reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Nie kumam w czym problem z tym łożyskiem. Ja też mam z przodu, lekarz powiedział ze wszystko prawidłowo. W pierwszej ciąży też miałam z przodu. Chodziłam do kilku lekarzy, nigdy żaden nie powiedział że to źle że łożysko jest z przodu. Rodziłam naturalnie
 
Nie kumam w czym problem z tym łożyskiem. Ja też mam z przodu, lekarz powiedział ze wszystko prawidłowo. W pierwszej ciąży też miałam z przodu. Chodziłam do kilku lekarzy, nigdy żaden nie powiedział że to źle że łożysko jest z przodu. Rodziłam naturalnie
Kochana bo jest łożysko z przodu i łożysko przodujące. I to są dwie różne rzeczy. Ja akurat nie do końca wiem które jest akurat które, bo nigdy nie miałam z tym bezpośrednio styczności. W jednym właśnie mogą być krwawienia, trzeba się oszczędzać, uważać, seks odpada itp

f2w39jcg9ne8irhy.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
Nie kumam w czym problem z tym łożyskiem. Ja też mam z przodu, lekarz powiedział ze wszystko prawidłowo. W pierwszej ciąży też miałam z przodu. Chodziłam do kilku lekarzy, nigdy żaden nie powiedział że to źle że łożysko jest z przodu. Rodziłam naturalnie

Co oznacza termin łożysko przodujące centralnie?
Rozpoznanie łożyska przodującego to potencjalnie bardzo ważna sytuacja dla matki i płodu. To jedna z najczęstszych przyczyn krwawienia z dróg rodnych w drugiej połowie ciąży. Niebezpieczeństwo wynika z ryzyka wystąpienia obfitego krwotoku. Zdarza się to dość rzadko, ale może prowadzić do śmierci. Dlatego po stwierdzeniu łożyska przodującego, kobieta musi przebywać w szpitalu pod ścisłym nadzorem położniczym. Powikłanie to zdarza się w 0–0,1 proc. porodów. Oznacza to, że łożysko nie umiejscowiło się na ścianie macicy. Znajduje się natomiast w okolicy ujścia wewnętrznego jej szyjki (łączy ona jamę macicy z pochwą, jej ujście wewnętrzne znajduje się w jamie macicy, a zewnętrzne – w pochwie).



@KatiNails dobrze powiedziała[emoji4]



16uds65gk16dflk6.png
 
Tzn ja chorowita nie jestem i nigdy nie byłam, mam u lekarza ogólnego pół strony- tyle się dorobiłam, z czego większość tej strony to jak miałam badania kontrolne :) nigdy nie byłam na antybiotykach, a do entrokrynologa chodzę do jedynej kliniki endokrynogogiczno - ginekologicznej w szpinaku na Kopernika na moje województwo wiec może po ciąży przeniosę się do normalnego, myśle ze dość szybko mnie zdiagnozował bo na drugiej wizycie, moja mama tez chodzi do endokrynologa, niestety nie jest w ciąży i musi czekać kilka miesięcy do kolejnej wizyty i przez pół roku stanęła na usg i odstawieniu leków po miesiącu bo jej się ustabilizowała :D mi tez się ustabilizowała ale zanim to sprawdził zrobił mi badania z jakiego powodu ja mam i leków nie odstawił. Wiec myśle mimo wszystko ze wie co robi hehe w końcu pracuje w szpitalu :D:D jak to mój facet mówi : NFZ - prywatnie pewnie jest inny ^^

Twoje ostatnie zdanie jak bardzo obrazuje nasza służbę zdrowia [emoji17]


oar8ugpj82a6sg42.png
 
Co oznacza termin łożysko przodujące centralnie?
Rozpoznanie łożyska przodującego to potencjalnie bardzo ważna sytuacja dla matki i płodu. To jedna z najczęstszych przyczyn krwawienia z dróg rodnych w drugiej połowie ciąży. Niebezpieczeństwo wynika z ryzyka wystąpienia obfitego krwotoku. Zdarza się to dość rzadko, ale może prowadzić do śmierci. Dlatego po stwierdzeniu łożyska przodującego, kobieta musi przebywać w szpitalu pod ścisłym nadzorem położniczym. Powikłanie to zdarza się w 0–0,1 proc. porodów. Oznacza to, że łożysko nie umiejscowiło się na ścianie macicy. Znajduje się natomiast w okolicy ujścia wewnętrznego jej szyjki (łączy ona jamę macicy z pochwą, jej ujście wewnętrzne znajduje się w jamie macicy, a zewnętrzne – w pochwie).



@KatiNails dobrze powiedziała[emoji4]



16uds65gk16dflk6.png
Dobrze, nie dobrze [emoji14] bo nie rozróżniam jednego od drugiego [emoji23] jedynie wiem że się jedno od drugiego różni [emoji23]

f2w39jcg9ne8irhy.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
Przepraszam, nie chce straszyć :) ja jestem przewrażliwiona bo w 5tygodniu ciąży już byłam w szpitalu krwawiłam tydzień i mówili że już po wszystkim a jakby postawili dobra diagnozę to krwawilabym pewnie 3 dni.. także teraz wolę się badać na okrągło, chodzę na wizyty co 2 tyg a i tak ciężko mi wytrzymać .. dlatego z tym badaniem pisze że ' przy mojej szyjce ' bo wiadomo każda z nas jest inna i lekarze też inni z innymi metodami :) ważne by mieć do swojego lekarza zaufanie :)
Mam nadzieję, że mi się żadna krzywda przez brak tego badania nie stanie. Muszę zaufać lekarzowi, że wie co robi...

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
Ja tez bardzo chciałam chłopaczka, jak na prenatalnych lekarz mi powiedział ze na 85% dziewczynka troche poczułam rozczarowanie z którym się dość szybko oswoiłam teraz czekam na piątek żeby zdecydować o kolorystyce całej, na chwile obecna jest mi to już obojętne, tylko jak od zawsze chciałam chłopca i usłyszałam ,, dziewczynka” to moim zdaniem miałam prawo do tego żeby poczuć troche rozczarowanie :) zwłaszcza ze lubię wybiegać w przyszłość ze wszystkim

To tak jak ja! Ale teraz to chyba ciezko bedzie wybiegać przed szereg [emoji39]


oar8ugpj82a6sg42.png
 
Nie kumam w czym problem z tym łożyskiem. Ja też mam z przodu, lekarz powiedział ze wszystko prawidłowo. W pierwszej ciąży też miałam z przodu. Chodziłam do kilku lekarzy, nigdy żaden nie powiedział że to źle że łożysko jest z przodu. Rodziłam naturalnie
Ooo już Cię kocham [emoji173]️ Bo też mam z przodu, ale nic lekarz na ten temat nie mówiła, więc się znów przeraziłam, czytając o lezeniu, abstynencji w łóżku i CC...

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
reklama
Znalazłam ogłoszenie babeczka ma 300sztuk ciuszków od 0-3msc można podjechać i sobie wybrać, wszystko za 2zl i jakościowo tez bardzo dobre, tylko same dla dziewuszki- No nie wytrzymam do piątku, taka okazja a ja walczę z różem :D muszę sobie dać na wstrzymanie z tymi ogłoszeniami...
Jak do piątku przetrwają to Boże dopomóż ... miało być mało tych ciuchów ale za 2zl to ja wsiąknę w ta stertę :D
 
Do góry