reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Koniecznie :-)
Ja jeszcze trochę i nie będę się mieścić w spodnie. Kupię jakieś legginsy, tregginsy coś takiego, nie lubię chodzić w dżinsach nawet jak nie byłam w ciąży to lubiłam chodzić w spodniach na gumkę typu tregginsy,jegginsy itp. Później wiosna lato to jakieś sukienki wiec nie będzie źle
Ja też głównie legginsy :) ale lubię te ciążowe, na allegro są bardzo tanie, a pamiętam że mega wygoda :)

Napisane na D5503 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny przecież Usg prenatalne to jest standardowe badanie które poprostu robi się podczas normalnego Usg , każdy lekarz je robi . To jest jak zwykle usg tyle ze lekarz dokładnie sprawdza kość nosowa czy przeziernosc karkowa , wiec na co się tu decydować czy nie ? Na z test Pappa z krwi to rozumiem , ale przecież usg prenatalne to standardowe badanie , jak test z glukoza czy morfologia .


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Serio? I jest ono bezpłatne dla każdego? Chodzę na NFZ i pytam poważnie. Chyba w takim razie musiałam się z ginekolog nie zrozumieć... Nie jest ono płatne 250 zł?

f2w3flw1cbdbspns.png
 
Też już mam widoczny brzuszek. Wszystkie moje jeansy poszły już na górną półkę. Nie wyobrażam sobie by nosić legginsy na co dzień wiec u mnie tego typu ubrania odpadają. Na szczęście mam sporo sukienek i spódnic więc nie będzie problemu. :)

f2w3flw1cbdbspns.png
 
Serio? I jest ono bezpłatne dla każdego? Chodzę na NFZ i pytam poważnie. Chyba w takim razie musiałam się z ginekolog nie zrozumieć... Nie jest ono płatne 250 zł?

f2w3flw1cbdbspns.png
Badania z krwi są płatne. Na NFZ po 35 roku życia. A USG jest na NFZ. Tzn ja prywatnie będę robić. Bo w przychodzi gdzie mój ginekolog przyjmuje na NFZ jest tragiczny aparat ultrasonograficzny. Więc swoim klientom za grosze w porównaniu do innych lekarzy robi USG 3/4d. I ja miałam w pierwszej ciąży to USG robione dwa razy. W 21 i 31 TC. No i takie badanie może robić tylko lekarz z certyfikatem FMF. Ja mam to szczęście że mój gin taki certyfikat posiada

ckai9jcgk10emd23.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
Czyli iść do rejestracji i zapisać się na bezpłatne USG prenatalne? I to wystarczy? Muszę się porozumiewać z ginekologiem po skierowanie czy nie jest potrzebne? To naprawdę sporo zmienia i w takim razie oczywiście, że się wybiorę. Mój lekarz mówiła mi na raz zbyt wiele i jak widać połowy nie zrozumiałam jak trzeba...

f2w3flw1cbdbspns.png
 
Serio? I jest ono bezpłatne dla każdego? Chodzę na NFZ i pytam poważnie. Chyba w takim razie musiałam się z ginekolog nie zrozumieć... Nie jest ono płatne 250 zł?

f2w3flw1cbdbspns.png
J
Serio? I jest ono bezpłatne dla każdego? Chodzę na NFZ i pytam poważnie. Chyba w takim razie musiałam się z ginekolog nie zrozumieć... Nie jest ono płatne 250 zł?

f2w3flw1cbdbspns.png

Ja chodziłam w poprzedniej ciąży na NFZ, 3 lata temu i miałam za darmo,za nic nie płaciłam . Teraz też chodzę na NFZ ale musze zrobić prywatnie bo akurat teraz nie ma wolnych terminów żebym zdążyła zrobić usg do 13,6 tyg najpóźniej, wiec musze iść prywatnie (240 zł), w sumie to byłam ale dzidzia była jeszcze przy mała żeby wszystko dokładnie sprawdzić i idę znowu 17.01 w środę
 
Czyli iść do rejestracji i zapisać się na bezpłatne USG prenatalne? I to wystarczy? Muszę się porozumiewać z ginekologiem po skierowanie czy nie jest potrzebne? To naprawdę sporo zmienia i w takim razie oczywiście, że się wybiorę. Mój lekarz mówiła mi na raz zbyt wiele i jak widać połowy nie zrozumiałam jak trzeba...

f2w3flw1cbdbspns.png
Skierowanie chyba. jak i na resztę badań

ckai9jcgk10emd23.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
Czyli iść do rejestracji i zapisać się na bezpłatne USG prenatalne? I to wystarczy? Muszę się porozumiewać z ginekologiem po skierowanie czy nie jest potrzebne? To naprawdę sporo zmienia i w takim razie oczywiście, że się wybiorę. Mój lekarz mówiła mi na raz zbyt wiele i jak widać połowy nie zrozumiałam jak trzeba...

f2w3flw1cbdbspns.png
To lekarza do którego chodzisz nie dał Ci żadnego skierowania na usg? Ja o nic nigdy nie pytałam bo to lekarz bo obowiązek dawać skierowania i instruowac jakie badania należy wykonać
 
reklama
Czyli iść do rejestracji i zapisać się na bezpłatne USG prenatalne? I to wystarczy? Muszę się porozumiewać z ginekologiem po skierowanie czy nie jest potrzebne? To naprawdę sporo zmienia i w takim razie oczywiście, że się wybiorę. Mój lekarz mówiła mi na raz zbyt wiele i jak widać połowy nie zrozumiałam jak trzeba...

f2w3flw1cbdbspns.png
Żeby iść gdzieś na NFZ to napewno potrzebne jest skierowanie od ginekologa który prowadzi ciążę :-)
 
Do góry