reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

My byśmy chcieli szybko drugie, ale w sumie nie zapytałam ginekologa ile powinno się odczekać, żeby jednak organizm mógł się bardziej zregenerować. Już chyba zapomniałam że lezałam całą ciążę z powodu szyjki i planuje drugie- jestem szalona :D Ale może tym razem założą mi pessar albo ta ciąża będzie w ogole inna.

Myśle, ze pol roku to na pewno minimum, jak nie max rok żeby zacząć myśleć o następnej ciąży. A tak jak mówisz każda ciąża jest chyba inna. Jedna gładziutko przejdzie te 9 miesiący, a druga może mieć komplikacje i musi uważać na siebie jak na piórko. Oby Twoja druha była łaskawa skoro planujecie szybko rodzeństwo żebyś miała jednak siły i czas przy brzusiu robić przy pierwszym dzieciątku skoro to jeszcze będzie maluch wymagający i potrzebujący uwagi [emoji16] dlatego ja czekam też do tego aby Kornelia miała te 3 lata na pewno, bo i lokum większe i każde z dzieci będzie miało swój pokoik no i tez łatwiej mi będzie być w ciąży gdy córcia już zacznie bez pampersa się załatwiać, jesc już coraz więcej normalnych rzeczy nie kp, no i ubierac się w miarę samodzielnie i najważniejsze żłobek :)
 
reklama
To może i u mnie takie rzeczy cudowne będą się zaniedlugo działy. Mam nadzieje, bo w sobotę już będzie 11 tydzień. Chyba, ze moja wybrała sobie bardziej dzień do spania, a w nocy śpi, ale budzi się dużo [emoji854]
A moja w dzień śpi jedynie u mnie na rękach , raz na kilka dni prześpi z godzinę lub dwie. Np teraz spala 20minut i już się kręci heh więc całymi dniami się bawi, ogląda, leży. Nocy też nie przesypia całej niestety
 
Mój 0,5kg przybrał w 2 tygodnie :D

To super :) ja tam się nie obawiam. Opinia lekarza jednak najważniejsza, a i tez ja mam dziewczynkę i są drobniejsze z reguły, tym bardziej po mnie. Ostatnio na wizycie na szczepieniu nikt nie miał zastrzeżeń co do wagi, położna była zadowolona i pediatra tez, przybrała wtedy w 6 tygodni jakoś 1,4 kg także ok. Teraz tak sobie powiedziałam, że jak będzie minimum 0,5 kg w ten miesiąc od tamtego ważenia to będzie ok, ale może i już moja panna z 4,220 poszła na 5 kg. Kto wie [emoji16]w sumie lekka to już noe jest.
 
cześć Zanko :) u nas jednorazowo między 90 a 120ml :)

A jak przy nowym mleku? tzn wiem, że pewnie jeszcze mieszasz z poprzednim ale jakieś negatywne odczucia? czy raczej na plus?

Trzymam mocno,daj znać po wizycie.

ooo, jak miło :) to trzymam kciuki, córeczka się marzy Wam kolejna czy teraz synio? Tzn, wiem, że najważniejsze by było zdrowe, ale jakieś marzenia w serduchu pewnie są :)

Moje nie :p małżeńskie łóżko to moje królewstwo i meża. Są po prostu sfery w które nie wpuszczam dzieci... może to źle... Ale w sumie nie widzę by czuły się z tym jakoś odrzucone. Mnie pasuje :) Nawet jak zdarzy się, że mąż gdzies na wyjeździe i śpię sama to dzieci mnie w sypialni nie odwiedzaja.

powodzenia :) każda ciąża inna więc wszystko się może zdarzyć :) oby było po waszej myśli :)

Jak tam ćwiczące mamusie? Dajecie rade? Ja coś tam sie staram ćwiczyć, jeszcze lenistwo nie wygrało, choć bardzo próbuje :p
Dziś w końcu, po dwóch miesiącach od porodu mam dostać pierwsze macierzyńkie :) pewnie zaraz połowy nie będzie... Musze dziewczynkom kupić kurteczki na zimę. Może widziałyście w jakiś sklepach jakieś ładne? Chętnie skorzystam z podpowiedzi.
Musze tez ogarnąć młodej ciuchy i wystawić na sprzedaż. Zwłaszcza butków mi sie nagromadziło. Leoś też wyrasta ze swojej garderoby ale rozm 56 miałam ledwo kilka sztuk wiec jeszcze luz. Cieszę sie że tak mało kupiłam tych najmniejszych rozmiarów.


Ja nie ćwiczę, za leniwa jestem, a się śmieje, ze przy opiece nad mała kg same uciekły, bo już dużo zeszło. Miałam jakoś 64 kg, po porodzie zeszło z 10 kg, a teraz już brzuch po 10 tyg płaski i pewnie z 50 kg zostało. Muszę dopilnować żeby nie zejść niżej, bo będę już źle wyglądać. A tez zdrowie najważniejsze i jesc trza porządnie. Ja się tez śmieje, ze wychodzenie na spacer 2 h to jest cardio i najlepsze ćwiczenie [emoji28]to super, miłych zakupów [emoji5]
Ja na bieżąco robię porządki z ciuszkami małej, co jest za ciasne po przymierzaniu lub na styk to ładuje do reklamówki i jak się nazbiera więcej to porobie zdjęcia i wystawie znowu. Ostatnio poszło mi 13 par spodenek na 56/62 i jakoś z 10 czapeczek i sprzedałam całość za 90 zł i kupiłam za to pare rzeczy w h&m małej już na 68 cm a tam rozmiarówka jest dosyć duża także będzie miała luźniejsze tak jak lubię i pewnie za 1,5 miesiąca już wejdzie w te 68.
 
Ja stanowczo w ogóle już nie planuje. Dwójką starczy. Raz że obie ciążę zagrożona,leżące, dwa- chce się wyspać. Mąż w delegacji, wstawalam dziś 7 razy. Jak nie jedno to drugie. Córkę karmiłam o 5, przed 6 już wstał syn...Dramat. później ranne ogarnianie wszystkich do przedszkola. Młoda zmęczona i się drze, ona nie płacze, tylko się drze. Syn w przedszkolu zrobił scenę i wil się po podłodze... mam dość...

Ja śpię z córką. Jak będzie miała 8-10 miesięcy to łóżeczko przenoszę do pokoju brata, od piersi też będę tak odstawiac.

Z innej beczki- czy Wasze dzieci np po kąpieli jak krzyczą, to strzelają kupa? Moja jak krzyczy to zawsze mokre baki strzela... Nie wiem czy to normalne czy słabe zwieracze...
I mimo wszystko, miłego dnia:) pozdrawiamy i czekamy na kolejną dawkę kocborowa, jadę z dwójką do lekarza pozniej:D

Dzieci malutkie nie potrafią „cisnąć” tak jak my 2 i się wysilać tak jak my jak nie potrafimy i poprzez płacz pobudzają cały mechanizm do zrobienia własny kupki i dlatego tak jest. Ale u mnie przy robieniu kupki nie płacze tylko strzela minki takie jakby z wysiłku i robi wtedy albo bączek.
 
reklama
Jak na jakichś stronach sprawdzałam to było napisane, że max 230g tygodniowo powinno być. Stwierdziłam, że jakieś glupoty piszą ;)

W ogóle śmieszne jak tak piszą, że powinno max tyle, minimum tyle.. no ludzie kto to pisze. Jak idzie się do pediatry i on określa czy przybiera prawidłowo czy za malo. Chociaż czasami może i być za dużo [emoji28][emoji16] ale to tez głupota, bo dziecko jak będzie rosło w długość i później raczkowało to stacji „zbędne” kg.
 
Do góry