reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Ja juz sie nie moge doczekac mojego usg i zdjec 😁♥️ a co do zakupow ja nic nie kupuje dopiero w 7,8 msc mize. Pewnie jakbysmy mieszkali sami i mieli przygotowany pokoj dla bejbi to juz wszystko by stało
 
reklama
Dzień dobry [emoji170]

@daria3002 jak po wizycie wczoraj?

@olaaa7 kciuki za wizytę dziś [emoji177][emoji170]

Co słychać mamusie?? Jak się spało? Używacie już poduszek do spania dla ciężarnych? Ja jeszcze nie, mam duża poduszkę między nogi i planuje zamienić się miejscem w łóżku z mężem żeby spać na lewej stronie (zawsze dupka obrócona do męża [emoji85])
 
Hej [emoji4]
Czekam w poradni na wizytę, jest gorąco i duszno [emoji30] a coś mi się wydaje, że 2h czekania to minimum.
Odnośnie poduszek, kupiłam w kształcie C, pomogła mi na mdłości w nocy bo nie uciskalam ręką żołądka. Od 11 tygodnia poszła w odstawke i nie wyobrażam sobie póki co z niej korzystać. I tak mam problem z przewracaniem się na drugi bok w nocy a jeszcze męczyć się z poduszka to chyba bym oszalala [emoji85]
 
Hej [emoji4]
Czekam w poradni na wizytę, jest gorąco i duszno [emoji30] a coś mi się wydaje, że 2h czekania to minimum.
Odnośnie poduszek, kupiłam w kształcie C, pomogła mi na mdłości w nocy bo nie uciskalam ręką żołądka. Od 11 tygodnia poszła w odstawke i nie wyobrażam sobie póki co z niej korzystać. I tak mam problem z przewracaniem się na drugi bok w nocy a jeszcze męczyć się z poduszka to chyba bym oszalala [emoji85]

Powodzenia na wizycie [emoji177] pisz co i jak jak będziesz po [emoji170]
 
]Hej, mogłabym zapytać jak i kiedy zaczęła Ci się szyjka skracać? Ja, że względu na poprzednia ciąże i problemy z szyjka, teraz mam też duże ryzyko niewydolność. I jestem każdym bólem przerażona, bo ostatnim razem nie miałam ani skurczy ani nic. Po prostu bolał mnie brzuch cały dzień.
Wiec siedzę jak na szpilkach cały czas, mimo tego, że biorę spora dawkę progesteronu, to i tak gdzieś w głowie mi majaczy to, że szyjka możne mi się w każdym momencie znowu skrócić z całej do 1,7.

Hej, ja czułam raz ból okresowy, dół pleców i brzuch mi twardnial. Poszłam do lekarza i 24 mi wyliczył, więc szpital. Tam leżałam non stop, dostawałam leki i wydluzyla mi się do 30. Ale dla bezpieczeństwa założyli mi pessar, dostałam leki na skurcze. I na razie wszystko w porządku, wiadomo czasem boli też brzuch ale to normalne. Mogę już normalnie funkcjonować, ale z rozsądkiem. Oczywiście nie dźwigać, dużo odpoczywać. I jest bezpieczniej, bo bez pessara musiałam tylko leżeć, nic więcej nie mogłam.
 
Mój chłopczyk waży już 190g, więc też do małych nie należy :) chociaż ruchów jeszcze nie czuje, a na usg strasznie się wierci :) jak tylko dowiedziałam się że chłopak kupiłam parę ciuszków, bo były super promocje w Reserved :) i planujemy rozłożyć wszystko na każdy miesiąc. Na 9 chcemy już mieć wszystko gotowe, ponieważ lekarz pessar ściąga mi już w 36tyg. Więc wszystko szybko może się rozwinąć :) wolimy być spokojni już na koniec i czekać na tego maluszka :)
 
U nas wirus żołądkowy w pełni, każdy domownik już miał ale na szczęście pomału przechodzi, został jeszcze ból brzucha.
Ja posiadam poduszkę ciążowa do spania, mówię na nią banan 😂 używam, mi bardzo pomaga się ułożyć.
Mój synek wierci się na całego i rozoycha, gorzej jak schodzi do "parteru" i po pęcherzu bryka ale zabawne to jest 😂 aż się boje co będzie jak podrośnie skoro już tak bryka😜
Ja mam na punkcie ubranek bzika także kilka sztuk już mam, a resztę na bieżąco. Też chcę to wszystko rozłożyć w czasie. Bo ubranka jedno a akcesoria, kosmetyki czy nawet butelki, laktator to też się zbiorą kwoty..
 
Dziewczyny, ja mam już tyle ciuchów... że szkoda gadać :unsure: Póki co większość neturalnych, chociaż znaleźć można i kilka różowych i kilka typowo chłopięcych. Namieszali mi w głowie :rofl2:

Tak sobie dzisiaj siedzę i myślę, że ciężko mi uwierzyć że to wszystko dzieje się naprawdę. Niby wiem, że jestem w ciąży, czuję dziecko, mówi się o tym.. to jednak wizja tego, że nasza rodzina się powiększy to jakaś abstrakcja dla mnie.. Mam wrażenie, że wszystko zapomniałam.. albo, że wszystko się pozmieniało. Nowe "polityki" żywienia, inne zalecenia dla porodu, opieki nad dzieckiem... tego jest całkiem sporo, a przecież nie rodziłam jakoś bardzo dawno temu (6 lat).

Trzymam kciuki za wszystkie Mamuśki! Dajcie znać po wizytach :)

U mnie dzisiaj pojawiły się ciążowe zachcianki. O 8 byłam już w biedrze po arbuza :rofl2: od podniedziałku wracam do pracy, więc korzystam z tego spokoju..
 
reklama
Dziewczyny, ja mam już tyle ciuchów... że szkoda gadać :unsure: Póki co większość neturalnych, chociaż znaleźć można i kilka różowych i kilka typowo chłopięcych. Namieszali mi w głowie :rofl2:

Tak sobie dzisiaj siedzę i myślę, że ciężko mi uwierzyć że to wszystko dzieje się naprawdę. Niby wiem, że jestem w ciąży, czuję dziecko, mówi się o tym.. to jednak wizja tego, że nasza rodzina się powiększy to jakaś abstrakcja dla mnie.. Mam wrażenie, że wszystko zapomniałam.. albo, że wszystko się pozmieniało. Nowe "polityki" żywienia, inne zalecenia dla porodu, opieki nad dzieckiem... tego jest całkiem sporo, a przecież nie rodziłam jakoś bardzo dawno temu (6 lat).

Trzymam kciuki za wszystkie Mamuśki! Dajcie znać po wizytach :)

U mnie dzisiaj pojawiły się ciążowe zachcianki. O 8 byłam już w biedrze po arbuza :rofl2: od podniedziałku wracam do pracy, więc korzystam z tego spokoju..

Widzę że nie tylko ja mam wrażenie że zapomniałam o opiece nad takim maluchem, wstawanie nocne itd, u mnie po 5 letniej przerwie decyzja i chęci ogromne na trzecie dziecko przyszła. Jestesmy bardzo szczęśliwy choć też mam lekkie obawy i myślę czy ja pamiętam to wszystko ? 😉 Tyle że pracuje w żłobku no pracowałam ale jednak to dzieciaki od roczku, czasem młodsze wyjątki ale jak patrzę na te małe ubranka to myślę że córka ma lalkę w takich rozmiarach jak noworodek... Zaś już się nie mogę doczekać lata, coraz bliżej porodu aż zobaczę i przytulę synusia ☺️
 
Do góry