reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Tina1201, zapoznaj się z treścią tego posta :
Link do: Czym różni się szczegółowe USG ciąży od zwykłego USG ciąży? - Blog mama ginekolog. Uniwersalna opowieść o życiu i wiedza medyczna dla kobiet

Ja uważam jednak sporą różnicę między usg "zwykłym" , od tego prenatalnego.
W pierwszej ciąży byłam na usg genetycznym, samo badanie trwało blisko godzinę. Wykonywała je lekarka z certyfikatem.
Miałam opis na stronę A4, wyszczególnione było dosłownie wszystko. Wymiary każdego narządu, długości i ich budowe. Nad samym sercem skupiała się na maksa, czy przedsionki, komory, aorta ,jakieś żyły główne. Ile dziecko ma paluszków u rączek, długości kości. Teraz na pewno też pójdę na takie badanie. Na prawdę warto.

Nie chodziło mi o to ze nie ma różnicy między normalnym a prenatalnym , a o to ze robi się je jak standardowe badanie . Ze to taka podstawa , które się w ciąży poprostu robi, nie zastanawia - tak jak morfologię czy inne badania .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzeba niebawem poczynić jakieś zakupy :)

Napisane na D5503 w aplikacji Forum BabyBoom

Koniecznie :-)
Ja jeszcze trochę i nie będę się mieścić w spodnie. Kupię jakieś legginsy, tregginsy coś takiego, nie lubię chodzić w dżinsach nawet jak nie byłam w ciąży to lubiłam chodzić w spodniach na gumkę typu tregginsy,jegginsy itp. Później wiosna lato to jakieś sukienki wiec nie będzie źle
 
reklama
Do góry