reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

KatiNails współczuję wymiotów ale zazdroszczę braku brzuszka. Bo jak dla mnie to zdecydowanie za szybko mając wcześniejsze doświadczenia hmmm sama już nie wiem co myśleć. Nie objadam się odkąd dowiedziałam się o ciąży jem zdrowo nawet olej lniany kupiłam w aptece, moja macoszka piecze mi swojski chlebek z ziaren itp zobaczymy jak będzie dalej może to tylko powiekszajaca się macicaa z resztą czym ja się przejmuję - najważniejsze żeby fasolka zdrowo się rozwijała. W piątek wizyta mam nadzieję, że będę mogła się z wami również podzielić nowinami i zdjęciami

9ewnk6nl7iw1ts2s.png
 
reklama
KatiNails współczuję wymiotów ale zazdroszczę braku brzuszka. Bo jak dla mnie to zdecydowanie za szybko mając wcześniejsze doświadczenia hmmm sama już nie wiem co myśleć. Nie objadam się odkąd dowiedziałam się o ciąży jem zdrowo nawet olej lniany kupiłam w aptece, moja macoszka piecze mi swojski chlebek z ziaren itp zobaczymy jak będzie dalej może to tylko powiekszajaca się macicaa z resztą czym ja się przejmuję - najważniejsze żeby fasolka zdrowo się rozwijała. W piątek wizyta mam nadzieję, że będę mogła się z wami również podzielić nowinami i zdjęciami

9ewnk6nl7iw1ts2s.png
Daj spokój. Ja juz sie z tym pogodzilam. Tez mi brzuszek wywalilo, ma wadze bez zmian ale spodnie cisną. W pierwszej ciąży do 25tc chodzilam w starych ciuchach. Ale te dni chwały dawno minęły [emoji4][emoji4] Jednej szybciej wychodzi brzuszek, innej dlugo brzuszka nie widac. Nie uwazam zeby to byl jakis powod do zmartwień. Skoro waga stoi to chyba raczej nie tluszcz. Moj brzuchol twardy i napiety, nie przypomina oponki. Trudno tez to przechodzę bo dopiero schudlam a tu od nowa rosne. Ale jestem w ciazy i teraz to jest na pierwszym miejscu ;) Takze glowa do góry, kobieta w ciąży ma to do siebie ze ma brzuch [emoji3] [emoji6]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja schudłam parę kilo przed ciaza i spodnie które były już za duże powoli robią się dobre.. Tak że mi też brzuch już rośnie.. aż się boję co będzie na koniec [emoji23] A najbardziej się martwię jak zwale ciążowy tłuszcz przy dwójce maluchów.. Czy znajdę chociaż 30-40 min dziennie na trening.. a przede wszystkim czy będę miała siły

8p3oskjoiov8norc.png

ex2bx1hpoj7aj9ys.png

f2wli09kyusy3ndi.png
 
A z tym usg prenatalnym to nie jest po prostu tak że jeśli nie mamy 35 lat to lekarz MOŻE wystawić skierowanie jeśli znajdzie/ściemni powód dlaczego prenatalne jest potrzebne? Mojej koleżance lekarka napisała ze ma plamienia mimo, że ich nie miała. Jeśli lekarz nie znajdzie powodu do prenatalnego usg to wtedy idzie się prywatnie. Kosztuje to ok 250 zł więc też nie jest to jakaś tragedia wg mnie :)

Mam pytanie czy używacie już kremów przeciwko rozstępom?
 
A z tym usg prenatalnym to nie jest po prostu tak że jeśli nie mamy 35 lat to lekarz MOŻE wystawić skierowanie jeśli znajdzie/ściemni powód dlaczego prenatalne jest potrzebne? Mojej koleżance lekarka napisała ze ma plamienia mimo, że ich nie miała. Jeśli lekarz nie znajdzie powodu do prenatalnego usg to wtedy idzie się prywatnie. Kosztuje to ok 250 zł więc też nie jest to jakaś tragedia wg mnie :)

Mam pytanie czy używacie już kremów przeciwko rozstępom?
Zawsze wszystko zależy od lekarza, ale też nie ma co oczekiwać, że będzie ciągle naginał wszystkim przepisy, tylko dlatego, że przepisy durnowate. Ale w tym kraju profilaktyki jest zero. Niestety.

Też uważam, że jeśli już się robi prenatalne, to najlepiej iść do lekarza z certyfikatem FMF (Fetal Medicin Foundation), wtedy wywalając kasę mamy gwarancję, że lekarz ma i sprzęt dobry, wiedzę aktualną, przebyte gruntowne szkolenia. Osobiście chciałabym wiedzieć o każdym zdrowotnym problemie fasolki po to, by jak najszybciej działać w razie czego. Teraz operacje przeprowadza się nawet w brzuchu mamy, więc robi to różnicę :)

Pappy i inne nifty sobie odpuszczę, o ile na prenatalnych będzie ok.

8une3e3kck8m6mea.png
 
Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Chodzicie na wizyty i macie robione usg w obecności męża? Ja za pierwszym razem byłam sama, ale jutro idę na kolejną wizytę i zastanawiam się czy będzie ok jak zapytam lekarki czy moze wejść mąż? :)
 
reklama
Do góry