reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Tak, u nas też ortopeda robił usg bioderek, za czasów jak byłam niemowlakiem to badał pediatra bioderka, ale z tego co słyszałam to na podstawie faldek pod tyleczkiem. No chyba że pediatra ma też taką specjalność, może być i tak :)

dziś była u nas położna i moja przybrała w 5 dni 110 g, także mamy te 22 g dziennie, ale ona dalej, że to takie minimum, że powinna więcej.

A powiedzcie czy Wasi lekarze, położne oceniają prawidłowy przyrost wagi od wagi wyjściowej że szpitala czy wagi urodzeniowej? Jak jest poprawnie :/? . Chcę się trochę podbudować bo jak od wagi wyjściowej to nie ma tragedii, ale jak od wagi urodzeniowej to jest dramacik, 610 g w 6 tygodni :/
Iza przez pierwsze 5-6tyg słabo przybierała 700g w miesiąc. Położna i pediatra kazali mi dokarmiać ale nie dokarmialam bo ona po piersi juz absolutnie nie chciala. Teraz przebrała 600g w 15dni:) po prostu jest silniejsza i więcej wypija. Wcześniej przysypiala przy cycku. Teraz słyszę że efektywnie ssie ok 15min.
 
reklama
Dobrze, że czujne jesteście :) pomyliłam się po prostu. Dlatego do nas 30 października przyjdzie położna i wtedy zważy i zmierzy mi malutką, bo ostatni raz to było 20 września, a ciekawa jestem :) no i mam tez pare pytań do niej, czasami lepiej potrafi taka osoba pomoc niż pediatra [emoji16] także ulga, bo u nas z bioderkami dobrze wszystko.
Jeśli chciałabyś zwazyc Kornelię to możesz pójść do o środka zdrowia to napewno zdążą albo umówić się na wizytę na dzieci zdrowe. 6tyg to długo żeby nie ważyć tak małego dziecka jak się karmi piersią. Przynajmniej ja bym się martwiła czy się najada.
 
Dziewczyny karmiące piersią.
Jak to jest u was. Czy widzicie u siebie ujście kanałów mlekowych w sutku? Czytam właśnie wypowiedzi kobiet które udrozniaja je igła czy nawet wenflonem :/ jak to możliwe? Czy wy też macie je tak duże że aż można wenflon włożyć?
Jeśli tak to może dlatego u mnie tak ciężko z pokarmem. Odciągam swoje wypociny i odciągam i widzę że po chwili z kanału jakby chciało a nie mogło lecieć. Przejade paznokciem w sutku i leci znowu a po chwili ponownie tryska bokami albo wcale. Ja tych kanałów nie widzę u mnie więc może jakieś zwężenia mi się robią??
Zastoju raczej nie mam bo nie czuję zgrubień więc może poprostu tylko tyle pokarmu mam :/ już sama nie wiem
 
Dziewczyny karmiące piersią.
Jak to jest u was. Czy widzicie u siebie ujście kanałów mlekowych w sutku? Czytam właśnie wypowiedzi kobiet które udrozniaja je igła czy nawet wenflonem :/ jak to możliwe? Czy wy też macie je tak duże że aż można wenflon włożyć?
Jeśli tak to może dlatego u mnie tak ciężko z pokarmem. Odciągam swoje wypociny i odciągam i widzę że po chwili z kanału jakby chciało a nie mogło lecieć. Przejade paznokciem w sutku i leci znowu a po chwili ponownie tryska bokami albo wcale. Ja tych kanałów nie widzę u mnie więc może jakieś zwężenia mi się robią??
Zastoju raczej nie mam bo nie czuję zgrubień więc może poprostu tylko tyle pokarmu mam :/ już sama nie wiem
Wiesz co, a może udrożniają je w przepadku zatkanych kanalików, ale to wtedy pierońsko boli- wiem bo miałam już taką sytuację[emoji16] Tylko, ja z igły nie korzystałam, ale brałam lecytynę[emoji16]
 
My byśmy chcieli szybko drugie, ale w sumie nie zapytałam ginekologa ile powinno się odczekać, żeby jednak organizm mógł się bardziej zregenerować. Już chyba zapomniałam że lezałam całą ciążę z powodu szyjki i planuje drugie- jestem szalona :D Ale może tym razem założą mi pessar albo ta ciąża będzie w ogole inna.
Mi chyba dwóch utworów wystarczy. Tez leżałam z powodu szyjki i miałam pessar. Mo lekarka powiedziała że miała pacjentki które w pierwszej ciąży miały problemy z szyjką a w drugiej już nie.
 
Jeśli chciałabyś zwazyc Kornelię to możesz pójść do o środka zdrowia to napewno zdążą albo umówić się na wizytę na dzieci zdrowe. 6tyg to długo żeby nie ważyć tak małego dziecka jak się karmi piersią. Przynajmniej ja bym się martwiła czy się najada.
Ja też bym się bała tyle nie ważyć Olka [emoji39][emoji41] u nas znów często praktycznie co tydzień bo to szczepienia przez 3tyg , to katarek , to anemia i zawsze coś w tym ośrodku zdrowia [emoji39] jak wasze wyniki i hemoglobina? Nic nie pomieszałam że ty ostatnio o to pytałaś prawda ? :)
 
reklama
Tylko że wtedy chyba bym miała zastoje co i czułabym je? Czy nie zupełnie?
Ja nie miałam zastojów, tylko cholernie bolały mnie sutki przy karmieniu. Pewnie można mieć combo.. zastoje i zatkane kanaliki. W moim przypadku to było widać zatkany kanalik... była taka maleńka kropelka (pęcherzyk) z mleka [emoji16]
 
Do góry