reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Dzień dobry dziewczynki.
U mnie dziś dzień zaczął się masakrycznie. .
Syn wstał ze stanem podgorączkowym i wymiotami...
Jestem przerażona.
O kurde... może jakieś grypsko czy zatrucie? Daj znać, co z nim[emoji5]
Dzień dobry dziewczyny. Mam do Was pytanie za 100 punktów. Ja wiem, że dzisiaj na miliard procent wyląduję u lekarza, ale nie wiem gdzie. Chodzi o moje oko. Bo to nie migrena, ani inny ból głowy (choć wczoraj czacha mi dymiła).
Potrzebuję porady odnośnie okulisty, a raczej gdzie byście z okiem poszły. Mój starszy syn nosi okulary, ale sprawę załatwiamy w Vision Expres i po ptakach, ale tam nie pójdę z chorym okiem, które mnie napie... napadowe bóle oka mam, jest czerwone, łzawi, do tego światłowstręt i opuchnięta powieka oraz lekko widzę za mgłą. Nie wiem teraz czy iść do okulisty (tego muszę poszukać, bo nie we wszystkich gabinetach jest dobry sprzęt) czy jechać na ostry okulistyczny do szpitala (tam się wyczekam na bank w kolejce). Do tego muszę wyjść na to piekielne słońce. Będę zarówno obok przychodni z jako takim okulistą jak i obok szpitala wojskowego.
Co Wy byście zrobiły? Lekarz czy od razu na IP podjechać?
Tylko IP. Bo w przychodni będą cię rejestrować itd. Pewnie i tak ze szpitala każą ci potem na kontrolę skoczyć do normalnego okulisty. Ale na ip ci szybko pomogą[emoji5]
 
reklama
@Luiza. Dobrze, że wybierasz się jednam na IP, zwłaszcza jak macie tam jakaś specjalna okulistyczną :) straszny niefart z tym oczkiem. Ale w przychodni to oni dobrzy są tylko do ewentualneto zbadania oczu, a i to im nie zawsze wychodzi ;)
 
@Luiza. Dobrze, że wybierasz się jednam na IP, zwłaszcza jak macie tam jakaś specjalna okulistyczną :) straszny niefart z tym oczkiem. Ale w przychodni to oni dobrzy są tylko do ewentualneto zbadania oczu, a i to im nie zawsze wychodzi ;)
To prawda! Mój miał podobny problem z okiem, chodził i na NFZ i prywatnie, to ani badań mu nie zlecili, nic. Dostał tylko krople przeciwbólowe i tak na prawdę to wszystko. Prywatnie to jeszcze kazał mu chodzić do siebie co dwa tygodnie.
 
To prawda! Mój miał podobny problem z okiem, chodził i na NFZ i prywatnie, to ani badań mu nie zlecili, nic. Dostał tylko krople przeciwbólowe i tak na prawdę to wszystko. Prywatnie to jeszcze kazał mu chodzić do siebie co dwa tygodnie.
No tak po prawdzie to oni nie mają szczególnych możliwości w tym zakresie. Mogą jedynie zlecić dodatkowe badania (czekasz w kolejce), prywatnie to jeszcze zapłacisz za wszystko 100% i też czekasz w kolejce. W gabinetach też nic poza tymi "okoskopami" i walizką ze szkiełkami to nic nie mają. Głupotą tylko jest, jak nie wygonią/skierują kogoś w konkretne miejsce, gdzie dostanie jakaś bardziej inwazyjną pomoc. Pomijam fakt, że do okulisty na nfz teraz chyba też trzeba mieć skierowanie + termin? [emoji23]
 
No tak po prawdzie to oni nie mają szczególnych możliwości w tym zakresie. Mogą jedynie zlecić dodatkowe badania (czekasz w kolejce), prywatnie to jeszcze zapłacisz za wszystko 100% i też czekasz w kolejce. W gabinetach też nic poza tymi "okoskopami" i walizką ze szkiełkami to nic nie mają. Głupotą tylko jest, jak nie wygonią/skierują kogoś w konkretne miejsce, gdzie dostanie jakaś bardziej inwazyjną pomoc. Pomijam fakt, że do okulisty na nfz teraz chyba też trzeba mieć skierowanie + termin? [emoji23]
No tak... masz rację. Trzeba mieć skierowanie od rodzinnego[emoji23] z terminem pewnie poszło by szybciej, bo to nagła sytuacja i pewnie przyjęliby ją szybko, ale sam fakt...
 
No tak po prawdzie to oni nie mają szczególnych możliwości w tym zakresie. Mogą jedynie zlecić dodatkowe badania (czekasz w kolejce), prywatnie to jeszcze zapłacisz za wszystko 100% i też czekasz w kolejce. W gabinetach też nic poza tymi "okoskopami" i walizką ze szkiełkami to nic nie mają. Głupotą tylko jest, jak nie wygonią/skierują kogoś w konkretne miejsce, gdzie dostanie jakaś bardziej inwazyjną pomoc. Pomijam fakt, że do okulisty na nfz teraz chyba też trzeba mieć skierowanie + termin? [emoji23]
Dlatego się wahałam między lekarzem (skierowanie na cito da mi w przychodni internista, ale tam trzeba iść) a IP.
 
Dzień dobry dziewczynki.
U mnie dziś dzień zaczął się masakrycznie. .
Syn wstał ze stanem podgorączkowym i wymiotami...
Jestem przerażona.

Natalka nieraz wymiotwała jak ją gardło bolało i też przy tym gorączka. Albo pojadł wczoraj czegoś. Albo wirus z powietrza. Jak mu nie przejdzie to idź po południu do dr. Dadzą mu zastrzyk na zatrzymanie wymiotów. Niech pije rumianek. Bidulek

Moja córka już poszła do przedszkola po siedzeniu tydzień w domu. W zeszłym tygodniu miała samą temp taka trzydniówka. Samo przeszło.
 
Dzień dobry dziewczyny. Mam do Was pytanie za 100 punktów. Ja wiem, że dzisiaj na miliard procent wyląduję u lekarza, ale nie wiem gdzie. Chodzi o moje oko. Bo to nie migrena, ani inny ból głowy (choć wczoraj czacha mi dymiła).
Potrzebuję porady odnośnie okulisty, a raczej gdzie byście z okiem poszły. Mój starszy syn nosi okulary, ale sprawę załatwiamy w Vision Expres i po ptakach, ale tam nie pójdę z chorym okiem, które mnie napie... napadowe bóle oka mam, jest czerwone, łzawi, do tego światłowstręt i opuchnięta powieka oraz lekko widzę za mgłą. Nie wiem teraz czy iść do okulisty (tego muszę poszukać, bo nie we wszystkich gabinetach jest dobry sprzęt) czy jechać na ostry okulistyczny do szpitala (tam się wyczekam na bank w kolejce). Do tego muszę wyjść na to piekielne słońce. Będę zarówno obok przychodni z jako takim okulistą jak i obok szpitala wojskowego.
Co Wy byście zrobiły? Lekarz czy od razu na IP podjechać?

Jak masz blisko ostry okulistyczny to proponuje od razu tam. W przychodni to najpierw musisz mieć skierowanie od rodzinnego. Chyba tylko z ciałem obcym przyjmują bez skierowania.
Masakra. Ciekawe co Ci się dzieje..
 
Dzień dobry dziewczyny. Mam do Was pytanie za 100 punktów. Ja wiem, że dzisiaj na miliard procent wyląduję u lekarza, ale nie wiem gdzie. Chodzi o moje oko. Bo to nie migrena, ani inny ból głowy (choć wczoraj czacha mi dymiła).
Potrzebuję porady odnośnie okulisty, a raczej gdzie byście z okiem poszły. Mój starszy syn nosi okulary, ale sprawę załatwiamy w Vision Expres i po ptakach, ale tam nie pójdę z chorym okiem, które mnie napie... napadowe bóle oka mam, jest czerwone, łzawi, do tego światłowstręt i opuchnięta powieka oraz lekko widzę za mgłą. Nie wiem teraz czy iść do okulisty (tego muszę poszukać, bo nie we wszystkich gabinetach jest dobry sprzęt) czy jechać na ostry okulistyczny do szpitala (tam się wyczekam na bank w kolejce). Do tego muszę wyjść na to piekielne słońce. Będę zarówno obok przychodni z jako takim okulistą jak i obok szpitala wojskowego.
Co Wy byście zrobiły? Lekarz czy od razu na IP podjechać?
Ja bym jechala na IP odrazu
 
reklama
Jak masz blisko ostry okulistyczny to proponuje od razu tam. W przychodni to najpierw musisz mieć skierowanie od rodzinnego. Chyba tylko z ciałem obcym przyjmują bez skierowania.
Masakra. Ciekawe co Ci się dzieje..
Też jestem ciekawa, ale nie czytam internetów, bo zawału dostanę :D

Ja bym jechala na IP odrazu
I jadę, jadę... tylko na 12 mam umówione spotkanie o tę nieszczęsną umowę najmu i chcę to mieć po prostu z bani. Podpiszemy i podejdę sobie od razu na IP, dosłownie przez podwórko mam.
 
Do góry