reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Hej dziewczny :)
A u mnie samopoczucie świetne poza tym, że wczoraj wylądowałam na IP przed północą. Cały dzień twardniał mi brzuch właściwie bez przerwy i zadzwoniłam do mojej ginki a ona, żeby jechać..
No to przyjęli mnie na oddział i rano wypisali. Szyjka długa, dziecko wierci się jak szalone. Kopie tak mocno, że każdy już czuje :) No ale te twardnienia są troszkę niepokojące i mam brać nospę i magnez. Poza tym powiedzieli mi, że to chyba chłopak :unsure: :unsure: :unsure: w środę mam wizytę i zobaczymy.. a tak się nastawiłam na dziewuszkę :)

Z nieciekawych rzeczy to też nisko położone łozysko na tylnej ścianie. Dlatego też czuję ruchy mocno, bo łożysko na dole i z tyłu. Dodatkowo jeżeli się nie podniesie do ok 24 tygodnia to poród tylko przez cc :(
Nic nie mogę dźwigać, najlepiej odpoczywać i tydzień l4... a tak dobrze było wrócić do pracy po tylu tygodniach kiepskiego samopoczucia.

Trzymam kciucki za Was wszystkie! Podczytuję regularnie i mocno ściskam :)
 
reklama
Mnie wymioty męczyły do 14 tygodnia, na szczęście już za mną :) płeć poznaliśmy w 12 tygodniu, była bardzo wyraźna, więc jest pewność.

Dziewczyny, czy któraś miała zakłady pessar?
 
Mnie wymioty męczyły do 14 tygodnia, na szczęście już za mną :) płeć poznaliśmy w 12 tygodniu, była bardzo wyraźna, więc jest pewność.

Dziewczyny, czy któraś miała zakłady pessar?
Nie, ale lekarz kontroluje szyjke właśnie, jeśli będzie źle to założy. A Ty masz/miałaś zakładany?
 
Hej,
Ja od wczoraj też mam problem z twardniejącym brzuchem. Pod wieczór się zaczęło, wzięłam nospe i poszłam spać. Dziś od rana biorę nospe i magnez. Na razie nie panikuję, czuję się trochę lepiej. W środę mam się i tak zgłosić na usg do szpitala do mojego lekarza prowadzącego bo ma dyżur, a co dwa tygodnie muszę mieć robione usg (jest ordynatorem na patologii ciąży) więc mu powiem o tym. Mam tylko nadzieję, że nic się nie dzieje tam poważnego, a twardniejacy brzuch jest objawem szybkiego wzrostu dziewczyn/macicy (czytałam, że to też może być przyczyna) bo jako, że to ciąża bliźniacza to wiadomo, że mocniej się rozciąga.
Dziewczyny, piękne macie brzuszki! [emoji3059]
 
Mnie spanie też męczy nadal w szczególności rano kiedy mam wstać z łóżka😉 no i jeszcze od połowy grudnia piecze mnie gardło, lekarze mówią że wszystko jest okey i nic nie widać żeby jakąś infekcja była, mam problem z migdałami miały być wycinane w lutym więc być może one troszeczkę mi przeszkadzają, ale dajemy radę i przetrwamy chociaż jest to bardzo uciążliwe...
 
Nie, ale lekarz kontroluje szyjke właśnie, jeśli będzie źle to założy. A Ty masz/miałaś zakładany?

U mnie ostatnio się skrocila i mam mieć wizytę w środę i lekarz podejmie decyzję czy zakładamy. Do środy mam tylko leżeć i leżeć, tylko siusiu i szybka kąpiel. Pytam, ponieważ chciałam się dowiedzieć jak to wygląda i jak później jest.
 
U mnie ostatnio się skrocila i mam mieć wizytę w środę i lekarz podejmie decyzję czy zakładamy. Do środy mam tylko leżeć i leżeć, tylko siusiu i szybka kąpiel. Pytam, ponieważ chciałam się dowiedzieć jak to wygląda i jak później jest.
Tez mi sie troszke skrocila, Też mam odpoczywać, nIe przemeczac się, jestem już na l4 drugi tydzień. W ndz mam wizytę kontrolną właśnie i zobaczymy jak tym razem czy wszystko ok czy będzie zakładać. A takto mówił,że wszystko jest w porządku
 
Tez mi sie troszke skrocila, Też mam odpoczywać, nIe przemeczac się, jestem już na l4 drugi tydzień. W ndz mam wizytę kontrolną właśnie i zobaczymy jak tym razem czy wszystko ok czy będzie zakładać. A takto mówił,że wszystko jest w porządku

Więc może nie będą U Ciebie zakładać jak wszystko jest okej, daj znać po wizycie co tam :)
 
Hej. Ja dzisiaj idę na 17 do ginekologa. Strasznie boli mnie podbrzusze dziś. Nie mogę się ani śmiać ani nic. A dziecko się rusza jak szalone. Mam nadzieję że wszystko ok. A lekarz sam mówi czy z szyjka macicy wszystko ok? Bo byłam już na kilku wizytach ale żadnen nie skomentował ani szyjki ani łożyska więc stwierdzam że wszystko dobrze?
 
reklama
Hej,
Ja od wczoraj też mam problem z twardniejącym brzuchem. Pod wieczór się zaczęło, wzięłam nospe i poszłam spać. Dziś od rana biorę nospe i magnez. Na razie nie panikuję, czuję się trochę lepiej. W środę mam się i tak zgłosić na usg do szpitala do mojego lekarza prowadzącego bo ma dyżur, a co dwa tygodnie muszę mieć robione usg (jest ordynatorem na patologii ciąży) więc mu powiem o tym. Mam tylko nadzieję, że nic się nie dzieje tam poważnego, a twardniejacy brzuch jest objawem szybkiego wzrostu dziewczyn/macicy (czytałam, że to też może być przyczyna) bo jako, że to ciąża bliźniacza to wiadomo, że mocniej się rozciąga.
Dziewczyny, piękne macie brzuszki! [emoji3059]
Pokaż swój z blizniakami🥰 a jak czuć ten twardniejacy brzuch? Że taki napięty czy co?
 
Do góry