reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Witam serdecznie prosto z łóżeczka :)
Piszecie o kontroli na L4.. Do mnie ktoś bardzo często dzwoni domofonen około godz 9, to pewnie listonosz próbuje wejść do klatki, więc nawet mi się nie śni iść i otwierać :) Więc jakby to była kontrola to nawet nie wiem o tym [emoji14]
@ewelina09065 A dlaczego dostałaś 1b? Masz nakaz leżenia?
@Emilkaa A nie wymagał od Ciebie adresu pod którym będziesz przybywać na zwolnieniu? Mnie zawsze o to pytają.

f2w3rjjgax9hy8m9.png


Hm nie, w pracy mam podany adres zameldowania, wiec jak mnie rejestrowała w przychodni i pytała o adres właśnie do zwolnień, recept to ja powiedziałam niech bedzie ten sam co w pracy żeby nie mieszać :)
A w sumie nie przyglądałam sie zwolnieniu czy tam jest pole na adres zameldowania czy zamieszkania. Teraz w sumie nie ma obowiązku meldunku, wszystko prawie da sie załatwić na adres zamieszkania. Ale jakoś nie przywiązałam do tego wagi:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na zwolnieniu jest zawsze adres zamieszkania, właśnie w razie kontroli ;P Ale trzymajmy się tego, że nie będzie jej :D

Śniadanie dzień 6: bułka z pastą jajeczną i ogórkiem. Kiedy mi się to znudzi?! [emoji14]

f2w3rjjgax9hy8m9.png
 
Cześć dziewczyny :)) ja znowu z pytaniem [emoji55] mam dziś pod opieką cudownego poltorarocznego aniołka. Jak myślicie czy mogę jakoś sobie zaszkodzić biorąc ja na ręce? Czy brać bez obaw ?

p19udqk3ohjsffpu.png
 
Tzn wiem że goni ale wydaje mi się że bardziej z innych powodów, jak ledwo co podjeły pracę i już bach na zwolnienie to chyba bardzo częste bo sprawdzają czy po znajomości się to nie odbywa czy jak nagle na działalności płacą najwyższe skladki (przynajmniej kiedyś tak było), więc może za leżące/chodzace też. Zresztą Ty bardziej zorientowana w tych klimatach :)

p19uflw1jarcljhd.png
Ja będąc w pierwszej ciąży miałam kontrole z ZUSu. Bylam wtedy w 8msc ciąży, i od dwóch miesięcy na zwolnieniu. Przed pójściem na L4 pracowałam ponad półtora roku ciągiem, bez żadnych chorobowych, etc. Więc myślę że ZUS po prostu wyrywkowo kontroluje również ciężarne. Gdyby kogos nie bylo w domu, a może normalnie chodzić, bez obowiązku leżenia non stop, to zawsze można się tłumaczyć spacerem, wizytą u lekarza, etc.
 
@Ag.ta Hm.. Ja bym z tym nie szalała.. Po co się nadwyrężać.. Tym bardziej, że Twój organizm na codzień nie podnosi takiego brzdąca i nor jest do tego przyzwyczajony. Trzymaj ją na rękach siedząc na kanapie ;) Ja bym tak zrobiła.

W takim razie i ja mam pytanie ;P Mój suwaczek zawodzi.. Nie dość, że nie pokazuje się ten, który wybrałam (ale olać to), to zatrzymał się na dniu, w którym go dodałam i nie przesuwa się. Korzystam z aplikacji, ale jak wejdę przez stronę do działa normalnie.
Co widzicie? Bo powinien być 13 tydzień.

f2w3rjjgax9hy8m9.png
 
Ja będąc w pierwszej ciąży miałam kontrole z ZUSu. Bylam wtedy w 8msc ciąży, i od dwóch miesięcy na zwolnieniu. Przed pójściem na L4 pracowałam ponad półtora roku ciągiem, bez żadnych chorobowych, etc. Więc myślę że ZUS po prostu wyrywkowo kontroluje również ciężarne. Gdyby kogos nie bylo w domu, a może normalnie chodzić, bez obowiązku leżenia non stop, to zawsze można się tłumaczyć spacerem, wizytą u lekarza, etc.
Nastraszyłyście mnie trochę, planowałam na przełomie marca/kwietnia lecieć do szkocji na dwa tygodnie i teraz się zastanawiam...jak nie zastaną mnie w domu to w jakim czasie muszę się zgłosić na kontrolę?

Jezu dziewczyny jak ja Wam współczuję tych wymiotów bidulki [emoji20] [emoji20]
Ja w sumie dopiero wstałam [emoji14] i mam ochotę na taką sałatkę z jajek i szynki ;) muszę iść do sklepu ;)

p19uflw1jarcljhd.png
 
Witajcie w słoneczne i mroźne przedpołudnie
@kotomiś,Mahoniowa współczuję wam wymiotów i zarazem życzę, aby wreszcie odpuściły. Ja też słyszałam dobre opinie o tej opasce na rękę ,mi ją poleciła ginekolog gdy miałam mdłości i wcale nie jest kosmicznie droga bo kosztuje ok 40 zł,może spróbujcie o_O

Ikulka znowu to przekleństwo wróciło :growl: już miałam nadzieję, że poleżysz i będzie dobrze :unsure: jeśli lekarze nie wiedzą co jest przyczyną plamień to już nie wiem kto ma to wiedzieć :no2:
Ikulka ,Guarana mam nadzieję, że wam to w końcu minie :blink:
 
Cześć dziewczyny :)) ja znowu z pytaniem [emoji55] mam dziś pod opieką cudownego poltorarocznego aniołka. Jak myślicie czy mogę jakoś sobie zaszkodzić biorąc ja na ręce? Czy brać bez obaw ?

p19udqk3ohjsffpu.png
Ja mam codziennie pod opieką prawie już roczną córę, waga 10kilo, i niestety codziennie, chcąc nie chcąc, jestem zmuszona ją dźwigać. Chocb idąc na spacer muszę zejść na dol z drugiego piętra niosąc ją, a później wnosząc, i to Jeszcze ja w plaszczu, ona w kombinezonie. Masakra jakaś.
Także myślę że jak podniesiesz swojego aniolja na cchwilę to nic się nie powinno złego stać :) wszystko z umiarem :) i miłej opieki ;)
 
@Ag.ta Hm.. Ja bym z tym nie szalała.. Po co się nadwyrężać.. Tym bardziej, że Twój organizm na codzień nie podnosi takiego brzdąca i nor jest do tego przyzwyczajony. Trzymaj ją na rękach siedząc na kanapie ;) Ja bym tak zrobiła.

W takim razie i ja mam pytanie ;P Mój suwaczek zawodzi.. Nie dość, że nie pokazuje się ten, który wybrałam (ale olać to), to zatrzymał się na dniu, w którym go dodałam i nie przesuwa się. Korzystam z aplikacji, ale jak wejdę przez stronę do działa normalnie.
Co widzicie? Bo powinien być 13 tydzień.

f2w3rjjgax9hy8m9.png


Działa znakomicie ja widzę to
Screenshot_2017-02-10-11-29-23.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-02-10-11-29-23.png
    Screenshot_2017-02-10-11-29-23.png
    114,7 KB · Wyświetleń: 60
reklama
@Ag.ta Hm.. Ja bym z tym nie szalała.. Po co się nadwyrężać.. Tym bardziej, że Twój organizm na codzień nie podnosi takiego brzdąca i nor jest do tego przyzwyczajony. Trzymaj ją na rękach siedząc na kanapie ;) Ja bym tak zrobiła.

W takim razie i ja mam pytanie ;P Mój suwaczek zawodzi.. Nie dość, że nie pokazuje się ten, który wybrałam (ale olać to), to zatrzymał się na dniu, w którym go dodałam i nie przesuwa się. Korzystam z aplikacji, ale jak wejdę przez stronę do działa normalnie.
Co widzicie? Bo powinien być 13 tydzień.

f2w3rjjgax9hy8m9.png
Ja widzę ze jesteś w równym 13 tygodniu, zatem cchyba działa dobrze ;)
 
Do góry