reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Dziękuje, to moje drugie dziecko, i pierwsze również urodziło się dokładnie 14 dni przed terminem. Od początku tygodnia już czułam lekkie skurcze, kłucie w pochwie. Wczoraj rano myślałam, że odeszły mi wody pojechałam na IP. Tam byłam zbadana, miałam Ktg i okazało się, że to nie wody, w sumie nic mnie nie bolało. Pojechaliśmy z mężem jeszcze na zakupy i wtedy zaczęłam czuć już dość mocne ale nieregularne skurcze. Ok 14 zaczęły być już naprawdę bolesne ale nadal nieregularne. Dopiero o 15 zaczęły się regularne i były już co 2 min. Pojechaliśmy na IP okazało się, że mam już 5 cm rozwarcia. Jak weszłam na salę porodowa miałam już pełne rozwarcie. O 18 Niunia była na świecie. Musze jednak przyznać, że drugi poród był dużo bardziej bolesny.
Jak wszystko będzie dobrze jutro wychodzimy. ;)
U mnie tez druga ciaza jest bardziej bolesna.. moze u mnie tez bedzie jak z corka w 39 tyg :p
Fajnie ze masz juz to za soba ;)
 
Może to i prawda, że są wcześniej dojrzałe, bo nawet po urodzeniu, często dziewczynki szybciej dojrzewają, uczą się nowych rzeczy itp :)

Natomiast moja ginekolog twierdzi tak jak napisała Lustysia, że częściej dziewczynki bywają przenoszone w ciąży niż chłopaczki :)
O widzisz, czyli w każdej teorii jest troszkę prawdy ;) ja tez już gdzieś kiedyś czytałam, ze dziewczynki szybciej dojrzewaja i to nie tylko w trakcie ciazy, ale i później. Ale to nie znaczy, ze spieszy im się szybciej do wyjscia :p
 
U nas lipiec cały obfituje w okazje kiedy mały mógłby się urodzić, ale on ma pewnie swój plan na życie od początku [emoji16] Ja już miałam imieniny, mąż miał już imieniny, teraz 26 ma moja babcia, 31 urodziny mój tata. A ja od początku ciąży mówiłam do Małego żeby urodził się 26 to wtedy wszyscy w trójkę będziemy mieć urodziny 26 tylko w różnych miesiącach [emoji16]
No to jeszcze wszystko przed Tobą, a nóż się uda 26, albo tak jak piszesz będzie miał swoją date :D
 
O widzisz, czyli w każdej teorii jest troszkę prawdy ;) ja tez już gdzieś kiedyś czytałam, ze dziewczynki szybciej dojrzewaja i to nie tylko w trakcie ciazy, ale i później. Ale to nie znaczy, ze spieszy im się szybciej do wyjscia :p
Dziewczynki szybciej umysłowo bardziej :)
Zauważyłam nawet po dzieciach znajomych.
Np w większości przypadków (bo zawsze musi być jakiś wyjątek od reguły) chłopcy okazywali się szybciej sprawni fizycznie - dużo szybciej np zaczynali chodzi mój syn jak miał 9 miesięcy. Natomiast dziewczynki dużo szybciej robiły się 'kumate' i zaczynaky mówić. Córka znajomej która urodziła dzień po mnie, jej córka zaczęła pierwsze słowa mówić około 10-11 miesiąca, a chodzić dopiero po 13 miesięcu. Mój syn szybko chodził a zaczął mówić bardzo późno.
Z Amanda można się było dogadać, a u mojego syna było tylko 'y y y'.
 
reklama
Dziewczynki szybciej umysłowo bardziej :)
Zauważyłam nawet po dzieciach znajomych.
Np w większości przypadków (bo zawsze musi być jakiś wyjątek od reguły) chłopcy okazywali się szybciej sprawni fizycznie - dużo szybciej np zaczynali chodzi mój syn jak miał 9 miesięcy. Natomiast dziewczynki dużo szybciej robiły się 'kumate' i zaczynaky mówić. Córka znajomej która urodziła dzień po mnie, jej córka zaczęła pierwsze słowa mówić około 10-11 miesiąca, a chodzić dopiero po 13 miesięcu. Mój syn szybko chodził a zaczął mówić bardzo późno.
Z Amanda można się było dogadać, a u mojego syna było tylko 'y y y'.
Tu tez nie ma reguły, wszystko zależy od dziecka tak naprawdę. Ja szybko chodziłam i szybko mówiłam, natomiast moja siostra zaczęła mówić dopiero w wieku 3 lat. A mam kuzyna który praktycznie od roku babla jak stary [emoji23]
 
Do góry