reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Tzn jak narazie sprawdzam co moge jesc i mleko swieze ,lody i smietanka odpada.. za to moge np nalesniki na bazie mleka zjesc ;)
Ściete białko? Nie zagłębiałam się aż tak jak łańcuchy białka się zachowują po jego ścięciu. Kurde tak to powiem szczerze z synem nie próbowałam [emoji23] wszystko co miało mleko, serwatkę wypadało z diety [emoji23]
 
reklama
Jezuuu.. pierwszy raz od tych 29 tyg w ciąży przed 10-15 min złapał mnie taki ostry, od wewnątrz promieniujący ból brzucha taki, ze pojawiał się i znikał, masakra. Głębokie oddychanie pomogło, to chyba te ruchy skurczowe macicy, która ćwiczy do porodu? Masakra, już się przestraszyłam, ze coś się dzieje za wcześnie.

Jeju, odpuściło trochę, ale bardzo bolesne to było.
 
Ściete białko? Nie zagłębiałam się aż tak jak łańcuchy białka się zachowują po jego ścięciu. Kurde tak to powiem szczerze z synem nie próbowałam [emoji23] wszystko co miało mleko, serwatkę wypadało z diety [emoji23]
A próbowałaś wtedy innego rodzaju mleko? Np owsiane lub kokosowe?[emoji16]pytam z ciekawości[emoji16] synek mojej kuzynki teraz ma uczulenie na bmk
 
Ściete białko? Nie zagłębiałam się aż tak jak łańcuchy białka się zachowują po jego ścięciu. Kurde tak to powiem szczerze z synem nie próbowałam [emoji23] wszystko co miało mleko, serwatkę wypadało z diety [emoji23]
Ale przetworzone typu ciastka wypadalo? Ja wlasnie probuje co moge czego nie i nalesniki tak, mleko swieze z lodowki, nie. :p
Dlatego zobaczymy po porodzie.. :p
 
A próbowałaś wtedy innego rodzaju mleko? Np owsiane lub kokosowe?[emoji16]pytam z ciekawości[emoji16] synek mojej kuzynki teraz ma uczulenie na bmk
Mleka roślinne nie mają białka mleka krowiego :) to tylko mleko krowie i jego przetwory oraz produkty zawierające mleko / serwatkę (serwatka ma dużą ilość białka mleka krowiego).
Także odpadały herbatniki (w składzie serwatka ) i inne ciastka zawierające mleko bądź serwatkę, część wędlin jest z dodatkiem mleka, dużo słoiczków dla dzieci ma mleko / serwatkę (nawet w tych w których by się wydawało że nie ma szans żeby było - także ja wtedy czytałam szczegółowo wszystkie składy).
Nawet odrobina śmietany żeby zabielić zupę odpadała bo od razu wysypka gotowa i sucha skóra. Całe szczęście odkąd mm zmieniliśmy że zwykłego na to dla alergików nie było więcej biegunek i bólów brzucha. Ale nawet minimalny kontakt z alergenem powodował wysypkę i suchą skórę.
Baaa nawet mleko kozie ma podobne , ale nie takie samo białko co krowie i niektórzy alergicy którzy nie mogą białka mleka krowiego mogą spokojnie pić mleko kozie i jego przetwory.
Całe szczęście syn miał 14 miesięcy jak stopniowo zaczęłam wprowadzać mu bmk bo nietolerancja nam całe szczęście minęła :)
 
Jednak taki zamówiłam trochę droższy ale ze stelażem i z przybraniem
Screenshot_2018-05-19-21-32-45.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-05-19-21-32-45.jpg
    Screenshot_2018-05-19-21-32-45.jpg
    49,4 KB · Wyświetleń: 418
Mleka roślinne nie mają białka mleka krowiego :) to tylko mleko krowie i jego przetwory oraz produkty zawierające mleko / serwatkę (serwatka ma dużą ilość białka mleka krowiego).
Także odpadały herbatniki (w składzie serwatka ) i inne ciastka zawierające mleko bądź serwatkę, część wędlin jest z dodatkiem mleka, dużo słoiczków dla dzieci ma mleko / serwatkę (nawet w tych w których by się wydawało że nie ma szans żeby było - także ja wtedy czytałam szczegółowo wszystkie składy).
Nawet odrobina śmietany żeby zabielić zupę odpadała bo od razu wysypka gotowa i sucha skóra. Całe szczęście odkąd mm zmieniliśmy że zwykłego na to dla alergików nie było więcej biegunek i bólów brzucha. Ale nawet minimalny kontakt z alergenem powodował wysypkę i suchą skórę.
Baaa nawet mleko kozie ma podobne , ale nie takie samo białko co krowie i niektórzy alergicy którzy nie mogą białka mleka krowiego mogą spokojnie pić mleko kozie i jego przetwory.
Całe szczęście syn miał 14 miesięcy jak stopniowo zaczęłam wprowadzać mu bmk bo nietolerancja nam całe szczęście minęła :)
Po kozim nic mi nie bylo.. wiec moze to przez hormony w 3 trymestrze ;) zobaczymy
 
reklama
Ja wcześniej też bałam się cokolwiek zadłużać bo bałam się o pracę , ale jak na razie nawet w Polsce problemu z pracą nie ma , nie mówiąc o zagranicy ( chociaż dla mnie wyjazd to ostateczność jeśli nie mielibyśmy już naprawdę wyjścia ) . Mam nadzieję że jakoś to będzie :) a nie myślałaś nigdy żeby zamieszkać za granicą ? Mnie się wydaje że jeżeli już mąż byłby za granicą to chyba robilibyśmy tak żeby znalazł tam dobra pracę i zacząć tam zyc . No ale wiadomo nie wiem tego z praktyki, takie moje gdybanie i nie wiem jakby to wyszło w rezultacie :)

Myśleliśmy o tym ale my chcemy mieszkać w Polsce. Kamil też nie chce tam pracować zawsze, pozatym co chwilę zmieniają im miejsce zamieszkania w związku ze zmianami miejsca budowy. Jedna się kończy to druga się zaczyna. Różnie, 300km dalej, 600 .. więc też nie był by na miejscu. Nie bierzemy wyprowadzki do Niemiec w ogóle pod uwagę. Ale jeśli ktoś ma stałą prace to czemu nie :)

Cudna ❤️❤️❤️❤️
Jezuuu.. pierwszy raz od tych 29 tyg w ciąży przed 10-15 min złapał mnie taki ostry, od wewnątrz promieniujący ból brzucha taki, ze pojawiał się i znikał, masakra. Głębokie oddychanie pomogło, to chyba te ruchy skurczowe macicy, która ćwiczy do porodu? Masakra, już się przestraszyłam, ze coś się dzieje za wcześnie.

Jeju, odpuściło trochę, ale bardzo bolesne to było.
Może nerwoból taki .. albo rzeczywiście ten skurcz przepowiadający macicy. Ja nie wiem czy mam to samo bo boli inaczej , raczej kłuje mocno i puszcza po mału kilka razy dziennie plus ból jak na miesiączkę..
Jednak taki zamówiłam trochę droższy ale ze stelażem i z przybraniem Zobacz załącznik 858519
Śliczności ❤️❤️❤️❤️
 
Do góry