reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Dziś byłam na wizycie u gin. Po 6 tyg przerwy nawet nie zrobila mi Usg tylko kto w 16 tc.powiedziała że jest ok, nie wiem na jakiej podstawie nie wiadomo czy dziecko się rozwija i w taki właśnie sposób straciłam 1 ciaze bo dziecko nie było wazone. Czy w Pl na NFZ TEZ jest tylko kilka badań Usg.?W piątek idę prywatnie na badania.
Na NFZ są tylko 3 usg między 12-14 tyg 19-22 tyg 30-32 tyg
 
reklama
Mamusie, to teraz pytanie trochę z innej beczki. Chodzicie do szkoły rodzenia lub planujecie chodzić?
U nas to pierwsze dzieciątko i na pewno będziemy chodzić tylko się zastanawiam kiedy jest najlepszy czas, aby się zapisać. Bo nie chcemy pójść za wcześnie, żeby nie zapomnieć tego czego się nauczymy :p
 
Dla mnie jest to nie miarodajne jednak nie chce nikogo straszyć, więc nie będę pisała o mojej 1 ciąży. W Anglii Tez są chyba 3 USG ale tam mierzy się przy tym obwód brzucha więc można wywnioskować czy dziecko rośnie. Mi moja waga rosła w 1 ciąży ale to był mój tłuszcz A dziecko od kilku tyg. Stało z wagą. Ostatnie USG rewelacyjne a potem...Ale mi tu chodzi o późniejszą ciaze teraz poprostu chce dla spokoju skontrolować co i jak. Spytajcie swoje położenie może o pomiary obwodu brzucha.

A ginekolog wie o problemach z 1 ciąża? Jeśli tak a nie zrobiła USG to trochę dziwne , zazwyczaj lekarze jak się ma jakąś historię to sprawdzają dodatkowo. W każdym razie nie ma się co denerwować , jak cię to niepokoi to idź na dodatkowe USG.

Z tym spaniem to ja na brzuchu uwielbiam ale nie dam rady już od dawna strasznie nad tym boleję i jak tylko urodzę to od razu na brzuch:) a teraz śpię na lewym boku jak się przekręce na prawy to coś nie pobolewa i dziecko kopie jak szalone póki nie zmienię pozycji:)
 
A ginekolog wie o problemach z 1 ciąża? Jeśli tak a nie zrobiła USG to trochę dziwne , zazwyczaj lekarze jak się ma jakąś historię to sprawdzają dodatkowo. W każdym razie nie ma się co denerwować , jak cię to niepokoi to idź na dodatkowe USG.

Z tym spaniem to ja na brzuchu uwielbiam ale nie dam rady już od dawna strasznie nad tym boleję i jak tylko urodzę to od razu na brzuch:) a teraz śpię na lewym boku jak się przekręce na prawy to coś nie pobolewa i dziecko kopie jak szalone póki nie zmienię pozycji:)
Ide na USG prywatnie, właśnie się o wszystkim i myślałam że będzie dmuchal na zimno a on robi to samo co mój wcześniejszy lek. Teraz będę chodzić do 2.
 
Mamusie, to teraz pytanie trochę z innej beczki. Chodzicie do szkoły rodzenia lub planujecie chodzić?
U nas to pierwsze dzieciątko i na pewno będziemy chodzić tylko się zastanawiam kiedy jest najlepszy czas, aby się zapisać. Bo nie chcemy pójść za wcześnie, żeby nie zapomnieć tego czego się nauczymy :p

Ja nie idę ale to drugie dziecko w sumie przy pierwszym nie byłam bo lekarz zabronił miałam ciążę zagrożona. Wszystkiego nauczyłam się z poradników i od mamy:) ale pewnie fajnie iść:)
 
Ja to musze wcześniej, już koniec czerwca to planuje mieć już torbę spakowana do szpitala miesiąc wcześniej bo termin z usg to 26 lipiec z om 30 a nie wiadomo jak to wyjdzie.
O to już będziesz miała sporo ciuszków do lipca :-)
U mnie czerwiec też będzie dopinaniem na ostatni guzik, bo choć wg usg mam jakoś 9.08, to z okresu jakoś dwa tygodnie wcześniej. A wolę lipiec spędzić na lezeniu i myśleniu wypić sok czy zjeść loda, a nie na chodzeniu po sklepie w upalach czy pakowaniu torby, o reszcie nie wspominając [emoji14]

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
Zgadzam się w 100% :) a wszystko jest wszędzie na wyciągnięcie ręki :)

p19u43r85mf3dc6h.png
Jak ktoś kupuje wszystko nowe, to pewnie nie ma co się spieszyć. U nas będą praktycznie same używki, więc to nie my wybieramy kiedy coś kupimy, i tym sposobem mam już wózek i ubranka na wiek ponad 6 miesięcy (te dostaliśmy). Hah [emoji1] Podobno też mam już wanienke, jakaś karuzele do łóżeczka (czy jakoś tak) i kilka innych rzeczy, które też podostajemy. Więc rozciągam moje mieszkanie do granic możliwości i czekam aż nasze nowe w końcu będzie gotowe [emoji14] Na początku niezbyt chciałam mieć używane rzeczy, by nie odbierac sobie radości z wybierania, ale jak zobaczyłam ceny i to ile oszczędzimy, to dziękuję komu się da, że nie musimy wszystkiego kupować. :o :o

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
Ja skarpetek nie mam ani jednej pary, za to dostałam już dwie pary bucików :D
Takich na od razu? One mają inna funkcję poza tym, że wyglądają? Mówię o takich do no powiedzmy 3 miesięcy. Bo wydaje mi się, że nie, i że mogę kupić jakieś zwykłe, ładne butki lub nawet i skarpeto butki, ale lepiej się upewnić.

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
Jejku z jakiej perspektywy są Wasze zdj, ja normalnie nie ogarniam ich:) :D

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja dziś pierwszy raz ogarnęłam jak się na to patrzy i co to ma przedstawiać. (dumna :D) bo tak jak dziewczyny wrzucały takie coś na grupy i prośbę o interpretację płci, to obracałam telefon jak się da i mówię 'to tam jest w ogóle dziecko?!' :D

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
reklama
Do góry