reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Mają szczęście:) Mój brat (32lata) byl 2 razy w życiu u dentysty, ma po prostu mocne zęby a od kiedy pamiętam mama gonila go, żeby mył a on udawał ze myje:) Teraz też jako dorosły myje raz dziennie a nawet i nie bo mówi, że dopiero by sobie zęby popsuł i ścierając je codziennie:) a zęby ma białe jak kryształki, ja dbam o zęby a mam słabe i żółtawe
Genetyka musi być. Ja byłam raz u dentysty, na zabiegu wyrwania ruszajcego się mleczaka bo sama nie chciałam go ruszać hah. A tak to tylko kontrola raz w roku. Ale to muszą być geny, (choć nie wiem po kim), bo mój brat tak samo, z czego on nie pije kawy /herbaty to ma jeszcze bielsze niż ja. Więc niestety. Mi się chociaż na tym polu poszczescilo. [emoji14]

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
reklama
Na początku niezbyt chciałam mieć używane rzeczy, by nie odbierac sobie radości z wybierania, ale jak zobaczyłam ceny i to ile oszczędzimy, to dziękuję komu się da, że nie musimy wszystkiego kupować

Oj prawda to, nawet najtańsze nowe rzeczy w najtańszych sklepach troszkę kosztują.

Pytanie do doświadczonych mam.

Czy malucha po kąpieli należy nawilżyć np kremem czy oliwką?

Ja co kąpiel nawilżałam oliwką, bo płyn do kąpiel był bez oliwki. Zwykła, bambino, moje dzeci po niej tak pięknie pachniały. Ale dodam, że nie kąpałam dzieci codziennie. Obmywałam tak, ale kąpiel, co dwa, trzy dni.
 
Ja na początku też byłam nastawiona na to że skoro pierwsze dziecko to chce nowe rzeczy ale po głębszym przemyśleniu zrezygnowałam z tego pomysłu. Kilka nowych ubranek, wyprawka do szpitala ok chyba zrozumiałe ale ciuchy "po domu" nie muszą być jakieś super tym bardziej że będą przychodzić goście zobaczyć bobaska więc u nas taka tradycja że przynosi się mały prezencik. Rok temu koleżanka urodziła synka i jak już przyjmowała gości to umówiłam się z inną koleżanką że razem zrobimy prezent - odwiedziłyśmy pepco i największą torbę prezentową jaką znalazłyśmy wypełniłyśmy ubrankami takimi większymi na 68cm, kocykiem i zabawką do wózka. Koleżanka była zachwycona a nas te zakupy wyniosły w sumie 100 zł.
A co do szkoły rodzenia to my się nie wybieramy....chyba że coś się zmieni ale póki co jesteśmy zdania że raczej nie :)
 
Koleżanka wpadła na kawę i przyniosła 2 torby rzeczy dla dzidzi. Mówiłam jej, że jeszcze nic nie kupuję czekam chociaż do maja no ale dobra. Cieszę, się, bo jest rożek, 2 komplety pościeli, ochraniacz, karuzela nad łóżeczko, grzechotki, mata do zabawy i parę ciuszków. Resztę da mi jak będziemy znali płeć bo ma 2 córki i syna. Bratowa też mi obiecała ubranka po swojej córce i synu. Dużo ubranek mam po swoich chłopakach. Fajnie tak coś dostać. Jak rodziłam pierwszego syna wszystko musieliśmy kupić bo pierwsze dziecko w rodzinie i wśród znajomych.
Super! Trzeba sobie pomagać. Ile to się oszczędza to szok...

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
@kiinia91 ja zamiast naklejek będę mieć coś takiego, jak na zdjęciu[emoji4] Dostałam to, po zalogowaniu się do Enfama Klubu[emoji4]

9bcac73a4c50c86bc2e5e1a2eb8e9358.jpg



@Fiorna też nam ubezpieczenie zdrowotne z pracy i korzystam z niego na każdym kroku[emoji4] Jestem mega zadowolona, wizyty mam na czas i przede wszystkim, z racji tego że chodzę do gina prywatnie, to załatwiam sobie przez poradę telemedyczną PZU badania na skierowanie i nie płacę za nie[emoji4] Nie muszę chodzić na NFZ wtedy[emoji4]


@Paulana Bardzo często byłam przeziębiona... katar, kaszel itd. Biorę tzn. piję od pewnego czasu tran z mollersa[emoji4] Tylko staram się codziennie [emoji4] Jest lepiej[emoji16]


@.rudzielec Ja z mężem chcę iść do szkoły rodzenia[emoji4] oczywiście, jeśli lekarz pozwoli[emoji4] U nas na stronie szkoły rodzenia jest napisane, kiedy najlepiej przyjść i chyba, jeśli dobrze pamiętam to jest 26-30tc[emoji4]

16uds65gf2i39h6o.png
 
Pytanie do doświadczonych mam.

Czy malucha po kąpieli należy nawilżyć np kremem czy oliwką?
Ja oliwki nie używałam bo nie lubię mieś tłustych rąk no i trzeba chwile odczekać aż się wchłonie, źle się body ubierało bo ciałko lepkie. Używałam balsamu johnson baby bo się szybko wchłaniał i fajnie się się nim masowało dziecko. Jeśli używasz emolientu do kąpieli to skóra dziecka jest już wystarczająco nawilżona więc nie trzeba używać balsamu/oliwki.
 
@Anulaa88 Super że u Ciebie tak to wygląda bo ja jestem rozczarowana tym całym PZU. Umowy w pracy pewnie mi nie przedłużą (do października mam) więc tylko skorzystam z wariantu za urodzenie dziecka a później jak zostanę bez pracy to mój mnie i dziecko ubezpieczy u siebie na pewno mają jakieś pakiety familijne :happy:
 
Mamusie, to teraz pytanie trochę z innej beczki. Chodzicie do szkoły rodzenia lub planujecie chodzić?
U nas to pierwsze dzieciątko i na pewno będziemy chodzić tylko się zastanawiam kiedy jest najlepszy czas, aby się zapisać. Bo nie chcemy pójść za wcześnie, żeby nie zapomnieć tego czego się nauczymy :p
Ja nie chodzilam do szkoly rodzenia ;) moja szkolą byla moja mama ;) jedna rzecz ktora mi powiedziala i ktorej nigdy nie zapomne to " jak bedziesz rodzic to nie krzycz,gdy drzesz sie tracisz duzo sily" tak wiec ,rodzac corke nie darlam sie ale parlam z calych sil.. a jak bolaly skurcze przed, to podali mi przez maske cos i bylo lepiej ;) oczywiscie przy porodzie z nogi dostala biedna pielegniarka bo probowalam sie czegos zaprzec ,a za bardzo kopnelam hyhyhy a przed lezac na lozku powiedzialam lekaezowy ze ja juz pre i chce sie tego pozbyc w koncu [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] i po chwili urodzilam[emoji4] [emoji39]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja na plecach też spie. Dość dużo leżę w ciągu dnia staram się na bokach , w nocy tez ale bolą mnie biodra od takiego spania więc mam taką zasadę przekręcania w nocy : prawy bok, lewy bok, plecy , prawy bok,lewy bok, plecy... i tak do samego ranka :D

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Mam tak samo tyle ze na brzuch a nie plecy [emoji23] maz mowi ze pojdzie do drugiego pokoju spac bo go wkurzam tym kreceniem [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry