reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

A usg bioderek robi pediatra? Myślałam że ortopeda lub radiolog. My byliśmy akurat u najlepszego radiologia i badanie też trwało 5 minut i wałków nie było. I tak były by zbędne bo moje dziecko w tym czasie spało więc idealnie się układało do badania, bez żadnej spiny :) i też u nas nie było żadnego sprawdzania jak leży na brzuszku? Niby w jakim celu?
U nas tez radiolog i badanie jakies 2 minuty :D
 
reklama
Dziewczyny, mam taki dylemat. Byłam u pediatry. Dostałam skierowanie na badanie kału. I teraz kwestia tego,że ja od ponad 3 tyg jestem na diecie bezmlecznej. Czy wyjdzie to co ma wyjść czy lepiej wprowadzić alergen? Bo położna mi mówiła na początku jak młoda te kupki że sluzem robiła,żeby lepiej wtedy zrobić badanie, póki jem wszystko....
Chociaż z drugiej strony nabiału nie jem,a śluz w kupię dalej obecny... więc nie wiem...zastanawiam się czy nie zjeść bułki z masłem np. Ostatnio zjadłam jajecznicę na maśle i młoda zrobiła zielona kupę. Ale wysypki już nie ma...
 
A usg bioderek robi pediatra? Myślałam że ortopeda lub radiolog. My byliśmy akurat u najlepszego radiologia i badanie też trwało 5 minut i wałków nie było. I tak były by zbędne bo moje dziecko w tym czasie spało więc idealnie się układało do badania, bez żadnej spiny :) i też u nas nie było żadnego sprawdzania jak leży na brzuszku? Niby w jakim celu?

Jasne, że nie pediatra. Ortopeda akurat u Nas.
On ma za zadanie tylko zbadać bioderka.
Nie waży, nie mierzy itp :)
 
Tak, u nas też ortopeda robił usg bioderek, za czasów jak byłam niemowlakiem to badał pediatra bioderka, ale z tego co słyszałam to na podstawie faldek pod tyleczkiem. No chyba że pediatra ma też taką specjalność, może być i tak :)

dziś była u nas położna i moja przybrała w 5 dni 110 g, także mamy te 22 g dziennie, ale ona dalej, że to takie minimum, że powinna więcej.

A powiedzcie czy Wasi lekarze, położne oceniają prawidłowy przyrost wagi od wagi wyjściowej że szpitala czy wagi urodzeniowej? Jak jest poprawnie :/? . Chcę się trochę podbudować bo jak od wagi wyjściowej to nie ma tragedii, ale jak od wagi urodzeniowej to jest dramacik, 610 g w 6 tygodni :/
 
A usg bioderek robi pediatra? Myślałam że ortopeda lub radiolog. My byliśmy akurat u najlepszego radiologia i badanie też trwało 5 minut i wałków nie było. I tak były by zbędne bo moje dziecko w tym czasie spało więc idealnie się układało do badania, bez żadnej spiny :) i też u nas nie było żadnego sprawdzania jak leży na brzuszku? Niby w jakim celu?
Ja też byłam u ortopedy[emoji4]tylko usg bioderek robił.
Pozostałe rzeczy sprawdza nam pediatra, ostatnio przed szczepieniem musiała wszystko zrobić
 
A usg bioderek robi pediatra? Myślałam że ortopeda lub radiolog. My byliśmy akurat u najlepszego radiologia i badanie też trwało 5 minut i wałków nie było. I tak były by zbędne bo moje dziecko w tym czasie spało więc idealnie się układało do badania, bez żadnej spiny :) i też u nas nie było żadnego sprawdzania jak leży na brzuszku? Niby w jakim celu?


Hah fakt ortopeda, ale nie wiem co ja sobie ubzdurałam z pediatra [emoji5] skojarzylo mi się i tak juz zostało. no myślałam, że sprawdza ogólną postawę dziecka, oprócz bioderek też czy nie woli obracać np główki tylko w prawo żeby ćwiczyć i zaradzić temu itd. Ja byłam w szpitalu w Zgorzelcu na ortopedii i tam przyjechał lekarz z innego miasta i niby dobry. Po prostu zdziwiłam się, ze tak szybko, ale z drugiej strony to w sumie miało być tylko usg bioderek, wiec rzeczywiście szkoda czasu na wizycie skoro pediatra sprawdza te pozostałe rzeczy o które mi chodziło i położna jak przyjdzie to tez może sprawdzić [emoji5] no to akurat się trafiło super :) u nas zawsze w miarę spokojna i u lekarza tez i na szczepieniach tez chwila płaczu i zasnęła, a tu dziś przez wyjściem do lekarza nakarmiłam ją specjalnie i biedna i tak się zestresowała pare minut po wejściu do szpitala tam na oddział. Aż mi jej tak szkoda było jak płakała, za dużo ludzi, rozdrażniona i głodna była.

A z tym leżeniem na brzuszku to chodziło mi o to po prostu czy to robi poprawnie i czy daje rade, czy nie robi nóżek w kłódkę podnosząc wtedy itd po prostu ze względu na zdrowie mi chodziło o to :) bo pamietam jak pediatra wtedy wszystko sprawdzał i mi się skojrzylo, ale jak widać nie u tego specjalisty, pomoeszalam [emoji28][emoji28][emoji28]
 
reklama
@miloscwczasachpopkultury piękne masz te włosy... a powiedz mi nie przeszkadzaja Ci rozpuszczone. Ja tez mam długie i gęste i raz miałam rozpuszczone i bardzo mi przeszkadzały przy zajmowaniu się młoda

Dziękuje kochana [emoji5] najlepsze jest to, że oprócz tej wizyty u fryzjera 2 tyg temu tej koloryzacji to nic z nimi nie robię oprócz podcinania. To jest właśnie dziwny los, chce się mieć długie włosy itd a i tak na codzien nic z nimi fajnego i ładnego nie zrobie, bo chodzę albo w koku albo warkocz [emoji28] to tylko tak do zdjęcia i do wyjścia na szybko, później związałam hah, w domku na codzien mam ciagle warkocz albo kucyk i tez nie wyobrażam sobie mieć rozpuszczonych, bo niewygodnie i za ciepło [emoji16]
 
Do góry