reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Mamusie, to teraz pytanie trochę z innej beczki. Chodzicie do szkoły rodzenia lub planujecie chodzić?
U nas to pierwsze dzieciątko i na pewno będziemy chodzić tylko się zastanawiam kiedy jest najlepszy czas, aby się zapisać. Bo nie chcemy pójść za wcześnie, żeby nie zapomnieć tego czego się nauczymy :p
My się wybieramy :) na stronach internetowych danej szkoły rodzenia jest napisane kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie :) ja przeglądałam i wydaje mi się, że wszędzie było jakoś w okolicach 25-30 tygodnia

p19u43r85mf3dc6h.png
 
reklama
Do szkoły rodzenia nie idziemy bo to nasza 3cia ciąża więc mamy już wszystko przerobione hehe. Chodziliśmy z mężem jak byłam w pierwszej ciąży. Patrząc z perspektywy czasu nie poszłabym do szkoły rodzenia drugi raz. Właściwie wszystko wiedziałam o czym położne tam mówiły. Jedynie nie słyszałam wcześniej o ty, że trzeba zamknąć oczy podczas parcia. Jakoś nie miałam obaw związanych z tym, że sobie z dzieckiem nie poradzę, nie bałam się opieki nad noworodkiem.

Kupiłam dziś dla córek koleżanki kilka bobofrutów, deserków, batoników dla niemowląt i zapłaciłam 60zl:crazy: Masakra jak te słoiczki dla niemowląt podrożały. Jak kupowałam dla moich dzieci to bobofrut kosztował 2,50-2,80zł teraz 4zł, deserek bobowita kosztował 2zl teraz 3zl. Dawno nie kupowałam i się zdziwiłam.
 
Jak ktoś kupuje wszystko nowe, to pewnie nie ma co się spieszyć. U nas będą praktycznie same używki, więc to nie my wybieramy kiedy coś kupimy, i tym sposobem mam już wózek i ubranka na wiek ponad 6 miesięcy (te dostaliśmy). Hah [emoji1] Podobno też mam już wanienke, jakaś karuzele do łóżeczka (czy jakoś tak) i kilka innych rzeczy, które też podostajemy. Więc rozciągam moje mieszkanie do granic możliwości i czekam aż nasze nowe w końcu będzie gotowe [emoji14] Na początku niezbyt chciałam mieć używane rzeczy, by nie odbierac sobie radości z wybierania, ale jak zobaczyłam ceny i to ile oszczędzimy, to dziękuję komu się da, że nie musimy wszystkiego kupować. :o :o

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
My dostaniemy też dużo po bratanku męża: mnóstwo ciuszków, bujaczek, mate, chuste, rożki :) więc to nie tak, że wszystko nowe. Musimy kupić głównie wózek, fotelik, mebelki, łóżeczko, materac, pościele, wanienkę, przewijak, kocyki, no i wiadomo butelki, smoczki, kosmetyki i przybory kosmetyczne - a to akurat i tak chciałam nowe wiec idealnie się złożyło :)

p19u43r85mf3dc6h.png
 
Dzięki za odpowiedz Dziewczyny. My chcemy iść z tego względu, ze to nie mieliśmy kontaktu z takimi małymi bąblami, a mój Mąż to nawet takie malutkiego dzieciaczka na rękach nie miał... także dla naszego komfortu psychicznego idziemy [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry