reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

każdego co innego cieszy:) Ja pewnie przez tą dietę cukrzycową bo jem zdrowiej, nie jem słodyczy, soków, owoców też mało. ale też się nie głodzę jem sporo i czasami ulegam zachciankom.
Kasia a jakie Ci wyszły wyniki przy badaniu krzywej? Pytam bo moja znajoma ma wynik niższy niż ja i ma się ograniczać z cukrem a mi nikt o ograniczeniach nic nie mówił.
Moje wyniki były takie: na czczo 81, po 1 godz 153, po 2 godz 152. Wiem, że jestem na granicy ale nikt mi słodkiego odatawiać nie kazał.
 
reklama
To malutko przytyłaś, łatwiej będzie Ci zrzucić po ciąży :) ja mam na razie ok 12kg do przodu i chciałabym, żeby już więcej nie przybyło ale może być z tym problem bo ostatnio bardzo mnie ciągnie do słodyczy i w zeszłym tyg przybrałam 1 kg ;)
Tak ale startowałam z dużej wagi więc i tak będę miała co zrzucać bo przed ciążą przytyłam przez tarczyce jakieś 10-12kg
 
To malutko przytyłaś, łatwiej będzie Ci zrzucić po ciąży :) ja mam na razie ok 12kg do przodu i chciałabym, żeby już więcej nie przybyło ale może być z tym problem bo ostatnio bardzo mnie ciągnie do słodyczy i w zeszłym tyg przybrałam 1 kg ;)
Ja 15 kg ale już od 2 tygodni nic także nie wiem o co chodzi. Mam nadzieję że już zostanie te 15 kg i mam zamiar tym razem poważnie podejść do tematu. Przede wszystkim 24 h po porodzie zaczynam ćwiczyć mięśnie krocza a jak tylko lekarz pozwoli to ćwiczenia z płytką z którą ćwiczyłam w ciazy. A zanim zgodzi się lekarz na ćwiczenia to będę dużo spacerować żeby zacząć przyspieszać metabolizm. Bardzo bym nie chciała ważyć tyle tylko chce zejść przynajmniej do 60kg czyli jak przed ciążą.

No i ponieważ mam Hashimoto to boje się że tak łatwo to zrzucanie kg nie pójdzie.
 
U mnie tam samo. Podchodzilo do 100 ale też się uciszylo.... ale te skurcze mi powracają ale są nieregularne. Parę co 20 min albo 10 min później 30 min.
Mi położna powiedziała , że u wieloródek od takich konkretnych skurczy przepowiadających i nieregularnych do porodu zazwyczaj jest ok tygodnia. Chociaż była przekonana, że ja wtedy w sobotę to się już rozkręcę i na porodówce wyląduje a tu odpuściło. Ja się cieszę bo jeszcze będę miała chwilę na ogarnięcie ostatnich rzeczy w domu. I przede wszystkim na psychiczne przygotowanie się do narodzin drugiego dziecka ☺
 
U Nas nic ani kropelki. Nie mam, mam ostatnią wizyte 8 sierpnia to będzie prawie 39 tydzień i wtedy ma mi powiedzieć co i jak. Z tego co go zrozumiałam to przyjmą mnie na patologie ciąży i tam wpisza w plan na któryś dzień na cc. Podejrzewam, że będzie to jakoś w terminie bo On nie jest za szybszym rozwiązywaniem ciąży gdy nie ma do tego powodu, ale chciałabym wiedzieć kiedy eh :) a Ty już masz ? ;)
A przypomnij dlaczego masz mieć cc?
 
Kasia a jakie Ci wyszły wyniki przy badaniu krzywej? Pytam bo moja znajoma ma wynik niższy niż ja i ma się ograniczać z cukrem a mi nikt o ograniczeniach nic nie mówił.
Moje wyniki były takie: na czczo 81, po 1 godz 153, po 2 godz 152. Wiem, że jestem na granicy ale nikt mi słodkiego odatawiać nie kazał.
Na czczo 93, po godzinie 114, po dwóch 113. Mój ginekolog się uparł, że wynik na czczo jest na granicy i mam skontrolować u diabetologa. Diabetolog powiedzial, ze jest ok ale za miesiąc mam zrobić jeszcze raz wyniki i przyjść skontrolować. Poszłam na kontrol do innej diabetolog bo tamten był na urlopie i ta babeczka od razu dala mi glukometr, kazała wdrożyć dietę i nawyzywała tamtego diabetologa, ze mnie tak zostawił. To bylo 3tyg temu, teraz robiłam wyniki i cukier na czczo jest 85, ale jak badam glukometrem to na czczo jest miedzy 85 a 97 więc nie wiem. W piątek mam wizytę zobaczymy co mi ta babka powie.
 
reklama
Może bardziej się pilnujesz teraz z jedzeniem. Poza tym przy dzieciach jesteś cały czas w ruchu. Chociaż ja mam odwrotnie. Z córką przytyłam 8 kg a teraz już z 15☺
Mój Mały w ciągu 3 tyg przybrał 800-900g z 2500 na 3300-3400. W ostatnich tygodniach dzieciaczki najszybciej przybierają☺
Powodzenia na wizycie ☺
Myślę, że już w 1 ciąży miałam tarczycę ale nikt tego nie zbadał. O niedoczynności wiem od lat.
 
Do góry