reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Ja tez się dopinam do pytania, czy w sierpniu jak będzie z 30stopni body wystarczy ? Czy trzeba jakieś lekkie pajace brać, nie chce zagotować bobasa w takie upały, zwłaszcza ze rożek jeszcze będzie, ale tez nie chce być wyrodna matka która w samych bodziakach dziecko ma :D
ja chyba sprawdzę pogodę w sierpniu i na tej podstawie spakuje ;)
 
reklama
Mamusie ale piszecie cieżko nadrobić chwile zaległości [emoji6] nie wiem czy to pytanie juz było ale bardzo mnie nurtuje co bierzecie do szpitala dla dzidziusia łącznie z jakimi rozmiarami ciuszki? Jestem zielona w tym a chciałabym sie chociaż psychicznie przygotować, zwłaszcza ze nie mam jeszcze ani jednego ubranka i jestem przed zakupem wszystkiego [emoji849]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Przede wszystkim dowiedz się co zapewnia szpital dla mamy i dziecka. U nas są 3 szpitale i w każdym jest inaczej. Tam gdzie ja rodziłam i teraz będę rodzić szpital zapewnia dla dziecka wszystko: pieluchy, ubranka, kocyki (ubranka i kocyki biorę swoje). Dla mamy są podkłady poporodowe, podpaski. Dla dziecka warto wziąć swoje ubranka, rękawiczki ,czapeczkę bawełnianą, pampersy jeśli szpital nie zapewnia, sudocrem, mokre chusteczki, ze 2 pieluchy tetrowe. Dla mamy ze 3piżamy, majty siateczkowe, podkłady poporodowe plus wszystko to co zwykle do szpitala: sztućce, kubek, kapcie, szlafrok, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne, laktator jeśli masz zamiar używać, przybory toaletowe, ładowarkę do telefonu. To tak na szybko co mi przyszło do głowy.
 
Ja to wyprawką będę się martwić w czerwcu chyba [emoji4]

16uds65gk16dflk6.png
 
Dziewczyny ale piszecie! :)

Ja po wizycie, wszystko w porządku, dzidzia ma ok. 13,5 cm od głowy do pupy, wagi nie wiem bo sprzęt za słaby. Ja za to plus 0,7kg przez 3 tygodnie [emoji14] jestem taaaaka szczęśliwa, że podejrzałam synka :D aha i dowiedziałam się, że mam łożysko na przedniej ścianie, dlatego mogę jeszcze nie czuć ruchów.

Co do badania, zawsze jestem badana palcami, z wziernikiem oraz usg ;) czuje się bezpiecznie mając wszystkie takie badania.

p19u43r85mf3dc6h.png
 
Przede wszystkim dowiedz się co zapewnia szpital dla mamy i dziecka. U nas są 3 szpitale i w każdym jest inaczej. Tam gdzie ja rodziłam i teraz będę rodzić szpital zapewnia dla dziecka wszystko: pieluchy, ubranka, kocyki (ubranka i kocyki biorę swoje). Dla mamy są podkłady poporodowe, podpaski. Dla dziecka warto wziąć swoje ubranka, rękawiczki ,czapeczkę bawełnianą, pampersy jeśli szpital nie zapewnia, sudocrem, mokre chusteczki, ze 2 pieluchy tetrowe. Dla mamy ze 3piżamy, majty siateczkowe, podkłady poporodowe plus wszystko to co zwykle do szpitala: sztućce, kubek, kapcie, szlafrok, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne, laktator jeśli masz zamiar używać, przybory toaletowe, ładowarkę do telefonu. To tak na szybko co mi przyszło do głowy.

Dziekuje![emoji8]


oar8ugpj82a6sg42.png
 
Ja też już po wizycie. Nadal ponoć dziewczynka (niby mam się nie sugerować, ale to już drugi lekarz który mówi tą samą płeć, a i na NFZ była wizyta to wiadomo, że usg jest słabe). Więc trzymam się wersji dziewczynka. Wszystko ok, kolejna wizyta 16.04.
Badanie ręczne? Ja mam tylko usg robione zawsze, jak to jest być "badanym ręcznie"? Ktoś mi wytłumaczy proszę? [emoji16]

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
Ale pozno masz kolejna wizyte.. Nie chcialabym tyle czekac.. Juz ostatnio mialam 5 tygodni przerwy miedzy wizytami bo moj lekarz mial urlop i zdecydowanie mnie sie to nie podobalo..
 
Ale pozno masz kolejna wizyte.. Nie chcialabym tyle czekac.. Juz ostatnio mialam 5 tygodni przerwy miedzy wizytami bo moj lekarz mial urlop i zdecydowanie mnie sie to nie podobalo..
Kurde ja mam standardowo wizyty co 4 tygodnie[emoji4] niby rzadko, ale lekarz powiedział że nie ma sensu częściej. Jakby się coś działo to zawsze mogę na dyżur do niego podjechać[emoji4]

16uds65gk16dflk6.png
 
Kurde ja mam standardowo wizyty co 4 tygodnie[emoji4] niby rzadko, ale lekarz powiedział że nie ma sensu częściej. Jakby się coś działo to zawsze mogę na dyżur do niego podjechać[emoji4]
Ja mam z reguly co 3 tygodnie i tak mi pasuje :) minus jest taki ze poza terminem wizyty moj lekarz jest nieuchwytny bo nie pracuje w moim miescie wiec na poczatku troche mnie to stresowalo tym bardziej ze 2 razy pojawily sie u mnie plamienia i musialam na szybko szukac jakiegos innego lekarza. Na sor w moim miescie musieliby mnie chyba sila zaciagnac, sama tam nie pojade bo nie ufam tutejszym ginekologom.. Z wiekszoscia z nich mialam niestety do czynienia i nikomu bym ich nie polecila.. Dlatego rodzic tez nie bede w moim miescie tylko w miescie oddalonym o prawie 50 km.. Mam nadzieje ze zdaze dotrzec na czas na porodowke :-p
 
reklama
Kurde ja mam standardowo wizyty co 4 tygodnie[emoji4] niby rzadko, ale lekarz powiedział że nie ma sensu częściej. Jakby się coś działo to zawsze mogę na dyżur do niego podjechać[emoji4]

16uds65gk16dflk6.png
Ja też mam co ok. 4 tygodnie. Teraz następną wizytę u mojego gina mam 29.03 ;) ale akurat fajnie się złożyło, bo 20.03 idę na połówkowe, więc teraz będę widzieć dzidzię po 2 tygodniach i później po 9 dniach znowu :)

Gratuluję wszystkim dziewczynom, które dzisiaj miały też wizytę. Ale nie wszystkie napisałyście co tam słychać u waszych dzidziulków ? :)

p19u43r85mf3dc6h.png
 
Do góry