz pytanie mam takie, czy oby faktycznie nie przesadziłam idąc tak wcześnie do lekarza?
Betę i prog zrobię sobie sama.
Ale czy duphaston może przepisać jakiś inny lekarz niż ginekolog?
Muszę mieć kontynuacje do powrotu tego mojego urlopowicza
 
reklama
Witajcie 🙂
Również chciałam się przywitać, aktualnie 6t4d.
W środę, 11.12 miałam pierwszą wizytę, na której już było widać zarodek i bijące serce 🙂 Niestety, mam bardzo niski poziom progesteronu, lekko plamię na brązowo od 8.12, od 11.12 biorę 3x1 duphaston i do świąt mam leżeć plackiem. Spędza mi ten stan sen z powiek, lekarz kazał się nie martwić - "co mogliśmy to zrobiliśmy", ale ja oczywiście nie umiem ☹ kolejna wizyta 3.01, mam nadzieję, że będzie OK!
Trzymam za was wszystkie kciuki 😍 fajnie tu być i poczytać wasze przygody 😁 ja właśnie pochłonęłam pół słoika korniszonów...

Hej jaki masz poziom progesteronu? Witamy na pokładzie :)) Dużo zdrówka!

Dziewczyny mam pytanie.
Od połowy cyklu, w którym zaszłam biorę duphaston. Tak zalecił mój ginekolog. Jeśli wyjdzie, ze jestem w ciąży to mam kontynuować branie. Chodzę do lekarza prywatnie. Ale oczywiście on dostępny teraz będzie dopiero po świętach.
Wiec stwierdziłam, ze skorzystam z pakietu LuxMedu, który mam z pracy.
I jestem w kropce, bo poszłam dzisiaj na wizytę, powiedziałam jaka jest sytuacja, ze jestem po poronieniu we wrześniu, ze duphaston mi się kończy i potrzebuje recepty i chciałabym skierowanie na betę. Fajnie by było, żebym tez dostała skierowanie na progesteron może skoro już łykam tego dupka.
Lekarz stwierdził, ze będąc w 3tc to jedynie mogę czekać do 7-8tc na usg. Jak usg wiarygodnie potwierdzi ciąże to założą kartę ciąży i skierowania na badania.
Wymieniliśmy „uprzejmości” dosyć dosłownie i się pożegnaliśmy.
Wyszłam wk*****.
Ale teraz pytanie mam takie, czy oby faktycznie nie przesadziłam idąc tak wcześnie do lekarza?
Betę i prog zrobię sobie sama.
Ale czy duphaston może przepisać jakiś inny lekarz niż ginekolog?
Muszę mieć kontynuacje do powrotu tego mojego urlopowicza
Mi duphaston przepisał rodzinny kiedy nie mogłam udać się do lekarza..
Ale potraktował Cię fatalnie... kiedy miałaś ostatnią miesiączkę?
 
Ja mam około 5 tydzień, narazie nie czuje się w ogóle w ciąży. Termin @ jutro boje się że mnie zaskoczy jeszcze ale wszystkie testy pozytywne. Jutro też lecę się umówić do lekarza i się boję że mnie nie zapiszą bo mój lekarz oblegany cholerka 🤨 w pierwszej ciąży nie mogłam się ruszyć miałam tak paskudne mdłości całymi
Cześć!
Serdecznie wszystkim gratuluję, ja również jestem w ciąży.
Aktualnie koniec 6 tygodnia, aplikacje podają termin 13.08. W ten czwartek idę do lekarza. Nie byłam nigdy w ciąży, a teraz widzę że chodzicie na dodatkowe badania przed wizytą. Czy powinnam też tak zrobić?
Dodatkowo czytałam, że niektóre z was będą chodzić pół prywatnie pół na NFZ do lekarza i też bym tak z chęcią zrobiła. Na których badaniach można wtedy zaoszczędzić i od kiedy te wizyty na NFZ można umawiać?
Pozdrawiam :)
Cześć!
Serdecznie wszystkim gratuluję, ja również jestem w ciąży.
Aktualnie koniec 6 tygodnia, aplikacje podają termin 13.08. W ten czwartek idę do lekarza. Nie byłam nigdy w ciąży, a teraz widzę że chodzicie na dodatkowe badania przed wizytą. Czy powinnam też tak zrobić?
Dodatkowo czytałam, że niektóre z was będą chodzić pół prywatnie pół na NFZ do lekarza i też bym tak z chęcią zrobiła. Na których badaniach można wtedy zaoszczędzić i od kiedy te wizyty na NFZ można umawiać?
Pozdrawiam :)
Hej, A kiedy miałaś ostatnia miesiaczke bo ja mam ten sam termin i u mnie jest 5t4d według apki, A u lekarza jest 5t6d. Ja przed pierwszą wizyta nie byłam na badaniach 😉😉
 
Cześć!
Serdecznie wszystkim gratuluję, ja również jestem w ciąży.
Aktualnie koniec 6 tygodnia, aplikacje podają termin 13.08. W ten czwartek idę do lekarza. Nie byłam nigdy w ciąży, a teraz widzę że chodzicie na dodatkowe badania przed wizytą. Czy powinnam też tak zrobić?
Dodatkowo czytałam, że niektóre z was będą chodzić pół prywatnie pół na NFZ do lekarza i też bym tak z chęcią zrobiła. Na których badaniach można wtedy zaoszczędzić i od kiedy te wizyty na NFZ można umawiać?
Pozdrawiam :)
Witaj w gronie sierpniowek :) nie musisz żadnych badań robić przed wizytą u lekarza. Jeśli chodzi o lekarza na nfz to oszczędzisz na badaniach z krwi i czasem (w zależności od lekarza na jakiego się trafi) uda się tez zaoszczędzić na badaniach prenatalnych ;)
 
Witajcie 🙂
Również chciałam się przywitać, aktualnie 6t4d.
W środę, 11.12 miałam pierwszą wizytę, na której już było widać zarodek i bijące serce 🙂 Niestety, mam bardzo niski poziom progesteronu, lekko plamię na brązowo od 8.12, od 11.12 biorę 3x1 duphaston i do świąt mam leżeć plackiem. Spędza mi ten stan sen z powiek, lekarz kazał się nie martwić - "co mogliśmy to zrobiliśmy", ale ja oczywiście nie umiem ☹️ kolejna wizyta 3.01, mam nadzieję, że będzie OK!
Trzymam za was wszystkie kciuki 😍 fajnie tu być i poczytać wasze przygody 😁 ja właśnie pochłonęłam pół słoika korniszonów...
Cześć ;) super, że już widziałaś serduszko 😍
 
Dziewczyny mam pytanie.
Od połowy cyklu, w którym zaszłam biorę duphaston. Tak zalecił mój ginekolog. Jeśli wyjdzie, ze jestem w ciąży to mam kontynuować branie. Chodzę do lekarza prywatnie. Ale oczywiście on dostępny teraz będzie dopiero po świętach.
Wiec stwierdziłam, ze skorzystam z pakietu LuxMedu, który mam z pracy.
I jestem w kropce, bo poszłam dzisiaj na wizytę, powiedziałam jaka jest sytuacja, ze jestem po poronieniu we wrześniu, ze duphaston mi się kończy i potrzebuje recepty i chciałabym skierowanie na betę. Fajnie by było, żebym tez dostała skierowanie na progesteron może skoro już łykam tego dupka.
Lekarz stwierdził, ze będąc w 3tc to jedynie mogę czekać do 7-8tc na usg. Jak usg wiarygodnie potwierdzi ciąże to założą kartę ciąży i skierowania na badania.
Wymieniliśmy „uprzejmości” dosyć dosłownie i się pożegnaliśmy.
Wyszłam wk*****.
Ale teraz pytanie mam takie, czy oby faktycznie nie przesadziłam idąc tak wcześnie do lekarza?
Betę i prog zrobię sobie sama.
Ale czy duphaston może przepisać jakiś inny lekarz niż ginekolog?
Muszę mieć kontynuacje do powrotu tego mojego urlopowicza
3 tydzień to faktycznie wcześnie na wizytę ale nie zmienia to faktu, że nie powinien tak Cię potraktować i wypuszczać z niczym. Uważam, że powinien dać Ci chociaż skierowanie na dupka skoro go bierzesz. Ja na Twoim miejscu poszłabym do rodzinnego i wytłumaczyła jaka jest sytuacja i powinna Ci wypisać.
 
Dziewczyny, kiedy powiedziałyście albo kiedy macie zamiar powiedzieć o ciąży rodzinie ?:) ja 5t1d i mysle zeby w swieta powiedziec rodzicom i tesciom :)
 
reklama
Do góry