reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Narobiłam się dziś jak dziki osioł. Jutro o 11.00 mam się zgłosić ba oddział onkolgiczno-ginekologiczny będą sprawdzać mi ten torbiel. Ugotowałam moim chłopakom obiad na 3dni, upiekłam babeczki, zawakowałam bigos i zupę, popakowałam podpisałam co w czym jest i na kiedy. Teraz ogarnę mieszkanie o się kładę bo mi nogi w d..ę wchodzą.
 
reklama
Z tego co ja się orientuję to warto mieć badania ręczne. Ja właśnie przez takie badanie dowiedziałam się że mam krótka szyjke i już od dwóch tygodni poleguje żeby nie zaszkodzić :) spotkałam się z opinią że szyjkę należy sprawdzać około połowy ciąży dopiero ale dla mnie to bujda. Znam osobiście przypadku gdzie szyjka nawet od 10 tygodnia ciąży się skracała
 
Narobiłam się dziś jak dziki osioł. Jutro o 11.00 mam się zgłosić ba oddział onkolgiczno-ginekologiczny będą sprawdzać mi ten torbiel. Ugotowałam moim chłopakom obiad na 3dni, upiekłam babeczki, zawakowałam bigos i zupę, popakowałam podpisałam co w czym jest i na kiedy. Teraz ogarnę mieszkanie o się kładę bo mi nogi w d..ę wchodzą.
Mega! Odpocznij i powodzenia jutro![emoji4]

16uds65gk16dflk6.png
 
Niedługo zacznie sprawdzać ręcznie bo będzie sprawdzał czy szyjka macicy jest zamknięta czy nie ma rozwarcia. Gin do którego chodzę prywatnie mówił, że na następnej wizycie tj. 15.03 zbada mnie ręcznie.

Nie lubię tego typu lekarzy, myślą, że ich żarty bawią innych. Człowiek idzie do nich ze zmartwieniem, a on odzywa się w taki sposób, że człowiek czuje się jak hipochondryk.

A co do badania, nie bez przyczyny mówi/ło się rozwarcie na dwa palce hehe :D
 
Rozumiem w takim razie dlaczego chodzisz do niego tylko po skierowanie. Nie wiem skąd tacy lekarze się biorą.

Chciałam się wam jeszcze pochwalić moimi lumpkowymi zdobyczami z dzisiaj. Trafiłam na dzień wszystko po 2 zł, no żal było nie brać Zobacz załącznik 841429
Te getry miętowe śliczne. Wszystko fajne:)
Też bym chciała juz znać płeć. Koleżanka dzwoniła czy chcę ubranka po jej dzieciach ma syna i 2còrki najmłodsza z sierpnia 2017. Za miesiąc się do niej uśmiechnę jak poznam płeć
 
U nas na NFZ w szpitalu sprzęt jest bardzo dobry akurat.
Ja nie wiem czy takie każdorazowe badanie jest dobre. Ciągłe gmeranie, naruszanie wszystkiego. Moja mama po takiej wizycie zaczęła krwawić na przykład.
Raz na jakiś czas ok ale za każdym razem.....
Na prywatnych wizytach pewnie najczęściej tak robią bo za coś te 100 zł muszą zrobić. Chyba nie wezmą kasy za sprawdzenie wyniku krwi i stwierdzenie że wszystko ok.
Wszystko tak wiecie trzeba w normie myślę
 
To rozumiem ze wziernik spełnia taka sama role jak badania ręczne palcem? Bo w sumie wziernik stosuje się tez przy cytologi żeby zobaczyć cała szyjkę macicy

Mój bierze 150zl...
 
reklama
Lekarz zagląda wiadomo gdzie, wkłada palce, wiadomo gdzie, i sprawdza czy szyjka trzyma oraz jak wysoko sięga dno macicy. :D Nienawidzę badania ginekologicznego, a mój upiera się badać mnie za każdym razem, ale lepiej że bada, niż żebym potem miała płakać.
Aaa aaa. Kurczę, to dziwne bo oni razu nie miałam jeszcze takiego badania. Ani na wizytach ani na prenatalnych... ://

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
Do góry