reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Pozdrawiamy że spaceru:)

My dziś intensywnie. Pobudka o 6.00, zawiozlam dzieci do szkoły, my z Izą na 8.00 na rehabilitację. Z racji, że to przy samym morzu to spacerujemy. Nakarmiłyśmy się w kawiarni i idziemy dalej.
Doczytam was w domu bo tu tak wieje, ze
Miłego dnia:)
No nie widać małej w tym wózku. Zakopała się w kocyk czy jak? ☺
 
reklama
Dziękujemy [emoji5][emoji5] zawsze mnie bawi to jak do nas ktoś na spacerku zagada i mała ma różowy kocyk, czapkę itd a pytanie „chłopczyk czy dziewczynka?” [emoji23][emoji23][emoji23] może dlatego, że taka podobna do Bartka to mylą płeć
Haha. Ja córcię jak nieraz ubrałam w neutralne kolorki to zawsze mówili jaki śliczny chłopczyk. I dziwili się jak mówiłam że synek ma na imię Natalka ☺ też była skóra zdarta z tatusia. Jak Twoja ☺
 
Fakt [emoji16][emoji16] czyli jak planuje rozszerzać dietę małej od 5 miesiąca to już od grudnia tak w połowie mogę jej podać pierwsza zmiksowana marcheweczke itd? Czy za wcześnie ?
Czy lepiej poczekać do skończonego 5 miesiąca i zaczętego 6 miesiąca i w styczniu dopiero?
Ja Natalce zaczęłam wprowadzać jak skoczyła 5 mcy. A teraz planuje dopiero po 6 czyli tak w lutym.
 
Cześć Mamusie i wszystkie malusie Skarbeczki :*
pamiętacie mnie jeszcze czy już zostałam wyrzucona w otchłań zapomnienia? :p
Podczytuję Was znów od jakiegoś czasu i może wrócę do Was i zacznę znów coś wypisywać :p U nas już drugi miesiąc walki o kp. Dziś już mamy 3 dzień na samej piersi, więc może się uda w końcu pożegnać z mm. Miki podnosi główkę, pcha rączki do buźki i ogólnie jest bardzo kochanym syneczkiem <3 W czwartek czeka nas szczepienie i jeszcze wciąż nie wiemy, którą opcję wybrać... ale już trzeba podjąć decyzję.
Śliczne te Wasze maluszki wszystkie i jak rosną szybko! No cudeńska maluteńkie :)

Kochana, nas też niedawno zaatakowała ciemieniucha i szybko się jej pozbyliśmy. Smarowaliśmy Małemu tak z 10 min prze kąpielą główkę oliwką i w trakcie kąpieli myłam mu główkę emolientem do kąpieli. I po 3 dniach już było duuużo lepiej :) Może i u Was się sprawdzi ten sposób :)

A tę gó**oburzę już skończcie i dajcie se na luz Laseczki :) To ma być przyjazne miejsce, a nie jakiś pole bitwy ;) nie warto psuć atmosfery, którą tyle czasu budowałyście ;)
To ja Ci przyklasnę z tym kp. Gratuluję ☺ dajesz nadzieję tym mamom które też walczą o kp. Super tak trzymać☺
A pokaż swojego skarba ☺
 
Wy o wprowadzaniu jedzonka .. a moj tata najlepiej ostatnio się pyta czy daje już malej jakieś kaszki... :D hahaha
Na wieczór mam jakiś dobry humor bo zaczęliśmy wspominać z mezem mój pobyt w szpitalu moją koleżankę z sali co śledziła każdy mój ruch non stop patrzyła albo maz przyniósł jej do szpitala 3 po 5 l baniaki wody dla kobiety w ciąży a potem po CC miała takie coś podnosic :D
Byliśmy jeszcze niedawno u księdza donieść potrzebne rzeczy do chrztu , bardzo w porządku proboszcz lubi pożartować . Ślub możemy wziąć kiedy chcemy o której godzinie nam pasuje zapowiedzi dwa tygodnie przed . Ja się pytam czy muszą one być to powiedział zebym się nie przejmowała bo stare baby i tak nie słyszą tego :D ślub możemy mieć z mszą lub po prostu sam sakrament ślubu dla nas przed Bogiem z rodziną za zamkniętymi drzwiami :) mówi że jest spoko chłopem i mozna się z nim dogadać . Mówi że najważniejszy jest ślub przed Bogiem a nie jak i kiedy :) napewno weźmiemy ślub tylko muszę zdecydować w którym miesiącu :)
Mamy tylko cywilny, ale obrączki chce kupić nowe inne ładniejsze , też będzie wydatków ale to pamiętka na całe życie :)
Ksiądz the Best ☺
Powiedz mu że na zapowiedzi dasz na forum babyboom ☺
 
Biedna :( moja mala przy takim placzu musiala byc potrzasana do gory i na dol tak jakby ziuziana ale pionowo :/

Ewka kiedyś artykuł taki tu wam przesłałam o tym potrząsaniu. Nie rób tego bo dziecku zrywają się nerwy w mózgu czy jakoś tak. Moze dojść do nieodwracalnych zmian w mózgu. Potrząsanie czasem prowadzi do śmierci. Wpisz w google może o tym potrząsaniu. To się robi odruchowo ale lepiej bujać i trząść.
 
Ewka kiedyś artykuł taki tu wam przesłałam o tym potrząsaniu. Nie rób tego bo dziecku zrywają się nerwy w mózgu czy jakoś tak. Moze dojść do nieodwracalnych zmian w mózgu. Potrząsanie czasem prowadzi do śmierci. Wpisz w google może o tym potrząsaniu. To się robi odruchowo ale lepiej bujać i trząść.
Tak masz rację. Ja ostatnio dowiedziałam się , że istnieje coś takiego jak zespół dziecka potrząsanego. Tylko skutki są widoczne u starszych dzieci. Ponoć te dzieci które w okresie niemowlęcym były za mocno huśtane mają problemy neurologiczne i są bardziej nerwowe. No nie wiem ile w tym prawdy ale może coś w tym jest.

Rety dziewczyny. Dzisiaj pierwszy raz po porodzie wypiłam kawę normalną z ekspresu i widzicie skutki. Jest po północy a ja mam oczy jak 5 zł. Szkoda że mąż już śpi bo miałabym ochotę inaczej spożytkować ten czas ☺ no nic chociaż jestem tu na bieżąco haha ☺
Dobra , może go jakoś dobudzę bo nie chce mi się samej nie spać ☺
 
Kupiłam ten emailtiker do picia z jeczmienia. Zobaczymy....

Wiecie co ja dziś tu mialam???? Płacz taki jak nigdy bo prawdopodobnie kolka. Matko, cały blok chyba słyszał a ja zapłakana bo nie wiedziałam jak pomóc a. tu sama bo chłopak na nocce. Ciepły okład z przykurczami w nóżek, ale musiało samo minąć. Zadzwoniłam po mamę bo już się denerwowałam że coś się dzieje. Zanim przyszła sytuacja trochę już opanowana, ale to co się działo nikomu nie życzę :/
Biedna.. ile wam brakuje do 3 MSC ?:(
 
reklama
Nie podawaj tych przeslodzonych kaszek blagam.. bo mozesz miec tez problem z podaniem warzyw pozniej ;) moja mloda nie chciala.. sprobuj kaszki 7 zbóż nie zawieraja cukru.. i tez sa od 4 miesiecy ;) jest ryzowa,jaglana itd.. kleiki tez chyba sa spoko ;) mozesz zrobic kaszke polplynna do picia ;)
Wiem wiem. Widziałam w Biedronce np kaszkę jabkllkowa na noc. Takich nie chce podawać. Myślałam o tej ryżowej właśnie :p tylko jak to się robi ? Gdzie mogę kupić itp ? I czym różni się kleik od kaszki ?
 
Do góry