reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

@Marta_Bdg a czy przy pierwszej ciąży też ten konflikt miałaś sprawdzany?

rfxggzu381pl78d4.png

[emoji192]02.09.2018[emoji192]
Tak, w pierwszej ciąży chodziłam do gin na Nfz. Ale z tego co pamiętam co 2 miesiące miałam sprawdzane z krwi przeciwciała.
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z Was może spodziewać się konfliktu serologicznego? Dziś mąż odebrał wyniki gr krwi, on Rh+ ja Rh-, tyle, że jest to moja pierwsza ciąża. Następną wizytę mam dopiero 10 kwietnia, nie wiem czy powinnam jakoś szybciej reagować [emoji848]. Macie może jakieś doświadczenia w tym zakresie?

rfxggzu381pl78d4.png

[emoji192]02.09.2018[emoji192]
My też z mężem mamy ja Rh- on+ przy pierwszej ciąży rzadko dochodzi do konfliktu więc się nie stresuj będziesz mieć badania na odczyn coombsa czy jakoś tak na przeciwciała ja już 1 miałam z 3 tyg temu i jest ok po urodzeniu córki dostałam zastrzyk z immunglobuliny żeby w 2 ciąży nie doszło do konfliktu a teraz dodtakowo od stycznia 2018 (jest refundowane)w 28 tyg ciąży ze można przyjąć zastrzyk żeby konfliktu nie było i ja chyba go przyjmę bo samo podanie zastrzyku po porodzie nie zawsze pomaga więc wolę dmuchać na zimne.A te przeciwciała są chyba badane 3 razy w ciąży począwszy bodajże od 16 tyg i chyba do porodu jeszcze 2 razy tyle pamiętam.Doczytac możesz w necie ale naprawdę nie stresuj się.
 
My też z mężem mamy ja Rh- on+ przy pierwszej ciąży rzadko dochodzi do konfliktu więc się nie stresuj będziesz mieć badania na odczyn coombsa czy jakoś tak na przeciwciała ja już 1 miałam z 3 tyg temu i jest ok po urodzeniu córki dostałam zastrzyk z immunglobuliny żeby w 2 ciąży nie doszło do konfliktu a teraz dodtakowo od stycznia 2018 (jest refundowane)w 28 tyg ciąży ze można przyjąć zastrzyk żeby konfliktu nie było i ja chyba go przyjmę bo samo podanie zastrzyku po porodzie nie zawsze pomaga więc wolę dmuchać na zimne.A te przeciwciała są chyba badane 3 razy w ciąży począwszy bodajże od 16 tyg i chyba do porodu jeszcze 2 razy tyle pamiętam.Doczytac możesz w necie ale naprawdę nie stresuj się.
Tak, już jestem spokojna, właśnie skonsultowałam się z położoną i powiedziała, że badanie na przeciwciała mam powtórzyć dopiero po 28 tygodniu ciąży :)
Dziękuję za Wasze odpowiedzi!

rfxggzu381pl78d4.png

[emoji192]02.09.2018[emoji192]
 
Hej dziewczyny ;) u mnie nocka znow zawalona.. juz mnie meczy to wstawanie 4-5 razy w nocy zeby isc do ubikacji... pytanko do was czy was tez bola sutki jeszcze? I macie hmmm mokro tam na dole?o_O
 
Hej dziewczyny ;) u mnie nocka znow zawalona.. juz mnie meczy to wstawanie 4-5 razy w nocy zeby isc do ubikacji... pytanko do was czy was tez bola sutki jeszcze? I macie hmmm mokro tam na dole?o_O
Sutki mnie bolą coraz mniej , ale piersi nadal obolałe .. co do mokrości.. zdarza się ale to z reguły przy mężu :D
A tak poważnie to mam zwiększone upławy ale już od kilku tygodni . Jestem na takiej granicy ze jeszcze nie potrzebuje wkladek ale jakby tylko pojawiło się więcej to już się nie obejdzie bez :) ginekolog mówi że to normalne i tak ma być :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sutki mnie bolą coraz mniej , ale piersi nadal obolałe .. co do mokrości.. zdarza się ale to z reguły przy mężu :D
A tak poważnie to mam zwiększone upławy ale już od kilku tygodni . Jestem na takiej granicy ze jeszcze nie potrzebuje wkladek ale jakby tylko pojawiło się więcej to już się nie obejdzie bez :) ginekolog mówi że to normalne i tak ma być :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom

Jak normalne to spoko.. chyba ze to faktycznie brak czegos :D a sutki przestaly mnie bolec jakis czas temu i znow zaczely,zdarza sie ze z cala piersia nieraz..
 
Hej dziewczyny ;) u mnie nocka znow zawalona.. juz mnie meczy to wstawanie 4-5 razy w nocy zeby isc do ubikacji... pytanko do was czy was tez bola sutki jeszcze? I macie hmmm mokro tam na dole?o_O
Ja też wstaję często do toalety.
A sutki mnie nie bolą, ale za to mam wrażenie, że spuchła mi muszelka, do tego muszę już wkładek używać, bo jak dziewczyny się przeciągają i trafi na pęcherz, to niekontrolowane mam... popuszczanie. Masakra.
 
Ja też wstaję często do toalety.
A sutki mnie nie bolą, ale za to mam wrażenie, że spuchła mi muszelka, do tego muszę już wkładek używać, bo jak dziewczyny się przeciągają i trafi na pęcherz, to niekontrolowane mam... popuszczanie. Masakra.
Nie no tak nie mam jeszcze aczkolwiek zdarza mi sie w ostatnim momencie trafic do ubikacji ;) wiec trzymanie moczu tez chyba nie najlepsze bedzie ;) a moze te "uplawy" to od luteiny dopochwowej? Bo nadal musze ja brac 2xdziennie
 
reklama
Z tego co wiem, to wydzielina w ciąży jest zwiększona z luteiną czy bez. Nigdy tego nie brałam, to się nie wypowiem więcej :)
 
Do góry