reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Ja biorę eutyrox 125 i też nie mam guzków na szczęście. Najważniejsze to szybko wykryć i leczyć. Teraz nic nie będę kombinować w ciąży ale mam koleżankę która dieta się zaleczyla i obecnie nie bierze lekow.

Ja próbuję spać na lewym ale w nocy spiąc przekręcam się na prawy ale pamiętam że jak już miałam duży brzuch w pierwszej ciąży to na prawym też mnie coś uciskalo.
 
reklama
Ja jestem posiadaczką guzów na tarczycy mam je dwa ale po dwóch biopsjach wiem że są łagodne wiec leków nie biorę tylko usg kontrolne czy nie rosną bo jagby co to trzeba wycinać
 
Tak się zastanawiam... na mojej ostatniej wizycie czyli końcem 14 tyg gin powiedziała że mam łożysko z przodu i zakazała współżycia aby nie powstał krwiak. Czy ktoś miał podobną sytuację? Nie jestem doświadczona i stąd pytanie: czy łożysko może się jeszcze przemieścić na właściwe miejsce?
 
Tak się zastanawiam... na mojej ostatniej wizycie czyli końcem 14 tyg gin powiedziała że mam łożysko z przodu i zakazała współżycia aby nie powstał krwiak. Czy ktoś miał podobną sytuację? Nie jestem doświadczona i stąd pytanie: czy łożysko może się jeszcze przemieścić na właściwe miejsce?
Ja mam tak samo i mam leżeć, zakaz współżycia. Łożysko może się jeszcze "przesunąć". Mi powiedział że ok.20 tygodnia będzie miał pewność. Wszystko zależy jak macica będzie się podnosić[emoji4]

16uds65gk16dflk6.png
 
Ja tam się cieszę ze mnie bada wziernikiem i palcami na każdej wizycie przy pierwszej ciąży miałam już w 13 tyg skracająca się szyjkę i brałam leki przeciw skurczom bo było ryzyko przedwczesnego porodu no i w 30 tv trafiłam do szpitala rodząc. Na szczęście udało się powstrzymać.

USG mam prawie zawsze ale czasem tylko słuchamy serduszka.

Właśnie mnie dzidek kopie...coraz częściej i mocniej się to zdarza j każdy kopniak to uśmiech od ucha do ucha u mamy:) jeszcze trochę i będę jęczeć że po pęcherzu albo żebrach kopie ale póki co radość niesamowita:)
 
4E7D01C1-3B63-4BBD-8157-957475794D81.jpeg
487D59C5-8134-4205-8EA0-0F9AA4582E0D.jpeg
Lekarz mi powiedział ze w drugim trymestrze macica w większości przypadków się podwyższa.

Ja dziś w pepco kupiłam 3 pary skarpetek za 3zl :)czyli jedna po złotówce i takie porteczki za 8zl
 

Załączniki

  • 4E7D01C1-3B63-4BBD-8157-957475794D81.jpeg
    4E7D01C1-3B63-4BBD-8157-957475794D81.jpeg
    849,5 KB · Wyświetleń: 374
  • 487D59C5-8134-4205-8EA0-0F9AA4582E0D.jpeg
    487D59C5-8134-4205-8EA0-0F9AA4582E0D.jpeg
    433 KB · Wyświetleń: 370
Ja mam tak samo i mam leżeć, zakaz współżycia. Łożysko może się jeszcze "przesunąć". Mi powiedział że ok.20 tygodnia będzie miał pewność. Wszystko zależy jak macica będzie się podnosić[emoji4]

16uds65gk16dflk6.png

Dzięki za odpowiedź - czuję się troszkę uspokojona ;)
Gdzieś czytałam że jeśli jest łożysko z przodu to będzie poród przez cesarskie cięcie.
 
Dzięki za odpowiedź - czuję się troszkę uspokojona ;)
Gdzieś czytałam że jeśli jest łożysko z przodu to będzie poród przez cesarskie cięcie.
Może tak być. Ale to wszystko zależy od tego, jak się umiejscowi[emoji4] Mnie lekarz straszył, że tak może być i że jeśli się tak zdarzy to będę leżeć do końca ciąży. Z tym, że mi kosmówka nachodzi na szyjkę i krwawię. Trzeba wierzyć, że wszystko się może zmienić[emoji4]

16uds65gk16dflk6.png
 
Może tak być. Ale to wszystko zależy od tego, jak się umiejscowi[emoji4] Mnie lekarz straszył, że tak może być i że jeśli się tak zdarzy to będę leżeć do końca ciąży. Z tym, że mi kosmówka nachodzi na szyjkę i krwawię. Trzeba wierzyć, że wszystko się może zmienić[emoji4]

16uds65gk16dflk6.png

No właśnie mnie za każdym razem gin wypytuje o krwawienie ale póki co nie wystąpiło więc staram się nie martwić.
 
reklama
@kiiinia91 świetne ciuszki :D i to jest dobra cena za skarpetki, czasami jak widzę ceny skarpetek dla dzieci to jestem w szoku, w życiu tyle za swoje nie dałam :D

kurczę, a ja nawet nie wiem czy mnie bada wziernikiem czy palcami bo nigdy nie patrzę co on tam robi ;p
 
Do góry