reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Decyzja taka lekarza jest.
Szczerze to ja nawet nie pytałam czy mogę, wydawało mi się, ze to moja sprawa z kim idę. Zreszta nawet koleżanka mi pisała, zebym poszła sobie z siostra lub mama (bo robiłam w Polsce, mojego nie było ze mną), a jeśli one nie mogą, to ze ona ze mną pójdzie. Wiec to chyba normalne jest, ze z kimś się idzie. To dziwny ten lekarz jakiś :/ Może boi się, ze za dużo świadków będzie w razie jakby coś było, a jak jedna osoba to będzie mógł wmówić, ze sobie coś wymyśliłaś, albo złe usłyszałaś... Płacisz to wymagasz, Przynajmiej ja takie mam zdanie. Nie chcesz do innego pójść?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czemu Twój facet nie może wejść na badanie? :o Ja na drugim byłam z mama, pierwsze słyszę, ze niby nie można...

Ja też tak miałam w szpitalu że D. nie mógł wejść. Poprosiłam o zdjęcie dla taty z racji że go nie ma i mi bez problemu zrobiła trzy. W przychodni w moim.miescie wchodził ze mną już.
Poza tym nie wiem dlaczego ale ja trzeciego prenatalnego nie mam już tego w szpitalu :/ bo niby nie refundują.
 
Ja też tak miałam w szpitalu. Poprosiłam o zdjęcie dla taty z racji że go nie ma i mi bez problemu zrobiła trzy. W przychodni w moim.miescie wchodził ze mną już.
Poza tym nie wiem dlaczego ale ja trzeciego prenatalnego nie mam już tego w szpitalu :/ bo niby nie refundują.

Z tego co mi wiadomo to tylko 1 i 2 jest w ramach NFZ. Ja również 1 i 2 miałam za darmo ze skierowania a teraz umówiliśmy się na 3 i płacimy 250 zł..
 
Może kup nawilżacz powietrza, a nie masz anemi ? Krwawienie z nosa jest normalne w ciąży, ja za to pluje krwią przy każdym myciu zębów. Spróbuj woda morska pryskać żeby nawilżyć. Wiem , że to uciążliwe ;/
Kupiłam do nosa *spam* dla kobiet w ciąży troszkę lepiej ale kaszel mnie nadal wkurza dziś będę u gina bo bóle głowy i kaszel mnie denerwują niesamowicie nic mi się przez to nie chce a co do anemii dziś będę mieć wyniki.
 
Hm ja się troszkę pogubiłam już z tymi badaniami.
Ja idę na USG prenatalne i mój lekarz nie patrzy na dziecko w 3d bo podobno to jest tylko dla wizualizacji i lepiej ocenia się dziecko 2d. Nawet zdjęć z 3d nie dostaje.
A wy idziecie na jakieś badanie specjalne 3d tylko w celu żeby zobaczyć dziecko i mieć pamiątkowe zdjecie ?

Już kiedyś miałam pytać o to bo był temat kiedy iść na badanie 3d i ktoś napisal że idzie specjalnie w 32 ( chyba ) bo wtedy najlepsze zdjęcia będą

I teraz ja już nie wiem.. to jest to samo badanie a zamienne nazwy, czy to są dwa badania jedno w celach zdjęciowych a drugie w celach diagnostycznych ?
[emoji85] [emoji85]
To może zostanie ci nawyk po ciąży i będziesz zasuwać autkiem w adapterze :D

No masz rację , badanie 3 prenatalne czyli USG 3 trymestru. Wcześniej 1 i 2 prenatalne, to drugie nazywa się polowkowe robi się w 2D ale przy okazji jak lekarz ma dobry sprzęt i jest mozliowsc podejrzenia sobie dzieciaczka w 3D/4D to rodzice dostają zdjęcia, filmik. Można też iść na samo badanie 3preanatalne w 2D a na zdjęcia jak ktoś chce 3D to osobno. My mieliśmy 2w1 ale mała i tak się nie pokazała ,najważniejsze było dla nas badanie a zdjęcia to tylko dodatkowy prezent :)
 
W pierwszej ciąży na początku 8 miesiąca strasznie się załatwiłam klimatyzacja w samochodzie... nic nie pomagało... i mój gin przepisał mi wtedy pulmicort na 7 lub 10 dni ( steryd) to o ile dobrze się orientuję jest to samo co nebud i oprócz tego też azitriolek (antybiotyk) na 3 dni. Stosowałam nie widząc innej opcji na wyleczenie chociaż niektore opinie na necie mnie przekazały. .. w każdym razie synek urodził się zdrowy:) mam nadzieję że pomoglam:)
Może mnie też gdzieś owialo ???dziś będę u gina zapytam o ten nebud bo zwariuje tycia jest lepiej ale bez szalu
 
Moj ważył 3980 i nosil 56 :)
Dajesz nadzieję :D
A ja się pochwalę, że takie małe urzadzonko mam w domu. Dostałam od koleżanki, która niedawno została szczęśliwą mamusią. Super sprawa, a ile dzieciaki mają frajdy jak słuchają serduszka dzidziusia :D
Super :) ja miałam kupić detektor tętna na początku ciazy ale w ostateczności zrezygnowałam , a jeśli twój jeszcze bada skurcze to już w ogóle ekstra ❤️
Tak, ktg mierzy również skurcze, tzn. pokazuje je. Miałam raz robione w szpitalu, jak pojechałam na IP[emoji4] chyba w każdym szpitalu trzeba się na takie potem umówić[emoji4]
Mój poprzedni lekarz obok swojego gabinetu miał gabinet do ktg, położna podpinala. Więc pacjentki nie muszą latać do szpitala. U obecnego lekarza nic nie widziałam takiego więc pewnie będę musiała biegać do szpitala co tydzień..
Dzień dobry :) ja wstałam o 8, wyszłam z pieskiem, teraz szybkie śniadanko, malowanie i jedziemy za godzinę do lekarza do Lubania. Dziś mamy na 10:30 i to będzie 3 prenatalne. Jesteśmy już w 30/31 tygodniu :)

Mam nadzieje, że uda mi się wyżebrać zdjęcie ładne buźki, zaargumentuje, że to dla chłopaka, bo on wejść niestety nie może na badanie :(
Dziwne, że nie może wejść :/
Mój był ze mną na kazdym takim badaniu. W poniedziałek idziemy razem też na wizytę.
Trzymam kciuki za córeczkę , już pewnie jesteś na badaniu o tej godzinie :)
Daj znać po :)
 
reklama
Pocwiczylam właśnie i od razu kręgosłup się lepiej czuje:) ale jednak flak straszny że mnie aż się boje co będzie po porodzie.
Muszę się szybko zmotywować do ćwiczeń jak tylko lekarz pozwoli bo im pózniej zacznę tym mi będzie się trudniej zebrać.
 
Do góry