reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Moja 8 tygodniu ważyła 6700 tylko z wielką waga startowała.
... ja też jestem w trakcie pierwszej miesiączki no i różowo nie jest [emoji53]. .. moja dzisiaj znowu obudziła się przed 5 na karmienie a przed 21 ostatnie było.
... Spicie razem w łóżku z maluchami?? Bo ja tak i boję się że się przyzwyczai ale u nas tam ładnie śpi i zasypia nie ma u nas lulania ani wozka. W najbliższym czasie będę ją odzwyczajac.
Moje dziecko spi samo w kołysce, dwie pierwsze noce spała z nami, ale to nie było spanie dla nas, ciągła czujka. Biore ja tylko do nas w nocy na karmienie, a później odkładam i sama zasypia. Ale zauwazylam, ze ma swoją porę Ok 20-21 i musimy już być w sypialni, bo inaczej jest bardzo marudna. Światło zgaszone, tylko lampka nad karuzela zapalona, szumi-ptaszek (chociaż przedwczoraj wysiadły nam baterie i tez dajemy radę bez niego :p) i tak zasypia.
 
Moje dziecko spi samo w kołysce, dwie pierwsze noce spała z nami, ale to nie było spanie dla nas, ciągła czujka. Biore ja tylko do nas w nocy na karmienie, a później odkładam i sama zasypia. Ale zauwazylam, ze ma swoją porę Ok 20-21 i musimy już być w sypialni, bo inaczej jest bardzo marudna. Światło zgaszone, tylko lampka nad karuzela zapalona, szumi-ptaszek (chociaż przedwczoraj wysiadły nam baterie i tez dajemy radę bez niego :p) i tak zasypia.
Ja z czujnościa generalnie nie mam problemu ale lepiej mi bylo ją karmić jak budziła się co 2h, ale jak już budzi się tylko raz to chyba ja wyprowadze do łóżeczka. W weekend spałam z moim ( bo on śpi w innym pokoju bo do pracy ) to odłożyłam ja do łóżeczka i tez ładnie spala to chyba aż tak źle nie będzie ja odzwyczaic
 
Michasia dzis przeszla sama siebie.. spala od 20.30 do 5 rano.. i od nakarmienia czyli gdzies 5.15 do 8, to ja sie dwa razy budzilam w nocy.. chyba ten rytm mi zostal :p zobaczymy co bedzie w dzien :p jak fajnie wyglada jak ona probuje podniesc sie zeby usiasc :D w gore ida nozki i dzwiga glowe ,a wczoraj podniosla sie (glowka i ramiona)na wysokosc 10 cm gdzies.. bez mojej pomocy ;)
 
Ja z czujnościa generalnie nie mam problemu ale lepiej mi bylo ją karmić jak budziła się co 2h, ale jak już budzi się tylko raz to chyba ja wyprowadze do łóżeczka. W weekend spałam z moim ( bo on śpi w innym pokoju bo do pracy ) to odłożyłam ja do łóżeczka i tez ładnie spala to chyba aż tak źle nie będzie ja odzwyczaic
Ja myśle, ze im szybciej tym lepiej, bo później będzie coraz trudniej. U nas zalezy od nocy, ale zwykle pierwszy sen ma długi średnio 4-6h, a później już co 1,5-2h. Wiec ja prawie zawsze idę już z nią spac tak wcześnie :p chyba ze uda mi się drzemnac w ciągu dnia jak spi, ale ostatnio nie było na to czasu.
 
Moja 8 tygodniu ważyła 6700 tylko z wielką waga startowała.
... ja też jestem w trakcie pierwszej miesiączki no i różowo nie jest [emoji53]. .. moja dzisiaj znowu obudziła się przed 5 na karmienie a przed 21 ostatnie było.
... Spicie razem w łóżku z maluchami?? Bo ja tak i boję się że się przyzwyczai ale u nas tam ładnie śpi i zasypia nie ma u nas lulania ani wozka. W najbliższym czasie będę ją odzwyczajac.
Ja śpię z nią codziennie nad ranem. Dzięki temu spalysmy od 6 do teraz :)
 
Michasia dzis przeszla sama siebie.. spala od 20.30 do 5 rano.. i od nakarmienia czyli gdzies 5.15 do 8, to ja sie dwa razy budzilam w nocy.. chyba ten rytm mi zostal :p zobaczymy co bedzie w dzien :p jak fajnie wyglada jak ona probuje podniesc sie zeby usiasc :D w gore ida nozki i dzwiga glowe ,a wczoraj podniosla sie (glowka i ramiona)na wysokosc 10 cm gdzies.. bez mojej pomocy ;)
Moja tez lepiej zaczęła spać. Wcześniej się budziła co dwie godziny a od dwóch nocy jak się położy o 19.30 to wstaje 1:30 i dzisiaj o 23/24:30. Później o 5 i od 6 znowu śpimy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
A macie patent aby dłużej spala w dzień. Moja właśnie się często budzi i musze znowu ja uspic klepie ją zawsze po dupce bo tak lubi. Chyba ze to taki egzemplarz [emoji16]
 
Do góry