reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Dokladnie te same :D pozniej doszlam do Twojego posta, od niedawna mam aplikacje i slabo mi idzie ogarnianie jej. Poza tym dostalam jeszcze naklejke do auta cos tam ze jedzie z nami dziecko, taka szmatke sensoryczna (ja to tak nazywam) i jakies tam mini poradniki, bardziej gazetki. No i oczywiscie dwie teczki na badania itp :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
To mam dokładnie ten sam zestaw[emoji4][emoji4] Tylko nie wiem po co szmatka[emoji4]

16uds65gf2i39h6o.png
 
reklama
A mi nic nie przestali jeszcze z tego enfamil :-D
Jestem tam zarejestrowana jakoś ponad 2 lata, jak synek bym mały dostaliśmy dla niego książeczkę taką twardą z obrazkami i kubek niekapek .Taraz tylko dodawałam kolejne dziecko do swojego konta/profilu w enfamil klub, jakoś na początku stycznia i nic mi nie wysłali :-D
 
Ja chyba całą ciążę przechoruję. Dwa razy byłam przeziębiona a teraz gardło mnie boli.Ludzie chodzą tak lekko ubrani że ja przy nich to chodzący kokon i jeszcze źle.
Oszaleję.

U mnie podobnie. Z tym że moja 4 letnia córka co chwila przynosi jakiegoś wirusa z przedszkola i ja w momencie łapię. Ale na szczęście katar i lekkie drapanie w gardle mnie bierze bo od razu kuruje się czosnkiem wyciśniętym do ciepłego mleka i jakoś daje radę.
 
A mi nic nie przestali jeszcze z tego enfamil :-D
Jestem tam zarejestrowana jakoś ponad 2 lata, jak synek bym mały dostaliśmy dla niego książeczkę taką twardą z obrazkami i kubek niekapek .Taraz tylko dodawałam kolejne dziecko do swojego konta/profilu w enfamil klub, jakoś na początku stycznia i nic mi nie wysłali :-D
Ja dość długo na to czekałam...Może spróbuj z innego maila[emoji848][emoji4]

16uds65gf2i39h6o.png
 
Dziś byłam na wizycie u gin. Po 6 tyg przerwy nawet nie zrobila mi Usg tylko kto w 16 tc.powiedziała że jest ok, nie wiem na jakiej podstawie nie wiadomo czy dziecko się rozwija i w taki właśnie sposób straciłam 1 ciaze bo dziecko nie było wazone. Czy w Pl na NFZ TEZ jest tylko kilka badań Usg.?W piątek idę prywatnie na badania.

Ja mam od samego początku usg na każdej wizycie. Zarówno w pierwszej ciąży jak i teraz chodzę prywatnie
 
Ja dziś pierwszy raz ogarnęłam jak się na to patrzy i co to ma przedstawiać. (dumna :D) bo tak jak dziewczyny wrzucały takie coś na grupy i prośbę o interpretację płci, to obracałam telefon jak się da i mówię 'to tam jest w ogóle dziecko?!' :D

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
Hehe no miałam identycznie :D jeszcze do sobie myślałam "kurcze dziwnie te dzieci wyglądają na tych zdjęciach, na moim to zdjęciu usg i główkę i rączki widać :D"

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dla mnie jest to nie miarodajne jednak nie chce nikogo straszyć, więc nie będę pisała o mojej 1 ciąży. W Anglii Tez są chyba 3 USG ale tam mierzy się przy tym obwód brzucha więc można wywnioskować czy dziecko rośnie. Mi moja waga rosła w 1 ciąży ale to był mój tłuszcz A dziecko od kilku tyg. Stało z wagą. Ostatnie USG rewelacyjne a potem...Ale mi tu chodzi o późniejszą ciaze teraz poprostu chce dla spokoju skontrolować co i jak. Spytajcie swoje położenie może o pomiary obwodu brzucha.
Ja w pierwszej ciąży chodzilam na NFZ na patologie ciąży ( ciaza wysokiego ryzyka ), usg miałam 3 prenatalne, co wizyte sluchanie tetna,mierzenie wysokości macicy... A moja waga od 20 tygodnia stała w miejscu, co nie martwilo lekarki.
 
reklama
Mamusie, to teraz pytanie trochę z innej beczki. Chodzicie do szkoły rodzenia lub planujecie chodzić?
U nas to pierwsze dzieciątko i na pewno będziemy chodzić tylko się zastanawiam kiedy jest najlepszy czas, aby się zapisać. Bo nie chcemy pójść za wcześnie, żeby nie zapomnieć tego czego się nauczymy :p

Ja chodziłam w pierwszej ciąży i teraz też planuję. Zajęcia prowadzone są przez położne z oddziału więc szansa jest że się na którąś trafi przy porodzie. Poza tym omawiają i pokazują cały trakt porodowy. Potem już nie jesteśmy takie wystraszone. I fajnie też spotkać się z innymi mamami
 
Do góry