reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Hahahah ja tak mam... tyle ze u nas nie ma L4 tak na zawołanie. Dają tylko jeśli się naprawdę należy. Synek i ja byliśmy chorzy trzy tygodnie. Byłam z nim w domu. Boszzzze jak mi się tęskniło za pracą [emoji851][emoji851][emoji851]
W dodatku szefowa zaproponowała mi pracę w domu w wakacje. Pierwsza moja myśl to: chyba cię pogrzało... jak ja pracę z dzieciem ogarnę? A potem pomyślałam, że za opiekę nie musiałabym płacić. Młodego rano budzić, szykować, wieźć. Wymiar godzin bywa rożny, raz kończę o 11 raz 0 14. No i się teraz zastanawiam.




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja bardzo często pracuje/ pracowałam nie będąc na l4 zdalnie bo mamy taka możliwość, jedynie na spotkaniach obecność obowiązkowa i jak dla mnie wieeeeelki plus :) 8 h muszę odbębnić :) ale obojętnie w jakich godz . Dlatego często zaczynałam o 5 a juz o 13 luz :) albo rano zaczynałam , w ciagu dnia cos ogarnialam i kończyłam pózniej. Zależy tez od rodzaju pracy. Choć ja zawsze młodego i tak do przedszkola odwoziłam. Pare razy jak go zostawiałam bo chcial albo jak musiałam bo był chory to masakra!:) ciagle cos, mama to, mama tamto :) ale jak dziecię spokojne...:):)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Mahoniowa chyba jestesmy na podobnym etapie ;-), u mnie dzis rowno 12tc ;-)

Diewczyny te z koncowki sierpnia spicie/lezycie jeszcze na brzuchu ?? Jak tak to czy czujecie powiekszona macice ?? Bo ja nie no i znowu schizy sie wlaczaja :-

I ja 12+2 :). Co do leżenia na brzuchu nie mam z tym problemu tylko gniecie mnie troszke w środku i muszę powoli wstać.

W nocy myślałam, że umrę. Gorączka z bólem głowy i zmieniłam się w fontannę. Nawet woda i elektrolity zaraz lądowały w kibelku i tak do 3. A miałam dziś do ortodomty jechać no i usg mam o 16.30 a nie mam siły zejść z antresoli do kuchni. Jakieś apogeum było. Zazdroszczę tym co moga jeść co chcą, mają zachcianki i super sie czują. Ja nie mam już siły i zamiast się cieszyć jestem z kapciala i mam po prostu dość.

Ja jak byłam na l4 pół roku z powodu nogi to mnie co miesiąc wzywali. Raz nawet byłam na komisji dzień po szpitalu z mokrym gipsem i szwami. I babka sama sie dziwiła, że wzywaja mnie tak często. Nawet jak sami wysłali mnie do sanatorium i mieli to w papierach wzywali mnie jak nie bylo mnie.
 
Ostatnia edycja:
@kotomis bidoczko Ty :(( współczuje , bo ja ani raz nie wymiotowałam ani w tej, ani poprzedniej ciąży, ale w końcu kiedyś musi minąć ! No kurde !!! Moze dzisiaj to takie ostatnie, ze zwiekszona mocą na zakończenie najgorszego trymestru :) tego życzę !!! Chyba ze jak z gorączka to jakieś wirusisko :/


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Maargaretkaa Ja mam na zwolnieniu lekarskim symbol 2B, co oznacza, że mogę chodzić. Do lekarza, do apteki, wykonywać zalecane przez lekarza czynności czyli właśnie spacer :)
Jakby było 1B to chyba wtedy nie można wychodzić, no ale w ciąży tyle lekarzy zawsze.. Że nie wiem czy w ogóle takie dają ;)
Ja mam 1B
f2w3rjjgax9hy8m9.png
 
Kobietki, powiedzcie mi te które są na L4, macie adnotacje że L4 chodzące czy leżące? Dziś tesciu który jest policjantem trochę mnie nastraszyl że u nas w mieście ZUS robi dużo kontroli,tych którzy są dłużej na zwolnieniu. Ja do południa siedzę sama w domu a jak narzeczony bwraca z pracy to jeździmy często do jego domu..Boję się że kiedyś nie zastana mnie w miejscu zameldowania i co wtedy? Któraś miała z was już kontrolę kiedyś? Czy lekarka może wystawić jakieś pisemko tylko dla mnie, że no mam zalecenie 2h spaceru dziennie i ewentualnie podczas nieobecności będzie to moim usprawiedliwieniem?
Ja mam leżące i też się boję że za jakiś czas mogą sprawdzić..choć podobno prędzej pracodawca sprawdzi jak ZUS. Też się tym martwię bo czasem trzeba wyjść z domu np odebrać córkę ze szkoły albo jakieś zakupy bo wiadomo jak chłopa wysłać do sklepu
 
Ja zamiadt spać długo bo jeszcze ostatnie dni ferii to wstaje o 7 i spać się już nie chce..A obiecywalam sobie ze spać będę długo..dziewczyny śpią do 9 a ja siedzę już z rana z kawą przed tvdziś do okulistyki z młodszą A potem obiecałam corkom pizzę i do koleżanki na kawusie przy okazji..miłego dnia kobitki
 
reklama
Ja mam leżące i też się boję że za jakiś czas mogą sprawdzić..choć podobno prędzej pracodawca sprawdzi jak ZUS. Też się tym martwię bo czasem trzeba wyjść z domu np odebrać córkę ze szkoły albo jakieś zakupy bo wiadomo jak chłopa wysłać do sklepu

Zawsze mysle można powiedzieć ze lekarz, apteka, badania na które trzeba przecież iść czy jechać...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry