reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Dziewczyny znalazłam coś takiego Link do: Naklejki z miesiącami dla dziecka - zebry co o tym myślicie ? Robić fotki co miesiąc a później z tego zrobić album na roczek?

Moja koleżanka robi zdjęcia z takimi naklejkami :) jak dla mnie świetny pomysł, ale można to zrobić inaczej - taniej :p samemu tez przecież możesz zrobić takie „odznaki” i ja chyba będę robiła :) tylko czekam na przypływ weny twórczej :)

Co do USG w Polsce to tez tak jest. Na dobra sprawę zaleca się wykonanie 4-5 zdjęć podczas całej ciąży, chyba ze ciąża jest szczególna. Moja siostra i koleżanki taki miały i żyją i maja zdrowe dzieciaczki. Dla mnie to ciężko pojąć, bo skąd masz wiedzieć czy z Dzieciakiem wszystko dobrze jak go nie podglądasz i nie wiesz czy się rozwija...

U mnie już mróz [emoji944][emoji300]️☃️[emoji17]
Miłego dnia Mamusie [emoji5]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziś byłam na wizycie u gin. Po 6 tyg przerwy nawet nie zrobila mi Usg tylko kto w 16 tc.powiedziała że jest ok, nie wiem na jakiej podstawie nie wiadomo czy dziecko się rozwija i w taki właśnie sposób straciłam 1 ciaze bo dziecko nie było wazone. Czy w Pl na NFZ TEZ jest tylko kilka badań Usg.?W piątek idę prywatnie na badania.
Ja ostatnio nie miałam USG tylko sprawdził wyniki badań. Ale 26 marca już będę mieć USG. Martwiła bym się gdyby nie to że ruchy czuje coraz częściej i mocniej.

f2w39jcg9ne8irhy.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
Ja na plecach też spie. Dość dużo leżę w ciągu dnia staram się na bokach , w nocy tez ale bolą mnie biodra od takiego spania więc mam taką zasadę przekręcania w nocy : prawy bok, lewy bok, plecy , prawy bok,lewy bok, plecy... i tak do samego ranka :D

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mimo że mam ubezpieczenie grupowe z PZU to i tak wybrałam wizyty prywatne i nie żałuję. Przejechałam się na tym PZU pod względem niby prywatnej wizyty umówionej na konkretną godzinę gdzie byłam umówiona na 14:15 a zostałam przyjęta po 16. Odbyłam 4 wizyty u jednego lekarza (ortopedy) i każda miała spory poślizg czasowy. Drugi raz zrazili mnie tym że miałam wypadek w pracy który oczywiście był zgłoszony wszystkie papierki miałam zarówno te od BHPowca i od ortopedy to w sprawie odszkodowania PZU odmówiło wypłaty odszkodowania bo przecież nic mi nie jest. Wszyscy mi mówili "z pzu na pewno dostaniesz ale z zusu to bym się nie spodziewała". Sprawa skończyła się tak że PZU dostałam figę z makiem a ZUS stwierdził trwały uszczerbek na zdrowiu i moją szkodę określił na 3% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Po raz kolejny PZU zawiodło mnie tym że chciałam się umówić na wizytę do specjalisty - zadzwoniłam na infolinię jak wcześniej to robiłam, moje zlecenie dostało przyjęte i oni do kilku minut wysyłali SMS z datą, godziną nazwą placówki i nazwiskiem lekarza - dodam że to było w listopadzie 2017 a do tej pory nie dostałam wiadomości zwrotnej. Także po porodzie im podziękuje za ich ofertę zdrowotną bo nie wiem za co płacę 46 zł miesięcznie....
 
Ja nie mam USG za każdym razem tak co druga wizyte. W pierwszej ciąży też tak miałam. Martwiłabym się gdybym miała jakieś niepokojące objawy. Jak nie mam USG to słuchamy serduszka czy bije i tyle.
Moja mama mówiła że ona miała w ciąży tylko z młodszą dwójka 1 USG podczas całej ciąży i nic nie było widać. A jak rodziła pierwsza dwójkę to wogole nie miała USG .
Dobrze że czasy się zmieniaja:)
 
Ja nie mam usg co wizytę, ani nawet co dwie, ale za to co wizytę słucham serduszek, od momentu kiedy się da :) Przez całą ciąże z Jankiem miałam 5 badań, także uważam że jest ok. Czuję dzieci i to jest najważniejsze, a jak mówi moja położna "gdyby coś się działo zapraszam, albo proszę dzwonić na moją komórkę"
 
Dla mnie jest to nie miarodajne jednak nie chce nikogo straszyć, więc nie będę pisała o mojej 1 ciąży. W Anglii Tez są chyba 3 USG ale tam mierzy się przy tym obwód brzucha więc można wywnioskować czy dziecko rośnie. Mi moja waga rosła w 1 ciąży ale to był mój tłuszcz A dziecko od kilku tyg. Stało z wagą. Ostatnie USG rewelacyjne a potem...Ale mi tu chodzi o późniejszą ciaze teraz poprostu chce dla spokoju skontrolować co i jak. Spytajcie swoje położenie może o pomiary obwodu brzucha.
 
reklama
Ja chyba całą ciążę przechoruję. Dwa razy byłam przeziębiona a teraz gardło mnie boli.Ludzie chodzą tak lekko ubrani że ja przy nich to chodzący kokon i jeszcze źle.
Oszaleję.
 
Do góry