reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

To super :) na pewno wielka ulga. Ja nie miałam, w ogóle w sumie nigdy nie brałam tabletek ani innej antykoncepcji, a po 1,5 roku od przytulanek niespodziewanie trafiliśmy w bingo hahah :) ale tez chciałabym się zabezpieczyć jakoś solidniej żeby wcześniej niż za 3 lata nie zajść. A są wkładki na 3 lata? [emoji16]
Te wkładki są max 5 lat ale ze koszt jest dosyć duży to jak się nie chce na 3-5 lat to się nie oplaca. Muszę poczytać jeszcze. Ja brałam tabletki i przed córka i przed synem ale dwu składnikowe i nie miałam żadnych objawów niepokojących. Teraz przy kp tylko jednoskładnikowe.
 
reklama
Uff dziewczyny wszystko ok:) oczyściło się samo także nie trzeba do szpitala. Ale mi ulżyło :))

Lekarz wypisał mi tabletki ale przekonuje mnie do wkładki hormonalnej czy któraś z Was miała albo planuje?
My już więcej dzieci raczej nie chcemy wkładka na 5 lat to byłaby wygoda.
Ja myślałam , o plastrach , wkładce itp .ale stanęło na tabletkach , nie bardzo im ufam zwłaszcza przy małej jak pomijam i biorę obronnych porach dnia :/ okresu już nie mam tydzień a brzuch dalej pobolewa i jajniki kłują , odrazu sobie głupoty wmawiam bo tak samo bolało na początku ciąży heh
 
Jaka masz mate ?
Moja jak jest wyspana to wkładam ja do wózka i ustawiam na wprost okna balkonowego, ogląda jak się liście ruszają, albo kładę na łóżku i sie sama zabawia. Mam wtedy dużo czasu na swoje obowiązkom jak jej się nudzi to wkładam do krzaczka i kolejne 40 minut wolności :) ale chciałabym jej urozmaicić zabawy na jesienne ponure dni :)
Mate mam jeszcze po córce taka jak na zdjęciu. Do tego jest takie coś co się ustawia na środek i dziecko na brzuszku może się obracać dookoła ale jeszcze przy Młodym nie używałam. Także nic specjalnego :)
 

Załączniki

  • IMG_20181017_114920.jpg
    IMG_20181017_114920.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 80
Moja 8 tygodniu ważyła 6700 tylko z wielką waga startowała.
... ja też jestem w trakcie pierwszej miesiączki no i różowo nie jest [emoji53]. .. moja dzisiaj znowu obudziła się przed 5 na karmienie a przed 21 ostatnie było.
... Spicie razem w łóżku z maluchami?? Bo ja tak i boję się że się przyzwyczai ale u nas tam ładnie śpi i zasypia nie ma u nas lulania ani wozka. W najbliższym czasie będę ją odzwyczajac.
Iza śpi od początku w kołysce. Na noc idzie spać ok 19.30 I śpi do 7-8.
 
Ja myślałam , o plastrach , wkładce itp .ale stanęło na tabletkach , nie bardzo im ufam zwłaszcza przy małej jak pomijam i biorę obronnych porach dnia :/ okresu już nie mam tydzień a brzuch dalej pobolewa i jajniki kłują , odrazu sobie głupoty wmawiam bo tak samo bolało na początku ciąży heh
Ustaw sobie przypomnienie w telefonie to będziesz pamiętał o braniu. Okno czasowe przy dwuskładnikowych jest duże także jak nie przekroczysz 12 h to jest ok. Ja brałam yasminelle i byłam bardzo zadowolona. Przy plastrach źle się czułam i miałam ciągle plamienia więc po 3 miesiącach zrezygnowałam.
 
Ustaw sobie przypomnienie w telefonie to będziesz pamiętał o braniu. Okno czasowe przy dwuskładnikowych jest duże także jak nie przekroczysz 12 h to jest ok. Ja brałam yasminelle i byłam bardzo zadowolona. Przy plastrach źle się czułam i miałam ciągle plamienia więc po 3 miesiącach zrezygnowałam.
Te same brałam 6 lat. I jeśli kiedyś wrócę do dwuskładnikowych to właśnie do yasminelle[emoji4]
 
reklama
Właśnie Mirenę mi zachwalal lekarz że super i że mi poleca bardzo. Ale jedna miałaś 10 lat? W sensie wymienialaswja? Czytalam ze to ok. 5 lat jest skuteczna.I zero wpadki co daje nadzieję na jej skuteczność.
Nie nie była wymiana oczywiście ze była. No i wpadki nie było. Dopiero gdy została wyciągnięta bo planowaliśmy dzidzie to zaszłam od razu także i na nie blokuje owulacji jak tabletki
 
Do góry